کار آفرینی و استارتاپ

جوهر متحرک، که از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی محتوای بازاریابی استفاده می‌کند، ۵۵ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند – TechCrunch

Movable Ink امروز اعلام کرد که 55 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری D به رهبری Silver Lake Waterman با مشارکت Contour Venture Partners، Intel Capital و دیگران به دست آورده است و مجموع جمع آوری این نرم افزار بازاریابی را به 97 میلیون دلار رساند. این سرمایه‌گذاری در حالی صورت می‌گیرد که Movable Ink – که ارزش آن 1.3 میلیارد دلار پیش‌پول است – قصد دارد در محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند و نیروی کار بیش از 550 کارمند خود را تا سال 2023 به بیش از 700 نفر برساند.

شخصی سازی ابزاری اثبات شده برای افزایش تعامل است. طبق یک اپسیلون 2018 مطالعه، 80٪ از مصرف کنندگان زمانی که مارک ها تجربیات شخصی ارائه می دهند – به عنوان مثال، وب سایت ها، ایمیل ها و پیام های متنی – احتمال خرید بیشتری دارند. اما شخصی سازی اغلب ساده تر از انجام آن است. شصت و سه درصد از سازمان های بازاریابی که به گارتنر 2021 پاسخ می دهند نظرسنجی گفت که آنها همچنان به مبارزه با شخصی سازی، به ویژه با اجرای فناوری هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ادامه می دهند.

این تا حدودی به دلیل عدم اعتماد به هوش مصنوعی است. اما Movable Ink Vivek Sharma استدلال می‌کند که اگر بازاریابان می‌خواهند در هر کانالی شخصی‌سازی کنند، باید از هوش مصنوعی – البته با تأمل – استفاده شود.

«دیگر اختیاری نیست که برندها به روش‌های شخصی‌تر با مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار کنند. شارما از طریق ایمیل به TechCrunch گفت. “برندها سرمایه گذاری زیادی در ابزارهای مدیریت داده و موتورهای تحویل پیام انجام داده اند. [but] متأسفانه، امروزه بازاریابان به تلاش‌های دستی متکی هستند و با کمبود منابع مواجه هستند که منجر به فرآیندهای تولید طولانی و سفت و سخت برای برآوردن نیازهای شخصی‌سازی محتوای خود می‌شود.»

Movable Ink که در سال 2010 توسط شارما و مایکل نات تأسیس شد، ظاهراً مشکل را با ترجمه داده‌های یک برند به «ماژول‌های محتوا» که برای جاسازی در ایمیل‌ها، وب‌سایت‌ها و دیگر پلت‌فرم‌های دیجیتال طراحی شده‌اند، حل می‌کند. ماژول ها با اطلاعات شخصی مانند قیمت و موجودی، پیشنهادات و توازن پاداش وفاداری در پاسخ به تعاملات مشتری، هدف قرار دادن محتوا بر اساس ویژگی هایی مانند رفتار در محل یا تلفن همراه، مکان ترجیحی و حتی آب و هوا به روز می شوند.

در تلاش برای تقویت پشته هوش مصنوعی خود، Movable Ink در ماه فوریه Coherent Path را خریداری کرد که از یادگیری ماشین برای ایجاد تجربیات ایمیلی مناسب استفاده می کند. به گفته شارما، فناوری Coherent Path با رویکرد «درازمدت‌تر» و «متقابل» آن متمایز می‌شود که به جای انتخاب بهترین مرحله بعدی فوری در سفر مشتری، بر ارزش کلی مشتری در طول عمر تمرکز دارد.

“[Coherent Path] شارما گفت: رویکرد معنی‌داری برای شخصی‌سازی ایجاد می‌کند و به ایجاد رابطه عمیق‌تر با مشتری کمک می‌کند. “[Beyond this,] هوش مصنوعی Movable Ink طیف وسیعی از اطلاعات را از تعامل با محتوای بازاریابی، ترافیک سایت و داده‌های تبدیل ارزیابی می‌کند تا محتوای ایده‌آل برای نمایش یک فرد را تعیین کند. هوش مصنوعی تطبیقی ​​است و تغییرات در رفتار مشتری (مثلاً تغییر ذائقه محصول در طول همه‌گیری) را نشان می‌دهد. الگوریتم ها از رفتارهای مشتری به جای برچسب های انسانی برای تعیین محتوای ایده آل برای نشان دادن یک فرد استفاده می کنند.

یک وب سایت سفارشی شده توسط Movable Ink. اعتبار تصویر: جوهر متحرک

فروشندگانی که راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای چالش لاینحل شخصی سازی بازاریابی ارائه می دهند، کم نیست. Mutiny – که ماه گذشته 50 میلیون دلار جمع‌آوری کرد – کپی و سرفصل‌های وب‌سایت را با استفاده از هوش مصنوعی شخصی‌سازی می‌کند. Calendar دعوتنامه های تقویم شخصی سازی شده الگوریتمی برای مشتریان می نویسد و آنها را به جلسات فروش دعوت می کند. هوش مصنوعی حتی به فضای هدایای شرکتی حمله کرده است و استارتاپ هایی مانند آلیس از آن برای ردیابی روابط مشتری و استفاده از اطلاعات برای توصیه هدایا استفاده می کنند.

اما بازاریابان از لحاظ تاریخی تمایلی به پذیرش ابزارهای هوش مصنوعی با وجود فراوانی آنها ندارند. نظرسنجی فوق الذکر گارتنر نشان داد که 75 درصد از شرکت های آزمایش کننده هوش مصنوعی نگران اعتماد به این فناوری هستند. بازاریابان همچنین از ادغام هوش مصنوعی در جریان کاری موجود خود ابراز ناامیدی می کنند، با تقریباً یک سوم در BrightEdge. مطالعه گفت که استفاده از هوش مصنوعی در نقش آنها قوی ترین مانع برای پذیرش است.

اما مت گورین، یکی از بنیانگذاران Contour Venture Partners، تاکید می کند که Movable Ink بر این بی میلی غلبه کرده است و به رشد شرکت در سال گذشته اشاره می کند. درآمد مکرر سالانه اکنون به بیش از 100 میلیون دلار رسیده است که توسط مشتریانی از جمله JetBlue، Dunkin، Comcast، Hilton، Uber و Bloomingdales تقویت شده است.

“به عنوان سرمایه گذار از ابتدا جایی که ما رهبری کردیم [Movable Ink’s] گورین در بیانیه‌ای گفت: در مرحله اولیه، ما به طور مداوم تحت تأثیر قرار گرفته‌ایم که چگونه تیم کسب‌وکار را مقیاس‌بندی کرده و ارزشی واقعاً متمایز برای مشتریان و مصرف‌کنندگان خود ارائه می‌کند. «در طول یک دهه گذشته از زمان تأسیس، حتی در بحبوحه یک بیماری همه‌گیر جهانی که بسیاری از برندهای مصرف‌کننده با دوران سختی مواجه بودند، Movable Ink شاهد رشد مشتری ارگانیک و ثابتی بود – گواهی بر قدرت پلتفرم، تیم و رویکرد منحصر به فرد آن برای حل مشکلات نقطه درد بسیار مهم برای تیم های بازاریابی. علاوه بر بازگشت سرمایه قدرتمندی که پلتفرم آن ارائه می دهد، جوهر متحرک یک تجارت بسیار کارآمد سرمایه است. آنقدر که [Movable Ink] با وجود تقاضای عظیم سرمایه گذاران برای مشارکت، دور را محدود کرد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا