کار آفرینی و استارتاپ

آزمایشگاه نسل چهارم در دانشگاه صنعتی اصفهان راه‌اندازی شد

سید مهدی نقوی روز سه شنبه در سومین رویداد از مجموعه رویدادهای هوشمند فولادسازی، مرکز نوآوری دیجیتال استارتاپ رویداد-3s فولاد که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: آموزش در این زمینه باید برای دانشجویان و دانشجویان باشد. جوانان از ایران شروع کنید و می توانید ایده های خود را در یک محیط آزمایشی و عملیاتی در یک محیط ببینید، آزمایشگاه نسل چهارم مکانی برای پرورش افراد است.

وی از رو به اتمام ساخت مرکز نوآوری تحول دیجیتال خبر داد و یادآور شد: در مرکز نوآوری تحول دیجیتال صنعت فولاد می توان از حضور دانشجویان و علاقه مندانی که به دنبال فضایی برای ارائه نظرات خود هستند، بهره برد. . .

معاون فناوری فولاد مبارکه با اشاره به اینکه در تقویم فولاد مبارکه پنجم مرداد به عنوان روز دیجیتال و عملیات نقشه تحول دیجیتال در فولاد مبارکه نامگذاری شده است، گفت: راه بسیار طولانی و سختی را از سال گذشته آغاز کردیم. و تمام امکانات و از منابع شرکت استفاده کردیم تا بتوانیم برای سال 1404 به باشگاه فانوس دریایی بپیوندیم.
نقوی ادامه داد: در یک سال گذشته فعالیت های زیادی در زمینه های مختلف عملیاتی و فرهنگی در بحث تحول دیجیتال انجام شده است که از جمله آنها می توان به برگزاری اولین دوره آموزشی تخصصی مدیران و پیشتازان تحول دیجیتال با همکاری دانشگاه اصفهان و دانشگاه های خارجی اشاره کرد. .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، به برگزاری دو رویداد تقاضا محور کارآفرینی در سال گذشته و معرفی 11 چالش اشاره کرد. از مجتمع فولاد بازدید کردند و چالش ها را به صورت عینی مشاهده کردند. از این مجموعه رویدادها و بازدیدها، یک سری شرکت ها و ایده ها در مراحل عقد قرارداد و انجام شرایط همکاری به دست آمد.

نصب و راه اندازی اولین شبکه صنعتی 5G ایران در فولاد مبارکه با همکاری ایرانسل

معاون فناوری فولاد مبارکه اصفهان نیز از همکاری با ایرانسل و نصب و راه اندازی اولین شبکه صنعتی 5G ایران در فولاد مبارکه خبر داد و گفت: پوششی برای نسل پنجم مخابرات در شرکت فولاد مبارکه ایجاد کرده ایم. .

نقوی نامگذاری پروژه های فولادی امسال را فولاد +22 عنوان کرد و افزود: این پروژه ها به طور مستمر در حال انجام است که طبیعتا در ابتدای راه هماهنگی فعالیت ها باید تجربه کسب شود. از این رو سعی کرده ایم از خرد جمعی استفاده کنیم تا بتوانیم راهی را که برای اولین بار در صنعت فولاد ایران آغاز کرده ایم به دست آوریم.

وی با تاکید بر شعار اصلی دولت سیزدهم با عنوان حکمرانی هوشمند تصریح کرد: طبیعتا هوشمندی تصویر آینده جهان خواهد بود. این آینده خیلی دور نیست. همچنین آماده همکاری با تمامی ارکان مرتبط با حکمرانی کشور هستیم تا بتوانیم این شعار حکمرانی هوشمند را در عمل به نتایج عملی برسانیم.

در ادامه این رویداد، رسول سرایان، مدیرعامل شرکت ایریسا با یادآوری برگزاری اولین رویداد تقاضا محور کارآفرینی (پیچ معکوس) در مهرماه سال گذشته، گفت: پس از گذشت یک سال، پیش بینی می شود اقدامات انجام شده و نتایج آن به دست آید. اعلام خواهد شد. ” مراحل عملی و اجرایی در مسیر تحول دیجیتال را توضیح دهید.

وی با تاکید بر لزوم تفاوت فضای عملیاتی و فضایی برای نگاه از راه دور به مشکلات و تصور مشکل گفت:

مدیرعامل ایریسا دانشگاه را محور همه تحولات اساسی خواند و خاطرنشان کرد: ما به دانشگاه بازگشته ایم و روز به روز در حال تعمیق این ارتباط هستیم و تلاش می کنیم مسیری پایدار و پایدار را طی کنیم.

سرایان به نقشه راه فولاد مبارکه برای تغییر و تحول اشاره کرد و گفت: با شعار فولاد فردا، سنگ به رنگ هوشمند، نشانه بهبود در زنجیره ارزش فولاد مبارکه، این مسیر را طی خواهیم کرد.

وی با ارائه مسیر فولاد مبارکه در قالب چارچوبی به نام سند نقشه راه، تصریح کرد: این سند بیانگر اهداف، فعالیت ها و اقدامات ماست، در واقع نقطه ای است که همه تلاش می کنیم تمام حرکت های خود را متمرکز کنیم. تا جایی که امکان دارد مسیری را که می رویم توضیح دهید.

“موضوع تحول دیجیتال برای هر صنعتی چیزی نیست که همه به طور کامل و شفاف آن را بدانند. مراحل کار در این زمینه مانند حرکت در یک جاده مه آلود است. هر چه جلوتر پیش برویم، عمق دید بازتر می شود. “او واضح تر می شود و به طور طبیعی قادر به حرکت است. این ماهیت تحول دیجیتال است.

سرایان در تشریح گام های دیجیتالی شدن گفت: یکی از مهمترین اقدامات مدیریتی شرکت هایی که تمایل و اراده دیجیتالی شدن دارند، تعریف چشم انداز آنهاست. در فولاد مبارکه عضویت در باشگاه فانوس دریایی در سال 1404 به عنوان یک چشم انداز تعریف شده است. یعنی در سطح بین المللی می توانیم هوشمندی صنعت فولاد را نشان دهیم.

وی افزود: تبلور این عضویت را می توان در قالب شاخص های کلیدی عملکرد شبکه جهانی فانوس دریایی مشاهده کرد. این شاخص ها شامل افزایش تولید کارخانه، افزایش بهره وری، افزایش نرخ بهره برداری از تجهیزات، کاهش هزینه های کیفیت، کاهش هزینه های تولید، بهره وری انرژی، کاهش موجودی، کاهش زمان تحویل، کاهش زمان تحویل محصول، کوتاه شدن زمان تحویل محصول و کاهش حجم موجودی است.

وی گفت: ما به دنبال مزایای دیجیتالی شدن فولاد مبارکه در سطح ملی و بین المللی هستیم. ماهیت این عبارت در کلمه مزیت رقابتی نهفته است، به این معنی که ما باید مزیت رقابتی داشته باشیم تا بتوانیم محصولات خود را در سطح بین المللی با کیفیت و قیمت مناسب عرضه کنیم. دنیا به این سمت می رود و اگر می خواهیم در عرصه بین المللی حضور داشته باشیم باید محصول خود را با قیمت و کیفیت جهانی عرضه کنیم.

مدیرعامل ایریسا همراهی با بدنه سازمان را گام دوم در این راستا برشمرد و افزود: بلوغ دیجیتالی مدیریت فولاد مبارکه باید باور داشته باشد که این مسیر صحیح و تضمین کننده بقا است. افتتاح دوره آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال نیز به همین دلیل بود.

وی نقش فولاد مبارکه در صنعت را به یک لکوموتیو تشبیه کرد و گفت: در صورت ادامه این لکوموتیو هزاران واگن صنعتی را حمل می کند.

مدیرعامل ایریسا وجود ستاد مبحث نوآوری در تحول دیجیتال را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: رکن نوآوری را در قلب دانشگاه تهران تعریف می کنیم تا بتوانیم از منابع کل کشور استفاده کنیم. منبع نوآوری بهترین دانشگاه های کشور است. این ارتباط باید بیش از پیش مستحکم شود و این در مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد محقق شده است.

سرایان گزارشی از رویدادهای کارآفرینی در سال گذشته ارائه کرد و افزود: در آذرماه سال 1400 اولین پروژه های تحول دیجیتال راه اندازی می شود.

وی بانک اطلاعاتی شرکت ها و افراد دارای ظرفیت اطلاعاتی را بزرگترین دارایی جمع آوری شده از رویدادهای کارآفرینی دانست.

در بخش دوم این رویداد، کارشناسان و کارشناسان 6 چالش از جمله حفاظت فیزیکی هوشمند با تحلیل تصاویر ویدئویی در فولاد مبارکه، نگهداری و تعمیر هوشمند ماشین‌های دوار فولاد مبارکه با استفاده از تکنیک‌های پایش وضعیت، انبار قطعات یدکی هوشمند، بهبود یافته را تشریح و ارائه کردند. ایمنی کارکنان فولاد مبارکه از طریق نظارت و کنترل آنلاین رفتارهای ناایمن، دستیار بازرس کنترل کیفیت نورد سرد و شبیه سازی و هوشمندسازی از نرم افزار احیای مستقیم صبا.

سومین رویداد از مجموعه رویدادهای 3s با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مجتمع فولاد مبارکه، واحد تجاری تحول دیجیتال آیریسا، دانشگاه تهران، معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان نظام صنفی رایانه ای (استان اصفهان) و سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور تعدادی از متخصصان و کارشناسان به صورت جزئی و حضوری و آنلاین انجام شد.

هدف از رویداد 3s; تامین نیازهای فناورانه صنعت فولاد ایران در حوزه تحول دیجیتال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا