دانش و فناوریسخت افزار

انتشار عکس هایی از گرافیک بروز و معرفی نشده GeForce RTX 3080

این طور که از شواهد دستور پیداست، انویدیا قصد دارااست به زودی از جدیدترین نسل از کارت‌های گرافیک جی‌فورس خویش رونمایی نماید. این محرمانه تازه GeForce RTX 3080 اسم داراست و با اینکه هنوز هیچ جزئیاتی از آن به طور قانونی اعلام نشده، امروز شاهد تکثیر تصاویری از آن هستیم. بر طبق این تصاویر، GeForce RTX 3080 از یک رشته خنک کننده در یک سمت برخوردار بوده و بدور تا بدور آن را هیت سینک خاصی پوشانده میباشد.

برخی از منابع پیش‌بینی کرد‌ه‌اند که رونمایی از خصوصی GeForce RTX 3080 یا این که دست‌کم برخی از سبک‌ها آن در ماه سرازیر میلادی یعنی ژوئن، حادثه خواهد زمین خورد ولی هنوز هیچ چیزی به طور قانونی از سوی انویدیا تأیید نشده میباشد. ولی به هر حالا ورود انبوه این کارت‌ها به بازار در فصل‌پاییز احتمال بسیار متعددی داراست.

نکته جذاب اعتنا در باب عکس‌هایی که از GeForce RTX 3080 منتشر گردیده، مدل پباده سازی خاص و مخصوص آن میباشد. در حالی که صرفا یک رشته بر روی کارت مشاهده می شود البته گفته می گردد که یک رشته دیگر هم در پایین هیت سینک قرار گرفته و شیارهایی هم که چشم میشوند برای جریان یافتن عالی هوا به درون حرفه درنظرگرفته شده‌اند.

GeForce RTX 3080

انویدیا همواره همت کرده تا در پباده سازی کارت‌های گرافیک خویش خلاقیت و ابتکار داشته باشد ولی این طور که به لحاظ میرسد، محرمانه 3080 از این لحاظ یک قدم رو به جلوی تبارک بوده و به کلی با چیزی که فعلا در بازار می بینیم تفاوت خواهند داشت. اما یکی نگرانی‌هایی که در این مورد وجود داراست، ارتقا بها کارت‌های نو انویدیا به انگیزه این تغییرات کلان در مدل پباده سازی آنها میباشد. محرمانه فعلی RTX 2080 با ارزش مبنا 699 دلار عرضه گردیده بودند و RTX 3080 به صورت انقطاع این بها را تاحدودی ارتقا خواهد اعطا کرد. ولی امید‌واریم این ارتقاء ارزش چندان زیاد و غیرمنطقی نباشد.

GeForce RTX 3080

در حالتی‌که بخواهیم صرفا از ظواهر GeForce RTX 3080 قضاوت کنیم، بایستی اعلام‌کرد که‌این کارت‌های گرافیک برای یوزرها و گیمرهای معمولی پباده سازی نشده‌اند. در واقع به حیث میرسد این کارت‌ها برای افرادی پباده سازی گردیده‌اند که طرفدار سرسخت و گیمرهای ماهر پی سی ساخت و ساز خواهند شد که اهمیت متعددی به hardware و پباده سازی کارت گرافیک می دهند. در هر شکل به احتمال زیاد فرصت متعددی تا رونمایی از کارت‌های گرافیک تازه انویدیا باقی نمانده و به زودی قادر خواهیم بود به داده ها بدون نقص دشوار‌افزاری و ارزش خرده‌فروشی آنها دسترسی داشته باشیم.

خبر پیشنهادی:   Blue Yeti Black Friday 2021: میکروفون USB مورد علاقه ما را با قیمت 79 دلار انتخاب کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا