ارز دیجیتالاقتصادی

Darknet Market Solaris توسط رقیب هک شد، Elliptic Reveals – Bitcoin News


به گفته شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Elliptic، یک بازار پیشرو در وب تاریک، سولاریس، توسط یک رقیب ضربه خورده است. این سکوی مرتبط با روسیه، که سعی در اشغال فضای خالی شده توسط Hydra متلاشی شده داشت، تصور می‌شود که تا یک پنجم بازار غیرقانونی را قبل از هک تسخیر کرده است.

سولاریس توسط Darknet Marketplace به نام Kraken تصاحب شده است

سولاریس، یک بازار بزرگ برای مواد مخدر و سایر محصولات غیرقانونی، هدف یک حمله هکری قرار گرفته است که توسط یک شرکت مشابه، Kraken انجام شده است، که نباید با صرافی معروف ارزهای دیجیتال با همین نام اشتباه گرفته شود.

پس از اینکه در آوریل سال گذشته مقامات مجری قانون Hydra، رهبر سابق این تجارت را تعطیل کردند، سرورهای آن را در آلمان توقیف کردند و یک اپراتور ادعایی را در روسیه دستگیر کردند، طبق برآوردهای نقل شده توسط سولاریس توانست بین 20 تا 25 درصد از سهم بازار را به دست آورد. بیضوی.

این هفته، شرکت پزشکی قانونی بلاک چین گزارش داد که از روز جمعه، 13 ژانویه، کسانی که از سایت پیاز بازدید کردند به Kraken منتقل شدند. دومی ادعا کرد که کنترل زیرساخت، مخزن Gitlab و کد منبع سولاریس را در دست گرفته و کیف پول بیت کوین آن را مسدود کرده است.

Kraken بازیگر دیگری در فضای تاریک وب است و مانند Solaris و Hydra، بخش روسی زبان بازار زیرزمینی را هدف قرار داده است. پلتفرم های تجارت غیرقانونی مظنون به داشتن روابط دیگری با روسیه نیز هستند.

به عنوان مثال، اعتقاد بر این است که سولاریس از خدمات یکی از گروه های هکر “وطن پرست” روسی استفاده کرده است. Killnet طرفدار کرملین به دلیل راه اندازی انکار سرویس توزیع شده (DDoS ) حملات به اوکراین پس از حمله روسیه به این کشور در اواخر فوریه 2022.

این اولین تلاش برای نقض سولاریس نیست. الکس هولدن، کارشناس اطلاعات سایبری اوکراینی الاصل، طبق گزارشی در ماه دسامبر، ادعا کرد که بازار را هک کرده است و بخشی از بیت کوین ارسال شده برای فروشندگانی که از سایت استفاده می کنند و به صاحبان آن ارسال شده است.

هولدن با کمک شرکت امنیت سایبری خود گفت که وی به طور خاص کیف پولی را که برای تراکنش‌های مبادلات رمزنگاری استفاده می‌شد هدف قرار داده و توانسته 1.6 را تغییر دهد. بیت کوین. این ارز دیجیتال بعداً به یک موسسه خیریه در کیف اهدا شد.

برچسب ها در این داستان

حمله، رقیب، کریپتو، ارز دیجیتال، حمله سایبری، امنیت سایبری، وب تاریک، دارک نت، بیضوی، هک، هیدرا، کراکن، بازار، گزارش، تحقیق، رقیب، روسیه، روسی، سولاریس، اوکراین، اوکراینی

نظر شما از حمله هکری کراکن به بازار رقیب سولاریس چیست؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

Darknet Market Solaris توسط رقیب هک شد، Elliptic Reveals – Bitcoin News

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین‌تک، سیاست بین‌المللی و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا