اقتصادیراه و مسکن

تهران 13 فروردین قرنطینه می شود ؟

انوشیروان محسنی بندپی در رابطه ممنوعیت مبادی ورودی و خروجی استان طهران اظهار داشت: براساس آماری که از پلیس اخذ کردم، امروز هیچ‌سیرتکامل خودروی غیربومی وارد طهران نشده میباشد و هیچ خودروی تهرانی نیز از استان بیرون نشده میباشد.

هیچ خودروی ساکن بیرون و هیچ خودروی غیر ساکن وارد طهران نشده میباشد

او تأکید کرد: فارغ از هیچ‌سیرتکامل رانت و فشاری، طرح ممنوعیت ورود و خروج خودروهای غیربومی به استان طهران اجرایی شد‌ه‌است و ادامه نیز داراست.

او خاطر نشان نمود: مقرر شد‌ه‌است که ممنوعیت ورود و خروج خودروها تا دو هفته ادامه داشته باشد و تغییرات احتمالی در‌این خصوص آگهی گردد. اما استانداری طهران آمادگی مورد نیاز را برای اجرای دو هفته‌ای این ممنوعیت‌ها دارااست.

ارائه کارت به کارگر و کارگران استانی

او یادآور شد: سازوکاری در لحاظ گرفته گردیده‌است که نیروی کار و کارگرانی که در استان‌های طهران، البرز و یا این که سمنان سکونت دارا‌هستند و یا این که شاغل میباشند، با اخذ کارتی معلوم بتوانند تردد داشته باشند، به این دلیل‌که تنی چند از کارگران و کارکنان می باشند که در استان طهران مستقر میباشند اما محل کارشان در دیگر استان‌ها میباشد و یا این که بالعکس، که مقرر شد این مفاد احصا گردد و کارتی از سوی پلیس در اختیارشان قرار بگیرد تا بتوانند تردد داشته باشند.

محسنی بندپی ذکر داشت: در‌این خصوص از روز چهارشنبه هفته قبل طومار‌ای به دستگاه‌های اجرایی زده گردیده‌است تا کارگر و کارگران خویش را درین خصوص معرفی نمایند.

مهاجرت برگ چه میباشد؟

او در رابطه سامانه سفربرگ شهرداری طهران نیز ذکر کرد: شهرداری در گرد هم آیی مطرح کرد که سامانه‌ای با تیتر «مسافرت برگ» که میتوانند عموم در تردد کاری و ضروری که فی مابین شهرستان‌های استان طهران دارا هستند، درین سامانه تصویب‌اسم نمایند و نسبت به اخذ «هجرت برگ» مبادرت نمایند.

ممنوعیت های سیزده فروددین ماه

او در رابطه ممنوعیت‌های روز سیزدهم فروددین ماه‌ماه نیزگفت: به طبعً در روز سیزدهم فروددین ماه ماه و دیگر ایام، عموم نمی‌توانند در پارک‌ها، مرکزها خرید و یا این که دیگر نصیب‌ها تجمعی داشته باشند، اما ممنوعیت تردد از در منزل‌ها هم ندارند.

استاندار طهران گفت: صددرصد خیر صرفا در شهر طهران بلکه در دیگر شهرستان‌های دور و بر استان طهران هم تمهیداتی اندیشیده گردیده‌است که از تجمعات خودداری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا