اقتصادیبورس

آخرین وضعیت بورس همراه با بهترین سهام امروز 10 مهر 1400

امروز سهامداران کمپانی‌های کاشی پارس، بسط شهری توس گستر و پتروشیمی غدیر در بورس و خرید و فروش‌گران کمپانی‌های محصول ها پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس کشور ایران و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود در فرابورس بیشترین منفعت را کسب کردند.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با پرورش ۳۶هزار و ۴۹۷واحدی در طول یک‌میلیون و ۴۷۳هزار و ۴۸۱واحد به عمل خویش نقطه پایان بخشید و بیشتراز ۷میلیارد و ۴۹میلیون سهم و حق‌حق تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۲۴۱میلیارد تومان در بیشتراز ۹۴۹هزار نوبت گزینه خریدوفروش قرار گرفت.

بر این شالوده سهامداران کمپانی‌های کاشی پارس، گسترش شهری توس گستر و پتروشیمی غدیر بیشترین رویش ارزش را در بورس سندها بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام کمپانی‌های تامین ماسه ریخته‌گری، سرمایه‌گذاری توسعه و گسترش آذربایجان و پلاسکو فعالیت بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش میافزاید: در بازارهای فرابورس کشور ایران با خرید و فروش ۳میلیارد و ۴۰۷میلیون صفحه به‌بها ۹هزار و ۴۱۴میلیارد تومان در ۵۲۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۹۶واحد بزرگ شد و در طول ۲۱هزار و ۳۰۱واحد قرار گرفت.

در‌این بازار هم امروز سهامداران کمپانی‌های تولید ها پتروشیمی قائد بصیر، فرابورس کشور‌ایران و سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود بیشترین پرورش را داشتند و کمپانی‌های بیمه اتکایی ایارناین، ریال پرداز تازه آفرین و صنعت های بهداشتی ساینا بیشترین کاهش بها را داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا