ارز دیجیتالاقتصادی

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف


جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را بررسی می کند.

شرکت 500 میلیارد دلاری با Polygon شریک می شود

کارگروه توکن امنیت دارایی Mirae کره جنوبی، با بیش از 500 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM)، با راهکار مقیاس‌پذیری لایه دو اتریوم Polygon (MATIC) برای طرح‌های توکن‌سازی امنیتی همکاری می‌کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی 7 سپتامبر، Mirae Asset Securities یادداشت تفاهمی با Polygon Labs برای “کمک به شبکه های اوراق بهادار توکن شده داخلی و بین المللی” امضا کرده است.

Sandeep Nailwal، رئیس اجرایی Polygon Labs، اظهار داشت: «تلاش Mirae در توکن‌سازی بدون شک به تسریع پذیرش انبوه web3 در میان سایر مؤسسات مالی کمک می‌کند».

در همین حال، Ahn In-sung، رئیس بخش دیجیتال در Mirae Asset Securities نوشت: “از طریق همکاری فنی با Polygon Labs، Mirae Asset Securities با هدف ایجاد رهبری جهانی در زمینه اوراق بهادار توکن شده است.”

پیش از این، Polygon Labs با مقامات پولی سنگاپور (MAS) و موسسات مالی کلیدی در طرح توکن‌سازی دارایی Project Garden شریک شد. نوامبر گذشته، Project Guardian معاملات ارزی و اوراق قرضه دولتی را از طریق Polygon انجام داد.Tencent بزرگترین مدل LLM تا کنون را عرضه می کند

مدل جدید زبان بزرگ Hunyuan (LLM) Tencent دارای بیش از 2 تریلیون پارامتر است. پیش از این، بزرگترین LLM شامل شده اند بیش از 175 میلیارد پارامتر داده آموزشی.

در طول کنفرانس جهانی اکولوژی دیجیتالی شرکت فناوری اطلاعات چین در 7 سپتامبر، Tencent رونمایی کرد رقیب Hunyuan AI برای ChatGPT که اکنون از طریق Tencent Cloud در دسترس است. کاربران می‌توانند مستقیماً APIهای نرم‌افزار خود را به Hunyuan متصل کنند یا از آن به عنوان پایه‌ای برای انواع برنامه‌های کاربردی در مکاترونیک، خدمات مشتری و عملیات سازمانی استفاده کنند.

کنفرانس جهانی اکولوژی دیجیتال Tencent در سال 2023 (STCN)

Tencent ادعا می کند که Hunyuan قادر به پردازش “ده ها تریلیون” داده در روز است و می تواند روش های تجزیه و تحلیل ریسک در خودروسازی را از چهار ساعت به کمتر از 30 دقیقه کاهش دهد. این شرکت در پنج سال گذشته مجموعاً 31.4 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه ابر و هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده است. این شرکت نوشت:

Tencent در پاسخ به این مشکل که مدل‌های بزرگ مستعد «بیهوده‌های غوغایی» هستند، الگوریتم و استراتژی پیش‌آموزشی را بهینه‌سازی کرده است و توهم مدل بزرگ ترکیبی را 30 تا 50 درصد در مقایسه با بزرگ منبع باز اصلی کاهش داده است. مدل ها.”

Coinbase اقدامات سختگیرانه تری برای KYC برای مشتریان سنگاپور معرفی می کند

مشتریان سنگاپوری صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس، اکنون باید هنگام ارسال رمزنگاری به آدرس‌هایی غیر از کوین‌بیس، اطلاعات مربوط به مشتری خود (KYC) را ارائه کنند.

مطابق با مقررات MAS، مشتریان سنگاپوری Coinbase باید این کار را انجام دهند فراهم کند اطلاعات مربوط به نوع کیف پول گیرندگان، نام صرافی طرف مقابل، نام کامل و کشور محل اقامت هنگام ارسال ارز دیجیتال به خارج از صرافی. علاوه بر این، کاربرانی که ارزهای دیجیتال خارجی را در کوین‌بیس دریافت می‌کنند، برای دسترسی به سپرده‌های خود، باید اطلاعات KYC مشابهی را در مورد فرستنده ارائه کنند.

چک های KYC جدید بر نقل و انتقالات بین حساب های کوین بیس تأثیری نخواهد داشت. الزامات ضد پولشویی MAS برای معاملات دارایی دیجیتال اثر گذاشت در ژانویه 2020 و آخرین بار در مارس 2022 بازنگری شدند. هنوز مشخص نیست که چرا صرافی فقط همین الان مقررات را اجرا کرده است.

ویژگی های جدید KYC کوین بیس برای کاربران سنگاپوری {Coinbase)

مقامات دولتی در استان شانگدونگ چین تنظیم شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) برای بوروکرات‌های محلی برای گسترش صنعت متافورس استان به 15 میلیارد یوان (2.05 میلیارد دلار) تا سال 2025 یا برای نرخ رشد 15 درصدی سالانه تنظیم شده به صورت چرخه‌ای. علاوه بر این، شاخص‌های کلیدی عملکرد شامل انکوباسیون 100 پروژه اکوسیستم متاورس، 3000 حق ثبت اختراع مرتبط با متاورس، و حداقل 30 تجربه متاورس در مراکز خدمات عمومی است. دولت مردمی شانگدونگ نوشت:

“[It is necessary to] یک شبکه اختصاصی فرهنگی شاندونگ، مرکز داده های بزرگ فرهنگی شاندونگ و پایگاه داده فرهنگی بسازید تا یک سیستم داده های بزرگ متاورز گردشگری فرهنگی را تشکیل دهید. تمرکز بر منابع گردشگری فرهنگی مانند جاذبه‌های گردشگری سطح A، مراکز فرهنگی، کتابخانه‌ها و موزه‌ها و توسعه تعدادی از محصولات خدمات گردشگری همهجانبه مانند VR [Virtual Reality] تورهای ابری.”

همچنین بخوانید

امکانات

هجوم به “آخرین سنگر”: عصبانیت و عصبانیت به عنوان NFT ها مدعی وضعیت فرهنگی بالا هستند

امکانات

چگونه با استفاده از بلاک چین از «نابودی بشریت» توسط هوش مصنوعی جلوگیری کنیم؟

80 حساب اینفلوئنسر کریپتو چینی ممنوع شد

Sina Weibo، یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه اجتماعی چین با بیش از 580 میلیون کاربر فعال ماهانه، 80 حساب اینفلوئنسر رمزنگاری چینی را با تعداد فالوورهای مجموع بیش از 8 میلیون مسدود کرده است.

طبق یک 5 سپتامبر اعلامیه، حساب ها به دلیل “ترویج فعالیت های معاملاتی رمزنگاری” مطابق با هشت قانون ممنوع شدند که روی هم “محدودیت رمزگذاری” چین را تشکیل می دهند که از آگوست 2021 لازم الاجرا بوده است. یکی از کاربران نظر داد:

“حتی بیشتر [crypto] گروه ها حذف شده اند بخش بزرگی از کسانی که شش سال پیش با من بودند، اکنون نیز حذف شده اند. کسانی که حذف نشده اند نیز بسیار محدود شده اند. لطفا بروید و آنها را در توییتر تبلیغ کنید. Weibo دیگر محیط خوبی نیست.

اگرچه ممنوعیت کریپتو مدتی است که اعمال شده است، چین تنها از سال جاری موضع سختگیرانه ای در مورد اجرای آن اتخاذ کرده است. این امر منجر به حذف شرکت‌های مجرمانه، پروژه‌های قانونی و خسارت‌های جانبی به سرمایه‌گذاران خارجی شده است.

گروه کلاهبرداری 83 میلیون دلاری رمزارز در کره جنوبی منهدم شد

پلیس کره جنوبی یک کلاهبرداری رمزنگاری به ارزش ۱۱۰ میلیارد وون (۸۳ میلیون دلار) را منهدم کرده است.

مسئولین گفتن که در 5 سپتامبر، 22 نفر به اتهام فریب و کلاهبرداری دستگیر شدند. این گروه ناشناس که متهم به سازماندهی یک طرح پونزی است، ظاهراً 83 میلیون دلار از 6610 نفر بر اساس وعده بازگشت سرمایه در بازارهای کریپتو تا 300 درصد درخواست کرده است.

تحقیقات متعاقباً نشان داد که نهادهای تجاری ایجاد شده توسط گروهی که از فهرست‌بندی توکن‌ها و ورود به مبادلات دارایی دیجیتال ایجاد شده‌اند، جعل شده‌اند. اخبار محلی گزارش دادند که دارایی های مرتبط با این گروه ناشناس در جریان دادرسی کیفری توقیف شده است. یک مقام پلیس نوشت:

ما به جرایم مالی مختلف که معیشت مردم را خدشه دار می کند، با سوء استفاده از روانشناسی ناامید مردم عادی که خواهان بهبود شرایط اقتصادی و شور سرمایه گذاری دارایی های مجازی هستند، به شدت پاسخ خواهیم داد.

OKX در مراحل نهایی صدور مجوز در هنگ کنگ

طبق اخبار محلی گزارش ها در 3 سپتامبر، صرافی ارز دیجیتال OKX در مراحل پیشرفته دریافت مجوز ارائه دهنده دارایی مجازی خود از تنظیم کننده های هنگ کنگ است. Zhikai Lai، مدیر ارشد اجرایی این شرکت، گفت که انتظار دارد OKX مجوز نظارتی را تا ژوئن 2024 دریافت کند و امیدوار است که در سال اول بین 100000 تا 200000 سرمایه گذار خرده فروشی هنگ کنگ را جذب کند. مجری خاطرنشان کرد:

بانک‌ها برای سال‌ها نگرش محافظه‌کارانه نسبت به صنعت ارزهای مجازی دارند. تا اینکه سال گذشته دولت هنگ کنگ را به عنوان یک مرکز دارایی مجازی جهانی معرفی کرد و کمیسیون اوراق بهادار و آینده و مقام پولی هنگ کنگ پیام واضحی مبنی بر اینکه بانک ها ملزم به آماده سازی منابع برای تمرکز بر صنعت هستند، دادند. پس از آن، نگرش آنها مثبت شد.»

مدیر ارشد بازرگانی OKX Zhikai (Lennix) Lai (Zhihu)

ژیوان سان

Zhiyuan Sun یک روزنامه نگار در Cointelegraph است که بر اخبار مرتبط با فناوری تمرکز دارد. او چندین سال تجربه نوشتن برای رسانه های مالی مهم مانند The Motley Fool، Nasdaq.com و Seeking Alpha دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا