دانش و فناوریسخت افزار

به زودی پردازنده دسکتاپ Ryzen 7 4700G معرفی و به بازار عرضه خواهد شد

بر پایه ی شایعاتی که اخیرا منتشر گردیده‌اند و همینطور بر پایه ی یک تصویر تازه، به ظاهرً شرکت AMD قصد داراست به زودی از یک تراشه تازه از پردازنده‌های دسکتاپ خصوصی Renoir با اسم «رایزن 7 4700 جی» (Ryzen 7 4700G) رونمایی نماید.

به تازگیً راجع‌به 4700G زیاد شنیده‌ایم و شواهد متعددی مبتنی بر ساخت اینگونه مدلی بوسیله AMD وجود داراست. خبری هم که جدیداً درباره با این تراشه دسکتاپ نو منتشر گردیده، بوسیله تارنما Videocardz ارائه شده است که یک تصویر از آن را هم دربرگیرنده میشود. به گفته این منبع، تصویر مرتبط با مثال آخری این متاع میباشد و به زودی شاهد ورود آن به بازار خوا‌هیم بود.

مبتنی بر گمانه‌زنی‌های گذشته، Ryzen 7 4700G مجهز به 8 هسته پردازشی و 16 فن خواهد بود که در مقایسه با چهار هسته جان دار در Ryzen 5 3400G از محرمانه رایزن 3000، یک پیشرفت تبارک محسوب میشود. انتظار می‌رود ساعت مبنا در‌این تراشه برابر 3.6 گیگاهرتز بوده و به علاوه، از واحد پردازنده گرافیکی یک دست از نوع رادئون وگا (Radeon Vega) با 8 واحد محاسباتی (CU) و فرکانس 2100 مگاهرتز به کارگیری نماید.

تصویر منتشر شده از پردازنده Ryzen 7 4700G

فقط در یک هفته قبل بیشتراز سه منبع متفاوت به ارائه اطلاعاتی از Ryzen 7 4700G پرداختند و تصویری هم که امروز منتشر گردیده، دقیقاً به عبارتی شماره ستون قطعه (100-000000146) را داراست که قبلا وبسایت Igor’s Lab هم به آن اشاره کرده بود. با این اوصاف به حیث میرسد، خبر پباده سازی و ساخت رایزن 7 4700 جی قطعی میباشد و به زودی بایستی شاهد معرفی قانونی آن باشیم.

در پایان بایستی اشاره کنیم که شنیده میگردد یک سری تراشه 8 هسته‌ای متعدد از محرمانه Renoir در درحال حاضر طی فرآیند آزمایش و مهیا‌سازی می باشند که یکی‌از آنان فرکانس ضعیف‌خیس 3 گیگاهرتزی و یک واحد گرافیکی با فرکانس 1750 مگاهرتز خواهد داشت. براین اساس، احتمالاً AMD یک سری سبک متفاوت از پردازنده‌های دسکتاپ 8 هسته‌ای خویش را به طور هم زمان معرفی و روانه بازار خواهد کرد که‌این گزینه هم ولی تا قبل از این بوسیله Igor’s Lab اشاره گردیده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا