ارز دیجیتالاقتصادی

مدیر Coinbase: Alameda متعلق به SBF برای سود بردن از معاملات آربیتراژ 38 میلیارد دلار USDT ضرب کرد.داده‌های بلاک چین که توسط مدیر Coinbase، Conor Grogan پرچم‌گذاری شده است، نشان می‌دهد که Alameda Research با وجود نداشتن دارایی‌های مشابه تحت مدیریت، بیش از 38 میلیارد دلار برای توکن‌های Tether (USDT) در سال 2021 بازخرید کرده است.

به گفته گروگان، ارزش کل ایجاد USDT بالاتر از کل دارایی های Alameda در دفاتر آن در اوج رشد بازار ارزهای دیجیتال در سال 2021 بود.

گروگان همچنین پیشنهاد می‌کند که بازخریدهای USDT سفارش شده توسط FTX احتمالاً از توکن‌های Alameda بوده‌اند که در مجموع 3.9 میلیارد USDT بوده است. اکثر این مبلغ بازخرید در طول سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra انجام شد.

در ژانویه 2021، سام ترابوکو، مدیرعامل سابق Alameda، گزارش‌های رایج مربوط به ضرابخانه‌های USDT قابل توجهی را که توسط Tether انجام شده بود، بررسی کرد و بینش‌های درونی در مورد اینکه چگونه Alameda از فرصت‌های آربیتراژ مربوط به ارزش USDT در جفت‌های معاملاتی مختلف در صرافی‌های مختلف سود می‌برد، ارائه کرد.

Trabucco توضیح داد که چگونه پریمیوم که در آن USDT به 1 دلار معامله می شود، معمولاً نوسان داشت، با توجه به اینکه معاملات بیت کوین (BTC) به USDT منجر به کسری جزئی در نقاط پایه در مقایسه با معاملات BTC/USD شد.

و توجه داشته باشید، *این*ها بهترین بازارهایی هستند که می توان از آنها برای تعیین محل معامله USDT استفاده کرد – ترکیب بازارهای BTC/USDT و BTC/USD، به عنوان مثال، بسیار نقدشونده تر از بازار USDT/USD هر صرافی است، بنابراین قیمت ها از اینها (حتی اگر یک تجارت دو طرفه است) اهمیت بیشتری دارند.”

Trabucco در ادامه توضیح داد که سایر استیبل کوین‌های دلار ایالات متحده مانند USD Coin (USDC) به دلیل فرآیند ایجاد و بازخرید درگیر با USDT، پرمیوم کمتری دارند. با توجه به اینکه شرکت‌های منتخب توانایی ایجاد و بازخرید USDT را دارند، اکثر بازیگران بازار USDT را از خود بازارها خریداری و معامله می‌کنند و نه مستقیماً از خزانه تتر.

و وقتی USDT به بالای 1 دلار می رسد؟ یک شرکت پیچیده مانند Alameda با تنظیمات عالی در همه صرافی ها و ربات ها برای اجرای بیش از یک پا در یک زمان، می خواهد بفروشد! و ما این کار را انجام می دهیم – بسیار.

Trabucco اضافه کرد که Alameda به دلیل توانایی خود در ایجاد USDT و بازخرید در صورت نیاز، قادر است “با خیال راحت شرط‌های بزرگ بگذارد”. مدیر عامل سابق Alameda آن را به عنوان یک وضعیت “برد-برد” برای شرکت تجاری و ثبات دلار USDT توصیف کرد:

بدیهی است که ما در حال کسب درآمد هستیم زیرا می‌توانیم، به عنوان مثال، بالاتر از جایی که تولید می‌کنیم، بفروشیم، اما همچنین قیمت را به گونه‌ای تنظیم می‌کنیم که وقتی خریداران aggro وارد می‌شوند، نزدیک به 1 دلار باقی بماند.»

در نتیجه، Alameda با جمع آوری حق بیمه فرصت های آربیتراژ از طریق توانایی خود در ایجاد توکن های USDT سود برد. خود سام بنکمن-فرید نیز در بحث سال 2021 شرکت کرد و اظهار داشت که آلامدا فعالانه USDT را به دلار آمریکا بازخرید کرده است.

کوین تلگراف با تتر تماس گرفته است تا میزان توکن های USDT را که به درخواست Alameda ضرب شده اند، تأیید کند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی روی زمین