ارز دیجیتالاقتصادی

آتاری ادعا می کند که توکن همنامش اکنون “بدون مجوز” است زیرا سرمایه گذاری مشترک بلاک چین را خاتمه می دهد.


در بیانیه‌ای که غول سابق بازی‌های ویدیویی آتاری در روز دوشنبه منتشر کرد، این شرکت می‌گوید که بلافاصله تمام قراردادهای مجوز را با شریک سرمایه‌گذاری مشترک خود ICICB Group و شرکت‌های تابعه آن فسخ کرده است. پیش از این، این دو به طور مشترک ایجاد شده زنجیره آتاری و توکن آتاری همنام (ATRI). با این حال، این شرکت نظر خود را در مورد این معامله تغییر داد و اعلام کرد که علاقه خود را به سرمایه گذاری مشترک انکار می کند و اظهار داشت: “ICICB مجاز به نمایندگی آتاری یا برندهای آن به هیچ وجه نیست.”

«آتاری هرگونه علاقه به آن را رد می کند […] جوینت ونچر، که در حال حاضر به عنوان توکن‌های آتاری تبلیغ می‌شود، و وب‌سایت‌ها، وایت پیپرها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط بدون مجوز، بدون مجوز و خارج از کنترل آتاری هستند.»

در حرکت رو به جلو، آتاری قصد دارد یک توکن اختصاصی جدید با تمرکز بر بازی، جامعه و ابزارهای کاربردی ایجاد، توزیع و به تنهایی مدیریت کند. اما به نظر می رسد نوعی مهلت برای سرمایه گذاران ATRI وجود خواهد داشت. همانطور که توسط آتاری گفته شده است، این شرکت از تاریخ 18 آوریل 2022، ساعت 6:00 بعد از ظهر CET، یک “عکس فوری” از سهام ATRI گرفته است. سپس آتاری مبادله آتی یک توکن جدید را برای توکن‌های ATRI که در آن زمان نگهداری می‌شد، اجرا خواهد کرد.

این شرکت گفت: «فقط توکن‌هایی که در کیف‌پول‌ها و مقادیری معادل آن‌هایی که در عکس فوری ثبت شده‌اند، واجد شرایط هستند. هر توکنی که پس از عکس فوری به‌دست می‌آید، واجد شرایط نخواهد بود.»

آتاری یک بازیگر فعال در فضای رمزنگاری بوده است و تمرکز زیادی روی توسعه توکن‌های غیرقابل تعویض دارد. در زمان انتشار، توکن «میراث» ATRI در 24 ساعت گذشته 9.47 درصد کاهش یافت و ارزش بازار آن را به 26 میلیون دلار کاهش داد.