اجتماعیازدواج و خانواده

40 مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده همزمان با هفته ازدواج افتتاح شد

اعظم کریمی در گفت و گو با پرتو از افتتاح 40 مرکز تخصصی جدید ازدواج و خانواده در کشور خبر داد و گفت: مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به عنوان سرمایه اجتماعی با استفاده از مهارت های آموزشی و مشاوره ای نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. در ارتقای سلامتی و داشتن خانواده.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده از ابتدای سال 98، افزایش کمی و کیفی مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در اولویت است و اعتقاد بر این است که این مراکز می توانند نقش ارزنده ای در شکل گیری خانواده سالم و ثبات.» از آنجایی که نیاز به مشاوره برای ارتقای سطح سلامت روانی افراد و زوجین به ویژه با تغییرات سریع اجتماعی و تغییر سبک زندگی در جامعه ضروری است.

کریمی یادآور شد: همزمان با هفته نکوداشت چند مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سراسر کشور که به تازگی مجوز خود را دریافت کرده اند به طور رسمی فعالیت خود را آغاز و توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها افتتاح شد.

وی گفت: بر این اساس در هر یک از مراکز حداقل 5 متخصص در حوزه مشاوره و روانشناسی فعالیت می کنند. تعداد نیروهای آموزش دیده شاغل در مراکز بیش از 5000 نفر می باشد که با برگزاری جلسات مشاوره تلفنی منظم و دوره ای نقش بسیار فعالی در کاهش و کنترل آسیب های وارده به خانواده و کاهش طلاق دارند.

وی با اشاره به دلایل اصلی مراجعه به مراکز مشاوره گفت: بیشتر مراجعان برای مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره زوجین، مشاوره در مورد مسائل و مشکلات خانوادگی، طلاق، ارتباط با فرزندان، اختلالات روانی، مشکلات نوجوانان، سوء تفاهم ها، نارضایتی به مشاوره در زمینه زناشویی اشاره دارد. روابط، شکست عاطفی در جوانان، اضطراب و استرس و افسردگی.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان گفت: همچنین از سال 1388 با حمایت ویژه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، مشاوره رایگان (5 جلسه) به جوانان در آستانه 1388 ارائه شده است. ازدواج در سراسر کشور.» اسامی این مراکز و مشاوران مرتبط جهت اطلاع و استفاده عموم در پورتال وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل استان ها به همراه آدرس و شماره تماس ذکر شده است.

دبیر ستاد ملی هفته ازدواج خاطرنشان کرد: در سال جاری از هفته ازدواج، مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده به مدت یک هفته به جوانان و خانواده ها مشاوره رایگان می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا