اینترنتدانش و فناوری

تولید وضعیت های صورت قادر است Face ID اپل را ایمن تر نماید

خصوصیت امنیتی Face ID اپل یکی شایسته ترین سیستم های شناسایی رخ در موبایل های هوشمند میباشد. ولی در ظاهرً می قدرت با ساخت موقعیت های متمایز شکل، آن را ایمن خیس کرد. طبق گزارش BYU، تشخیص فیس یکی فرم های عالی امنیت بیومتریک میباشد، البته هنوز هم ترفندهای مختلفی وجود داراست که قادر است برای به دور زدن سیستم ها (مثلا عکس اثبات از فیس فرد) استعمال شود.

 

ولی فعلا، پژوهشگران الگوریتمی تازه ساخت و ساز کرده اند که میتواند با تصویب استفاده کننده از یک جنبش معین شکل، در رویارویی با این مسائل یاری دهد. این حتی قادر است مشتمل بر ساخت و ساز فیس های خنده دار هنگام تصویب صورت تازه در موبایل های هوشمند باشد. لازم به ذکر میباشد، اجرای غول بر اساس کوپرتینو در شناسایی رخ از دوربین TrueDepth رو به جلو استعمال می نماید، که از هندسه فیزیکی رخ یوزرها نقشه برداری می نماید. یعنی یک عکس تخت معمولی نمی تواند سیستم را گول بزند. اگرچه، این سیستم نیز بدون نقص وجود ندارد چون پژوهشگران با دسترسی به آیفون فردی هنگام خواب، راه و روش هایی برای به دور زدن Face ID نیز پیدا کرده اند.

دی جی. لی ، تحت عنوان مدرس برق و محاسبات در دانش کده بریگام یانگ، توصیه کرد که یک طریق معمولی و موءثر برای تولید ایراد در تشکیل سیستم تشخیص فیس وجود دارااست. این سیستم حقیقت آزمایی نام‌و‌نشان دو عاملی به طور همزمان یا این که C2FIV نامیده میشود که به یوزرها نیاز داراست تا با ایفا یک تکان خاص و به راحتی قابل تکرار شکل که تنها یک‌سری ثانیه ارتفاع بکشد، خویش را تصویب نمایند. به عبارت دیگر، یوزرها صرفا می‌توانند رخ ای خنده دار ساخت و ساز نمایند، یا این که در بی صدا یک عبارت نهفته را بخوانند، که لب های آن‌ها را جنبش می‌دهد. آن گاه این حرکات یار و همدم با خصوصیت های اصلی شکل نیز ضبط میشود. در اصلً، این سیستم طریق های ظریفی را در شکل تغییر و تحول ماهیچه ها و انقباض عضله ها تولید می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا