کار آفرینی و استارتاپ

Namecoach پول نقد جمع آوری می کند تا به کاربران بیاموزد چگونه نام ها را به درستی تلفظ کنند • TechCrunch

همه ما با نامی روبرو بوده ایم که تلفظ آن دشوار است. اما همه عواقب تلفظ اشتباه خود را در نظر نمی گیرند. مادومیتا مالیک، رئیس بخش گنجاندن، ارزش ویژه و تاثیر در Carta، در قطعه‌ای برای شرکت سریع، به یاد می‌آورد که چگونه نامش به یک منبع اضطراب حتی زمانی که او دانش آموز دبستانی بود.

مطالعات در واقع دریافته‌اند که وقتی همسالان و معلمان به اشتباه نام دانش‌آموزان رنگین‌پوست را تلفظ یا تغییر می‌دهند، آن دانش‌آموزان کمتر در کلاس شرکت می‌کنند و از نظر اجتماعی منزوی می‌شوند تا از ارتباط با نام خود اجتناب کنند. به عنوان نویسندگان مشترک یک مطالعه نوشت در سال 2012: «اقدامات و نگرش ها [students] تجربه شده در مدارس K-12 نوعی از “دیگر” فرهنگی را برجسته می کند که با اهداف ما برای محیط های چندفرهنگی مدرسه در تضاد است … حتی فقط به نامی که قبلاً ندیده بودند، لحنی که معلم در مورد نام دانش آموز ایجاد می کند. [is] چیزی قابل توجه.”

Praveen Shanbhag، مدیر عامل شرکت مربی نام، شنید که یک سخنران در دانشگاه خواهرش هنگام فارغ التحصیلی از کالج نام او را به زبان می آورد. این، همراه با تجربیات او به عنوان یک مهاجر نسل اول به ایالات متحده، او را الهام بخش کرد تا Namecoach را تأسیس کند، که ابزارهای تلفظ نام را توسعه می دهد که می توانند در پلتفرم های موجود مانند Salesforce، Canvas و Gmail جاسازی شوند.

Shanbhag از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: “ما ماموریت داریم که تلفظ نادرست نام را برای همه به گذشته تبدیل کنیم.”

شانباگ در حالی که در دانشگاه استنفورد در مقطع دکترا در رشته فلسفه کار می کرد، شروع به برنامه نویسی کرد. او تصمیم گرفت برنامه‌ای را کدنویسی کند که ضبط‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری می‌کند و نام‌هایشان را می‌گویند و آنها را برای فارغ‌التحصیلی در اختیار خوانندگان نام قرار می‌دهد که به Namecoach تبدیل شد. تا سال 2016، Shanbhag می گوید که صدها مدرسه از نرم افزار و خدمات Namecoach استفاده می کردند.

Namecoach – که در نهایت پایگاه مشتریان خود را به برندهای مشتری گسترش داد – در بازار تنها نیست. NameShouts مجموعه ای قوی از ابزارهای تلفظ نام را ارائه می دهد، مانند فیس بوک، اسلک و لینکدین. اما Shanbhag به من می گوید که در اوایل، او به دنبال متمایز کردن Namecoach با سرمایه گذاری هنگفت در هوش مصنوعی و ادغام بود.

اعتبار تصویر: مربی نام

به عنوان مثال، Namecoach از یک سیستم هوش مصنوعی برای پیش‌بینی تلفظ صحیح استفاده می‌کند، زمانی که نام فردی بر اساس عواملی مانند ملیت، قومیت، جنسیت و مکان دارای چندین تلفظ صحیح باشد. یکی دیگر از سیستم‌های این پلتفرم، گفتار را در شرایطی که صدای ضبط شده از نامی در دسترس نیست، ترکیب می‌کند.

در سطح بالایی، Namecoach تلفظ‌های نام را که توسط کاربر تولید شده و از پایگاه داده‌ای از تلفظ‌های نام صوتی گرفته شده را نشان می‌دهد. Shanbhag هنگامی که در مورد دقت سیستم و اینکه آیا کاربران می توانند اشتباهاتی را که ممکن است به پایگاه داده راه پیدا کنند را اصلاح کنند، گفت که Namecoach با کارشناسان زبان شناسی مشورت می کند و یک فرم ارسال را برای اصلاحات ارائه می دهد.

هنوز پخش نشده است، اما Shanbhag می گوید که Namecoach در حال توسعه یک هوش مصنوعی برای ارائه تلفظ هایی است که زبان مادری گوینده را در نظر می گیرد – نه فقط زبان صاحب نام. او گفت: «نام شما در هویت شما نقش اساسی دارد، و تلفظ دقیق، لحن را برای تعامل مثبت برای هر دو طرف تعیین می‌کند.

پلتفرم Namecoach با سرویس‌هایی از جمله Microsoft Teams، Outlook و Google Workspace کاملاً کار می‌کند و یک API و کیت توسعه نرم‌افزار ارائه می‌دهد تا به اشخاص ثالث اجازه دهد عملکرد Namecoach را در محصولات خود بسازند. Shanbhag می‌گوید، اما تمرکز طی چند ماه آینده، اولین برنامه مصرف‌کننده استارت‌آپ خواهد بود که سال آینده به عنوان یک افزونه کروم در دسترس قرار خواهد گرفت.

Namecoach – که امروز دور 8 میلیون دلاری سری A تحت رهبری Impact America Fund با مشارکت Authentic Ventures، Metaplanet، Engage.VC، Founders Fund، Bisk Ventures و دیگران را بست – همچنین قصد دارد تلاش‌های فروش و بازاریابی خود را افزایش داده و پلتفرم را گسترش دهد. مجموعه کانکتورها Shanbhag به قابلیت‌هایی فراتر از راهنمایی‌های تلفظی اشاره کرد که در خط لوله وجود دارد، از جمله درخواست‌هایی برای فعال کردن تعاملات گرم در سناریوهای فروش و بازخورد به کاربران کمک می کند تا مکالمات خود را به طور کلی بهبود بخشند.

با توجه به مشتریان خیمه شب بازی Namecoach – Salesforce، NetJets و PwC، تمایل به برنامه های فروش منطقی است. فراتر از این سه، این استارت آپ 30 نفره ادعا می کند که بیش از 300 مشتری آموزشی و شرکتی در سراسر جهان دارد.

Shanbhag که وقتی از او پرسیده شد، ارقام درآمد را فاش نکرد، گفت: «تامین مالی سری A ما را قادر می‌سازد تا هدف خود را برای ادغام فناوری صوتی جدید در هر جریان کاری ارتباطی برای حل تلفظ نام در طیف گسترده‌ای از موارد استفاده در هر تعامل صوتی تسریع کنیم. Namecoach در طیف گسترده‌ای از عمودی‌ها، موارد استفاده و اندازه سازمان مشتریان دارد، به این معنی که ما برای پیشرفت در شرایط رکود به هیچ زیربخشی وابسته نیستیم.

تا به امروز، Namecoach مستقر در پالو آلتو، 15 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری کرده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا