اجتماعیعفاف و حجاب

عدم وجود بحران بد پوششی در کشور

لاله افتخاری شنبه شب در وبینار «حجاب، عفاف و نیازهای امروز جامعه» که به همت بسیج اساتید، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهید اشرفی اصفهان و با همکاری سازمان بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، بیان کرد: وی با بیان اینکه حجاب نشان دهنده تفکر برتر است، گفت: ما ارزش های آن را به اندازه کافی برای جامعه به ویژه برای نسل جوان تبیین نکرده ایم.

وی با اشاره به اینکه حضور زنان محجبه در مجامع بین المللی و کشورهای مختلف پیام ارزشمندی دارد و آنها می دانند که در پس این حجاب هویت، عزت و اعتقادی نهفته است، گفت: این حجاب نشان دهنده و نمایانگر تفکر برتر و همچنین تفکر برتر است. حجاب شیطانی، بی حجابی بازتاب تفکر غرب است. به خاطر این حجاب در کشورهای دیگر به ما احترام می گذارند و از ما برنامه می خواهند.

ما نتوانستیم الگوها را به درستی وارد کنیم

رئیس مجمع زنان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه من در کشور بحرانی در حوزه حجاب و عفاف نمی بینم و به هر حال عده ای متاثر از مسائلی مانند دیدارهای دوستانه، خودنمایی و مناسبت نیستند. پوشش. ، ادامه داد: این به این دلیل است که نتوانستیم الگوها را به درستی وارد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دین مخالف مد نیست، مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند مد مشکل نیست، مدی است که از کشور ما سرچشمه می گیرد.

او گفت: “من در مجامع بین المللی زیادی حضور داشته ام و هیچ کس با من بد رفتار نکرده است، زیرا من مد و لباس غربی را دنبال نمی کنم.” آنها معتقدند که با پوشش کافی، ایمن تر خواهند بود.

حجاب برای زنان نیست

وی با تاکید بر اینکه حجاب فقط مختص خانم ها نیست و آقایان نیز باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند، تصریح کرد: پوشش برخی از آقایان در جامعه زننده است و حتی برخی از این مدل ها در کشورهای دیگر دیده نمی شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد با بیان اینکه ایران از نظر فرهنگ پوشش و انواع مختلف آن بسیار غنی است، گفت: مسئولان باید توجه بیشتری به ترویج این پوشاک داشته باشند زیرا تنوع مدل های ایرانی مورد توجه مردم قرار گرفته است. در کشورهای دیگر.

وی ادامه داد: پوشش نامناسب معمولاً نمایشی است، یعنی این تأثیر را دارد که برخی از روی ناآگاهی این رفتار را انجام می دهند که باید با آنها صحبت کنیم، اما برخی به صورت سازماندهی شده این رفتار را انجام می دهند که باید با این افراد برخورد شود. ” . ”

افتخاری با بیان اینکه در مراسم های مهمی که در سال های اخیر در کشور برگزار می شود، شاهد حضور اقشار مختلف جامعه با پوشش های مختلف بوده ایم، اضافه کرد: این به معنای توجه عمومی به ارزش های نظام است و برخی نیز پوشش های ناخواسته و نامناسبی داشته اند.

وی با اشاره به اینکه سرکار خانم مجتهد امین در امر تحصیل، ازدواج و فرزندآوری نمونه است، گفت: همه باید در حد توان به موضوع حجاب توجه کنند و در کشور مدیریت و ساماندهی کامل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا