ارز دیجیتالاقتصادی

“طرح نجات” Terra همچنان فعال است زیرا LUNA به زیر 5 دلار می رسد، بیت کوین به “138 هزار دلار” در UST می رسد.

به نظر می‌رسد که وحشت یک شبه در 11 مه در بازارهای رمزنگاری ایجاد شده است زیرا پروتکل بلاک چین Terra نتوانست دارایی‌های کریپتو در حال خونریزی خود را ثابت نگه دارد.

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که توکن داخلی شرکت، Terra (LUNA) و استیبل کوین، TerraUSD (UST) زیان های سنگین جدیدی را در روز مشاهده کردند.

یک «بالای تاریخ» جدید مشکوک برای بیت کوین

پس از یک فروش انبوه، که برخی استدلال می‌کردند برای نابودی اکوسیستم Terra “هماهنگ” شده بود، UST پیوند خود را با دلار ایالات متحده از دست داد.

زمانی که ذخایر LUNA و بیت کوین (BTC) هر دو شکست خوردند و با عدم اطمینان بازار، UST و LUNA هر دو به سطوحی رسیدند که چند روز قبل غیرقابل تصور بود، تلاش‌ها برای تقویت آن.

یکی از بنیانگذاران دو کوون گفت که یک “طرح بازیابی” قرار است منتشر شود، جزئیات هنوز در زمان نگارش ناچیز است.

شایعاتی که در فضای مجازی پخش می شود پیشنهادی که دیگر شرکت‌های بزرگ رمزارز ممکن است مایل به کمک مالی برای حمایت از پیوند باشند.

نمودار شمع 1 ساعته UST/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

در 11 می، UST تنها با 0.27 دلار معامله شد و برای مدت کوتاهی به پایین ترین سطح 0.25 دلار، 75 درصد کمتر از برابری دلار، سقوط کرد.

LUNA/USD در 6.00 دلار بود که تنها در ماه می بیش از 90 درصد کاهش داشت.

"طرح نجات" Terra همچنان فعال است زیرا LUNA به زیر 5 دلار می رسد، بیت کوین به "138 هزار دلار" در UST می رسد.
نمودار شمع 1 روزه LUNA/USD (Binance). منبع: TradingView

یکی دیگر از پیامدهای ناخواسته این آشفتگی به شکل رسیدن BTC/UST به سطوح غیرمعنای تقریباً 140,000 دلار در صرافی اصلی Binance بود که برداشت LUNA و UST را در 9 می به حالت تعلیق درآورد.

خبر پیشنهادی:   شرکت‌های رمزنگاری پلتفرم گزارش کلاهبرداری مبتنی بر جامعه «Chainabuse» را راه‌اندازی کردند – اخبار ویژه بیت کوین
"طرح نجات" Terra همچنان فعال است زیرا LUNA به زیر 5 دلار می رسد، بیت کوین به "138 هزار دلار" در UST می رسد.

عملکرد بیت کوین به طور قابل توجهی خوب است

این واکنش ترکیبی از شوک و عصبی بودن در مورد بهبود بازار بود که افکار تحلیلگران را فرا گرفت.

مطالب مرتبط: علیرغم شکست بازار کریپتو، اتریوم در برابر بیت کوین افزایش می یابد – آیا ETH/BTC تا ژوئن 50 درصد افزایش می یابد؟

توجه همچنین بر بزرگترین استیبل کوین دلار آمریکا، تتر (USDT) متمرکز شد، زیرا پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، در رویدادهای اخیر به همان اندازه شگفت زده شده بود.

با وجود فشار فروش احتمالی بر خود بیت‌کوین، بزرگترین ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله از سقوط مجدد به زیر 30000 دلار جلوگیری کرده بود.

«من فکر می‌کنم بیت‌کوین در چارچوب حماسه لونا با فروش اجباری بیت‌کوین خود به‌طور قابل‌توجهی خوب عمل کرده است. فیلیپ سوئیفت، خالق پلتفرم تحلیلی LookIntoBitcoin، در نظرات خصوصی به کوین تلگراف گفت: همچنان عدم اطمینان زیادی در بازار وجود دارد، اما در حال حاضر سطح 30 هزار دلار به طور کلی برای بیت کوین خوب است.

ما در حال مشاهده طیف وسیعی از معیارها در LookIntoBitcoin هستیم که نشان می‌دهد بیت‌کوین به سطوح اصلی «ارزش» نزدیک می‌شود، جایی که دست‌های قوی تاریخی بیت‌کوین را با قیمت‌های ارزشی انباشته می‌کنند. همچنین شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه دارندگان بلندمدت از این نوسانات کوتاه مدت نگران نیستند.”

بیت کوین/دلار آمریکا، مانند سایر دارایی های ریسک، با منبع دیگری از نوسانات در روزی که قرار بود داده های CPI ایالات متحده منتشر شود، مواجه شد.

"طرح نجات" Terra همچنان فعال است زیرا LUNA به زیر 5 دلار می رسد، بیت کوین به "138 هزار دلار" در UST می رسد.
نمودار شمع 1 ساعته BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

خبر پیشنهادی:   رئیس صندوق بین‌المللی پول از سرمایه‌گذاران می‌خواهد پس از فروپاشی LUNA، UST از همه رمزارزها دوری نکنند - اخبار ویژه بیت کوین