ارز دیجیتالاقتصادی

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف


جمع بندی هفتگی اخبار ما از شرق آسیا، مهمترین تحولات این صنعت را بررسی می کند.

رسوایی رشوه چینی SBF بدتر می شود

با توجه تا شهادت 11 اکتبر از کارولین الیسون، یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی مرتبط با FTX Alameda Research، همکار او – موسس رسوایی FTX سام بنکمن-فرید – ظاهراً 150 میلیون دلار رشوه به مقامات دولت چین در سال 2021 پرداخت کرده است که بیشتر از 40 میلیون دلار فاش شده است. در ابتدا

الیسون در طول محاکمه FTX گفت که دو سال قبل، یک میلیارد دلار از دارایی های دیجیتال Alameda Research در صرافی های رمزنگاری OKX و Huobi توسط مجری قانون چین به عنوان بخشی از تحقیقات پولشویی مسدود شد. مدیران ارشد FTX، مانند افسر عملیات ارشد کنستانس وانگ و معامله گر آلامدا دیوید وا نیز در این حادثه دخیل بودند. این افراد ابتدا سعی کردند با یک وکیل چینی تماس بگیرند تا وجوه را آزاد کنند که کارساز نشد.

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف
بنیانگذار شرمنده FTX در ماه اکتبر محاکمه خواهد شد. (ویکیپدیا)

سپس، کارکنان FTX و Alameda ظاهراً با استفاده از شناسایی یک فاحشه تایلندی برای مذاکره در مورد بازگشت وجوه، حساب‌هایی در OKX و Huobi ایجاد کردند. زمانی که این کار به نتیجه نرسید، الیسون بانکمن-فرید را متهم کرد که 150 میلیون دلار رشوه پرداخت کرده تا حساب‌ها را مسدود کند. رشوه در ترازنامه های آتی Alameda به عنوان “چیزی” ثبت شد. طبق شهادت الیسون، وجوه بلافاصله پس از رشوه منجمد شد.

لوئیس کاپلان، رئیس دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک، به هیئت منصفه یادآوری کرد که ادعای رشوه دهی بانکمن-فرید به مقامات چینی در محدوده محاکمه FTX در حال انجام نیست. در عوض، دومین محاکمه مربوط به اتهامات رشوه خواری SBF برای 11 مارس 2024 برنامه ریزی شده است. محاکمه FTX تا ماه اکتبر ادامه خواهد داشت.


آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگرافآسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگرافآسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف

بایننس مسدود کردن حساب را روشن کرد

یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس، اوایل این هفته در برنامه رسانه اجتماعی چینی WeChat توضیح داد که تنها حساب های کاربران مشکوک به نقض تحریم های بین المللی در صرافی مسدود خواهد شد.

این بیانیه پس از موجی از تحقیقات در پاسخ به گزارش‌های خبری محلی مبنی بر مسدود شدن حساب‌های شبه‌نظامیان مظنون حماس به درخواست نیروی انتظامی اسرائیل، صادر شد. یی او توضیح داد:

حماس یک سازمان تروریستی از سوی سازمان ملل است. بنابراین، هر سازمانی اعم از بانک‌ها و بسترهای معاملاتی باید برای دریافت درخواست‌های مسدودسازی همکاری کنند. این چیزی نیست که بایننس بتواند به تنهایی تصمیم بگیرد.

مدیر اجرایی بایننس اظهار داشت: «من هیچ سوگیری سیاسی ندارم، اما هیچ پلتفرم تجاری نمی تواند چنین درخواست های اجرای قانون را رد کند. فلسطین یک حکومت سازمان یافته دارد. حماس یک گروه شبه نظامی محلی است. آنها غیرنظامیان را می کشند. مشکل این است حماس فلسطین نیست. هدف انجماد حماس است نه فلسطین.

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگرافآسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف
بیانیه یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس درباره حساب حماس مسدود شد. (وی چت)

در یک پست بعدی در 11 اکتبر، یی هه همچنین تصریح کرد که «بایننس دارایی های کاربران عادی را مصادره یا مسدود نمی کند. قواعد توسط افراد قوی ایجاد می شود. در مواجهه با مقررات بین المللی، بایننس هیچ کس نیست. او همچنین به این واقعیت اشاره کرد که علیرغم جنگ بین روسیه و اوکراین، این مبادله حساب‌های روس‌های عادی را مسدود نکرده است.

همچنین بخوانید

امکانات

رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز: چیز بزرگ بعدی در کریپتو؟

امکانات

آیا شما هنوز مستقل هستید؟ خود حاکمیت مالی و مبادله غیرمتمرکز

وام رمزنگاری توسط دادگاه دوم چین باطل شد

دادگاه دوم چین اعلام کرد که قراردادهای وام رمزنگاری در چین توسط قانون محافظت نمی شود زیرا دارایی اساسی غیرقانونی است.

مانند روایت کرد توسط دادگاه خلق نانچانگ در 10 اکتبر، آقای مینگ، شاکی، 80000 USDT به متهم آقای گنگ در آوریل 2021 به منظور تجارت استیبل کوین وام داد. قرار بود این وام ظرف شش ماه بازپرداخت شود. آقای باند متعاقباً وام را نپذیرفت که منجر به شکایت مدنی توسط آقای مینگ شد. هم دعوی و هم تجدیدنظرخواهی آن رد شد.

رئیس دادگاه در تصمیم خود نوشت:

شرکت در سرمایه گذاری و فعالیت های تجاری ارز مجازی خطرات قانونی دارد. در صورتی که اشخاص حقوقی، مؤسسات غیرمجاز یا اشخاص حقیقی در ارزهای مجازی و مشتقات مربوط به آن سرمایه‌گذاری کنند که بر خلاف نظم عمومی و عرف عمومی باشد، اقدامات حقوقی مدنی مربوطه فاقد اعتبار بوده و زیان ناشی از آن بر عهده آنان خواهد بود.»

قاضی همچنین توضیح داد که طبق قوانین مختلفی که ممنوعیت رمزنگاری چین را تشکیل می دهد، «ارزهای مجازی فقط به شکل دیجیتال وجود دارند، پول قانونی نیستند و غرامت قانونی مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره ندارند و نمی توان از آنها استفاده کرد. به عنوان ارز در بازار فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز مجازی، فعالیت‌های مالی غیرقانونی هستند که به نظم مالی ملی، امنیت مالی و منافع عمومی اجتماعی آسیب می‌رسانند و اکیداً ممنوع هستند.»

این حکم شامل ارز دیجیتالی بانک مرکزی یوان دیجیتال نمی شود، که قاضی رئیس دادگاه گفت: «یک ارز قانونی به شکل دیجیتال است که توسط بانک خلق چین صادر شده است. توسط آژانس های عامل تعیین شده اداره می شود و توسط مردم بازخرید می شود. معادل اسکناس و سکه است.»

پیش از این در ماه آگوست، یک مرد چینی پس از اینکه وام گیرنده قرارداد وام بیت کوین خود را نکول کرد و دادگاهی با ذکر دلایلی مشابه دادگاه خلق نانچانگ، قرارداد را بی اعتبار دانست، 10 میلیون دلار بیت کوین از دست داد.

قاضی چینی توضیح می دهد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر بود و بنابراین از تسکین نقض قرارداد خودداری کرد.قاضی چینی توضیح می دهد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر بود و بنابراین از تسکین نقض قرارداد خودداری کرد.
قاضی چینی توضیح می دهد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر بود و بنابراین از تسکین نقض قرارداد خودداری کرد.

هکر Huobi تمام دارایی ها را برمی گرداند

با توجه طبق اظهارات جاستین سان، مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال HTX، که قبلا با نام Huobi شناخته می شد، یک هکر تمام 5000 اتر (8 میلیون دلار) را که در طی یک حادثه امنیتی در ماه گذشته به سرقت رفته بود، پس داده است.

ما تأیید کرده‌ایم که هکر طبق وعده داده شده، تمام وجوه را به طور کامل برگردانده است و همچنین پاداش کلاه سفید 250 ETH را به هکر پرداخت کرده‌ایم. هکر انتخاب درستی کرد. مایلیم از همه در این صنعت برای کمکشان تشکر کنیم.» در 25 سپتامبر، کیف پول داغ Huobi با 5000 ETH در ابتدا در یک حادثه هک شد. شناسایی شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Cyvers Alerts.

سان متعاقباً یک جایزه پیشنهاد کرد و تهدید کرد که در صورت عدم بازگرداندن وجوه، اقدام قانونی خواهد کرد. در طول این حادثه، شخصیت بلاک چین همچنین ادعا کرد که صرافی حدود 3 میلیارد دلار دارایی کاربران را در اختیار دارد. ماه گذشته، Huobi به HTX تغییر نام داد و به دلیل شباهت نام با صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون از بین رفته است، ابروهای جامعه را برانگیخت.

آسیا اکسپرس – مجله کوین تلگرافآسیا اکسپرس – مجله کوین تلگراف

ژیوان سان

Zhiyuan Sun یک روزنامه نگار در Cointelegraph است که بر اخبار مرتبط با فناوری تمرکز دارد. او چندین سال تجربه نوشتن برای رسانه های مالی مهم مانند The Motley Fool، Nasdaq.com و Seeking Alpha دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا