فوتبالورزشی

آرسنال میخائیلو مودریک، دوسان ولاوویچ و لیساندرو مارتینز را می‌خواست، اما نقل و انتقالات شکست خورده می‌تواند آنها را در لیگ برتر قهرمان کند.


کمتر کسی می توانست پیش بینی کند که میکل آرتتا و ادو تیم رویایی برای بازگرداندن شکوه لیگ برتر به آرسنال خواهند بود، اما مطمئناً اینطور به نظر می رسد.

این دو در طول دوران بازی خود با توپچی ها اغلب ستاره های خط میانی بودند، اما اکنون به نظر می رسد موقعیت افسانه ای را در مدیریت حفظ کنند.

گتی

آرتتا و ادو بر قهرمانی آرسنال چیره شده اند

شک‌ها به این باور تبدیل شده‌اند که آرتتا شکست‌های دردناک را به برد پشت سر هم تبدیل کرده است، در حالی که ادو از ستاره‌های پردرآمدی مثل دیوید لوئیز و متئو گوندوزی به استادی در بازار نقل و انتقالات تبدیل شده است.

همه چیز می‌توانست بسیار متفاوت باشد، با این حال، به نظر می‌رسد که مدیر ورزشی همیشه اولین انتخاب خود را انتخاب نمی‌کند و تنها جایگزینی را می‌گیرد.

اخیراً در ژانویه، آرسنال در موقعیتی قطبی قرار گرفت که میخائیلو مودریک را از شاختار دونتسک به ارمغان آورد و این بازیکن اوکراینی دائماً از طریق پست های رسانه های اجتماعی با باشگاه معاشقه می کرد.

به نظر می‌رسید که مسابقه‌ای ساخته شده در بهشت ​​با پرداخت هزینه انتقال، اما تاد بوهلی، مالک چلسی، با هزینه‌های کلان، به سرعت قیمت را فراتر از منطق برداشت.

آرسنال به زودی از اجازه دادن به آبی‌ها برای خرج کردن 88.5 میلیون پوند برای بازیکنی که هنوز گل یا پاس گل نداده است و کیفیت مورد انتظار یکی از گران‌ترین فوتبالیست‌های تمام دوران به نظر می‌رسد، عقب نشینی کرد.

در همین حال، لئاندرو تروسارد که در عوض با 27 میلیون پوند از برایتون به خدمت گرفته شد، یک گل و 5 پاس گل دارد و می تواند بازیکنی باشد که به آرسنال کمک می کند تا منچسترسیتی را به عنوان قهرمانی شکست دهد.

Mudryk هنوز شروع نشده است

گتی

Mudryk هنوز شروع نشده است

تروسارد با 60 میلیون پوند کمتر پرواز می کند

گتی

تروسارد با 60 میلیون پوند کمتر پرواز می کند


این تنها تلاقی مسیر در ژانویه بین دو رقیب لندنی نبود، زیرا آرسنال از هافبک بیش از حد متورم چلسی برای امضای قرارداد استفاده کرد. جورجینیو فقط 12 میلیون پوند.

بازیکن ملی پوش ایتالیایی قرار بود به یک بازیکن آزاد تبدیل شود که او را بسیار مقرون به صرفه می کرد، اما بسیار شبیه تروسارد، او به سرعت ارزش خود را ثابت کرد، تبدیل به یک بازیکن معمولی شد و حتی یک اعتصاب به پیروزی برگشت معروف مقابل استون ویلا منحرف شد.

اما یک بار دیگر، این معامله تنها به دلیل از دست دادن اهداف دیگر توسط آرسنال امکان پذیر شد، با داگلاس لوئیز و مویزس کایسدو که به وضوح در لیست سطل برای بهبود هافبک بالاتر هستند.

استون ویلا علیرغم پیشنهادهای چند روزه ضرب الاجل تابستان گذشته بر روی لوئیز ایستادگی کرد، در حالی که برایتون در ژانویه پیشنهاد 75 میلیون پوندی باشگاه برای کایسدو را رد کرد. این برای آرسنال آزاردهنده نبود و جورجینیو به طرز چشمگیری جای خود را پر کرد.

آرسنال چندین پیشنهاد برای لوئیز و کایسدو ارائه کرد

گتی

آرسنال چندین پیشنهاد برای لوئیز و کایسدو ارائه کرد

جورجینیو ثابت کرده که گزینه بسیار ارزان تری است و در خط هافبک بازی می کند

گتی

جورجینیو ثابت کرده که گزینه بسیار ارزان تری است و در خط هافبک بازی می کند

اوایل همان سال، آرسنال به دنبال مهاجم فیورنتینا، دوسان ولاوویچ بود، که ظاهرا آرتتا به عنوان یک مهاجم جایگزین طولانی مدت برای پیر امریک اوبامیانگ و الکساندر لاکازت توجه داشت.

علیرغم پیشرفت های واضح آنها در ژانویه 2022، ملی پوش صربستان علاقه ای نداشت، در عوض با قراردادی 66 میلیون پوندی به یوونتوس ملحق شد و از آن زمان برای تکرار فرم خود از توسکانی تلاش کرده است.

با اطمینان از خروج اوبامیانگ و لاکازت، واضح بود که آرتتا و ادو چیزی در آستین دارند و منتظر بودند تا شش ماه بعد قراردادی 50 میلیون پوندی برای گابریل ژسوس منعقد کنند. می توان ادعا کرد که نداشتن این قدرت آتش برای باشگاه باعث شد تا در لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا کند.

مانند ولاوویچ، من سیتی آشکارا توپچی‌ها را جدی نمی‌گرفت، که ثابت شده است که عیسی در انتقال آنها به پرواز در این فصل مضر است.

ولاوویچ به آرسنال امتیاز نداد و یووه را انتخاب کرد

گتی

ولاوویچ به آرسنال امتیاز نداد و یووه را انتخاب کرد

که راه را برای معامله نهایی عیسی هموار کرد

گتی

که راه را برای معامله نهایی عیسی هموار کرد

با این حال، او تنها ورود کلیدی از سیتی در تابستان گذشته نبود.

توپچی ها لیساندرو مارتینز را از آژاکس تعقیب کردند، اما منچستریونایتد آنها را با یک قرارداد 60 میلیون پوندی شکست داد – نه اینکه آرسنال به آن اهمیت می داد.

سیتی همچنین آرسنال را شکست داده بود تا سرجیو گومز جوان اسپانیایی را از اندرلخت به عنوان جایگزینی مشابه در پست دفاع چپ به خدمت بگیرد، اما این تصمیم تا کنون گیج کننده به نظر می رسد و آرسنال به عنوان ستاره زینچنکو به عنوان یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر می خندد.

با پوشش خط دفاع، خط میانی و حمله، حتی داستانی در دروازه وجود داشت که در آن آرسنال دوباره ثابت کرد که در بازار نقل و انتقالات نباید با آنها دست و پنجه نرم کند.

بازی های زینچنکو فوق العاده بوده است

گتی

بازی های زینچنکو فوق العاده بوده است

رمزدیل می تواند به یک اسطوره باشگاه تبدیل شود

گتی

رمزدیل می تواند به یک اسطوره باشگاه تبدیل شود

آرتتا و ادو که تصمیم گرفتند از دروازه‌بان برند لنو جدا شوند، به دنبال شروع لیگ برتر بودند و دیوید رایا از برنتفورد انتخاب بدیهی به نظر می‌رسید.

به هر حال این مردی است که پیش از داوید دخیا در ترکیب اسپانیا برای جام جهانی قرار گرفت.

زنبورها محکم ایستادند و آرسنال به سرعت وارد شفیلد یونایتد شد که به تازگی سقوط کرده بود و آرون رمزدیل را با قراردادی 30 میلیون پوندی در سال 2021 تضمین کرد.

برخی از گونرها ناله کردند، اما این معامله اکنون به نظر پولی است که به خوبی خرج شده است، زیرا دروازه بانان بسیار گرانتر برای مطابقت با ثبات او تلاش می کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا