کار آفرینی و استارتاپ

آمبار برزیل با 36 میلیون دلار سری C امیدوار است ساخت و سازهای عمرانی را کارآمدتر کند – TechCrunch

استارتاپ فناوری ساخت و ساز برزیلی آمبر اعلام کرد که یک دور بزرگ سری C جمع آوری کرده است: 204 میلیون دلار، تقریباً 36 میلیون دلار با نرخ متوسط ​​امروزی. این دور توسط Echo Capital مستقر در برزیل و اوریا پایتخت، با مشارکت از سرمایه TPG، Argonautic Ventures و دیگران.

Ambar در سال 2013 با هدف استفاده از فناوری برای کارآمدتر کردن فرآیند ساخت و ساز شهری ایجاد شد. به گفته این شرکت، تا به امروز 360 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. برونو بالبینوت، مدیر عامل شرکت، تخمین زده است که این حدود 100 میلیون دلار است.

این رقم 100 میلیون دلاری بالاتر از معادل فعلی 360 میلیون R$ به دلار است، اما نرخ مبادله در طول سال ها بسیار متفاوت بوده است، بنابراین تشخیص این عدد ساده نیست. و از سوی دیگر، این واقعیت را به حساب نمی آورد که شرکت نیز افزایش بدهی ریسک پذیر.

صرف نظر از آمار دقیق، اصل ماجرا این است که امبار اکنون سرمایه قابل توجهی برای اجرای برنامه های خود دارد. Balbinot در گفتگو با TechCrunch توضیح داد که استارت‌آپ قصد دارد از درآمد حاصل از آن برای تقویت بازوی دیجیتالی کردن تجارت خود استفاده کند، که نیاز شدیدی به آن در سراسر آمریکای لاتین می‌بیند.

بالبینوت گفت، در حالی که آمریکای لاتین اسپانیایی زبان بخشی از درآمد خود را تامین می کند، این برزیل است که آمبار بیشترین حضور را دارد. کشور اصلی این استارت آپ دو مزیت دارد: این بزرگترین بازار منطقه است و پرتغالی برزیل مانند خندقی در برابر رقبا عمل می کند.

به گزارش سایت امبار، 467 مشتری فعال دارد. بالبینوت به من گفت که سه مورد از آنها در ایالات متحده قرار دارند، اما حضور آن در آنجا بیشتر یک آزمایش یادگیری است. در مقابل، در حال حاضر در 1500 سایت ساختمانی در سراسر برزیل وجود دارد.

شرکت امبار دو جنبه دارد: دیجیتالی شدن که اکنون در حال برنامه ریزی برای رونق بیشتر آن است و صنعتی شدن که برخی رسانه ها آن را دارند. تشبیه شده است به لگو برای بخش ساخت و ساز.

امبار یک پیمانکار عمومی نیست. بالبینوت به زبان پرتغالی گفت: «زاویه ما مشارکت با کسانی است که می‌سازند، و هرگز نخواهیم ساخت». او به جای اینکه صرفاً ادعا کند که امبار یک شرکت فناوری است، از اقتصاد واحد آن حمایت می کند، که «بسیار بالاتر از بخش ساخت و ساز است».

بالبینوت و هم بنیانگذارش یان فادل منبع الهام غیرمنتظره ای دارند: صنعت خودرو. با همکاری هر دو در ارتباط با فولکس واگن، آنها امیدوارند که همان رویکرد مبتنی بر فرآیند را در بخش ساخت و ساز ارائه کنند.

دگرگونی کسب و کار ساخت و ساز برای کارآمدتر کردن آن نیز باعث پایداری بیشتر آن می شود. امبار با بهینه سازی منابع انسانی و مادی، زباله ها را کاهش می دهد که محصول جانبی عظیم ساخت و ساز سنتی است.

این موضوعی است که آخرین سرمایه گذاران آن به آن متعهد هستند. اوریا پایتخت یک است شرکت Bو محیط زیست، اجتماعی و حاکمیت (ESG) بخش سایت خود توضیح می دهد که “پرتفولیوی اوریا با هدف کمک به اهداف اصلی توسعه پایدار پیشنهاد شده توسط سازمان ملل متحد است.”

علاوه بر این، دور سری C توسط Echo Capital، صندوق رشد تازه تاسیس اعضای هیئت مدیره Ambar رهبری شد. Guilherme Weege، که با طرح پیمان جهانی سازمان ملل متحد ارتباط دارد. مدیر عامل گروه مد Grupo Malwee یکی از رهبران تجاری است که ابتکار عمل را امضا کرده است جاه طلبی تجاری برای 1.5 درجه سانتیگراد تعهد.

هر دو صندوق همچنین دارای داستان های موفقیت پرتفویی هستند که آمبر دوست دارد از آنها تقلید کند. دفتر خانواده Weege حمایت می شود زیرساخت، یک شرکت برزیلی که اخیرا IPO’d در بخش Novo Mercado بورس B3 سائوپائولو. همانطور که برای اوریا، آن است صندوق سوم 100 میلیون دلاری سرمایه گذاری بعدی را تامین کرد زنویا، که در نزدک عمومی شد جولای گذشته

Ambar همچنین بخشی از شرکت‌هایی است که توسط صندوق سوم اوریا حمایت می‌شوند و برنامه‌های رشد بزرگی برای سال آینده دارد: «ما قصد داریم تعداد کارهای ساخت‌وساز همزمان با محصولات کاربردی Ambar را دو برابر کنیم و 970 مشتری جدید در سال 2022 به دست آوریم.»

اخیرا داشتن خرید شرکت نرم افزاری اتودوکبالبینوت و تیمش قصد دارند بخش فناوری اطلاعات کسب و کار خود را در اولویت قرار دهند. بالبینوت گفت: این استارت آپ می خواهد چندپارگی را حذف کند و به مشتریانش اجازه دهد «فقط در یک پلتفرم به همه چیز دسترسی داشته باشند». “اگر 10 برنامه و افراد زیادی برای کنترل همه اینها وجود داشت، اکنون همه چیز را یکپارچه و با همان لاگین ارائه خواهیم داد.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا