ارز دیجیتالاقتصادی

آندره کرونه پیش از عصر جدید کریپتو، «ضرورت مقررات» را می‌بیند


آندره کرونژ، مشاور فنی سابق بنیاد فانتوم و بنیانگذار Yearn.finance، پس از اعلام خروج از فضای DeFi و کریپتو در ماه گذشته، روز دوشنبه از طریق Medium دوباره ظاهر شد. Cronje در پستی با عنوان “ظهور و سقوط فرهنگ رمزنگاری”. بیان گلایه های او از فرهنگ کریپتو در حالی که او خواستار افزایش مقررات و قوانین در صنعت شد.

وقتی کرونژ و همکارش آنتون نل توییت کرد در مورد سرنوشت همه برنامه ها و خدماتی که ساخته بودند، هیچ جزئیات دیگری در مورد انگیزه های شخصی خود ارائه نکردند. آنها حتی در 6 مارس اقدام به غیرفعال کردن حساب های توییتر خود کردند. اکنون، خوانندگان سخنان کرونه می توانند حدس بزنند که این دو شریک در حال گذراندن نوعی بحران اخلاقی بودند. جملات آغازین و پایانی، «کریپتو مرده است. زنده باد کریپتو»، دوگانگی احساسات او را در مورد آینده کریپتو نشان می دهد.

مطالب مرتبط: بنیاد فانتوم بیانیه شفاف سازی در مورد جدایی آندره کرونیه و آنتون نل صادر می کند

مهمترین نکته در این پست عبارت است: “فرهنگ رمزنگاری، اخلاق رمزنگاری را خفه کرده است.” به گفته کرونژ، او نسبت به فرهنگ کریپتو «بیزاری» دارد اما به اخلاق رمزنگاری «عشق» دارد. او توضیح داد که فرهنگی که «ثروت، استحقاق، غنی‌سازی و نفس» را در اولویت قرار می‌دهد، اصول «حقوق حاکمیت شخصی، حضانت از خود و توانمندسازی خود» را سرکوب کرده است. او همچنین هشدار داد که اگر فرهنگ به مسیر فعلی خود ادامه دهد، تبدیل به “بد زمین” خواهد شد، جایی که “کیف پول های ناشناخته در سایه ها کمین می کنند.”

راه حل پیشنهادی او برای این «عصر جدید» اقتصاد بلاک چین، مقررات است. کرونژ با استفاده از تشبیه والدینی که سعی می‌کنند از فرزندشان محافظت کنند، معتقد است که قانون بهترین راه برای جلوگیری از چسباندن انگشتان جامعه رمزنگاری به پریز برق است. او گفت: «یک روز آنها خواهند فهمید، اما امروز نه.

کرونه پست خود را با لحن خوشبینانه تری به پایان رساند و در آنجا هیجان خود را برای آینده ای که «با اعتماد هدایت می شود، نه بی اعتمادی» و نه طمع، ابراز کرد. او اشاره کرد که او “دایره کامل” را طی کرده است، که احتمالاً نشان دهنده بازگشت او به فضا است. طبق نمایه لینکدین کرونژ، او در حال حاضر SegWit Holdings، یک پلت فرم بانکداری سرمایه گذاری را اداره می کند.

با این حال، واکنش‌ها به کرونژ در توییتر چندان حمایتی نبود. کاربرانی مانند “IAMLLUCIANA” و “0xCana” اشاره کند کنایه در اقدامات کرونژ به عنوان کسی که ثروت خود را از ارز دیجیتال به دست آورده و ظاهراً به آن پشت کرده است.