فوتبالورزشی

آکادمی هایی که آینده فوتبالی هند را شکل می دهند | اخبار فوتبال

جدا از شلوغی و شلوغی بمبئی، برورلی پارک، منطقه مسکونی وسیعی در کوپار خیران ناوی بمبئی، قرار دارد. در یکی از چندین برج بلند آن، برای بعد از ظهر ماه دسامبر فعالیت بیشتری وجود دارد. یک میز به دو نیم شده چند بچه را مشغول پینگ پنگ می کند. در جاهای دیگر، چند نفر درگیر یک دور خراطین هستند. وقتی ساعت به 3:30 بعد از ظهر نزدیک می شود، بچه ها در سالن غذاخوری جمع می شوند.

جام جهانی فوتبال وارد مراحل پایانی خود می شد، اما بچه ها فوتبال خودشان را برای بازی کردن دارند. آن‌ها برای 10 دقیقه رانندگی به اتوبوس می‌روند تا جلسه تمرینی عصر خود را با پس‌زمینه کوهستانی خیره‌کننده داشته باشند.

RFYC، یک آکادمی مسکونی که بورسیه‌های تحصیلی با بودجه کامل ارائه می‌کند، یکی از آکادمی‌های برتر فوتبال در هند است که چهار سال پس از آغاز به کارش در سال 2015، بالاترین برچسب 5 ستاره را از سوی فدراسیون فوتبال تمام هند کسب کرد. هرچند RFYC تنها نیست. بسیاری از افراد دیگر در این کشور از خیلی قبل – تعداد کمی بعد از آن – در ساختار آکادمی فوتبال هند که استعدادهای جوان را به سیستم تغذیه می کند، فروشگاه راه اندازی کرده اند.

9 نفر از اولین دسته از فارغ التحصیلان RFYC در سال 2020 باشگاه هایی را در سوپر لیگ هند (ISL) پیدا کردند، از جمله محمد نمیل که برای اف سی گوا بازی کرده است، آیوش چیکارا در باشگاه بمبئی سیتی و کوستاو دوتا در باشگاه حیدرآباد FC بازی کرده است. اکنون 20 ساله، همه آنها بخشی از سال تاسیس RFYC در سال 2015 به عنوان بچه زیر 13 سال بودند.

جدیدترین بازی RFYC مربوط به بازیکنانی بود که در سال 2009 متولد شده بودند – هر یک از آنها در پارک شرکتی Reliance تمرین می کنند که دارای دو زمین کاملاً نورگیر (یک زمین اختر) است و در مجموعه پارک Berverly شامل استخر شنا، سالن بدنسازی، بدمینتون، اسکواش، تنیس قرار دارد. و زمین بسکتبال

33 پرسنل تمام وقت آن شامل 10 مربی فوتبال (دو دروازه بان)، مربیان قدرت و آمادگی، آنالیز ویدئو، روانشناسی ورزشی، تغذیه، فیزیوتراپی و رئیس اداره رفاه و آموزش کودکان است.

آکادمی فوتبال RoundGlass پنجاب ساختاری مشابه دارد و در حال حاضر 94 کودک در پنج گروه سنی از زیر 11 سال تا زیر 18 سال را در محل اقامت خود در خود جای داده است. اد انگلکس، مدیر فنی (جوانان)، راند گلس پنجاب اف سی گفت: “ما همچنین 650 بازیکن در برنامه پایه خود در پنجاب داریم.”

در پایین جنوب، FC Madras نسبتاً جدید در این بازی است. آکادمی جوانان 3 ستاره که در سال 2018 تأسیس شد، دارای سیستم مسکونی نیز است – به دلیل همه‌گیری برای مدت کوتاهی متوقف شد – برای دو دسته U-13 و U-15. از جمله برنامه غیرمسکونی آن، در حال حاضر حدود 150 کودک دارد که در چمن FC Madras Arena در چنای تمرین می کنند.

پیشاهنگی

شکار پان-هند برای بازیکنان جدید توسط RFYC از طریق یک فرآیند جستجوی شدید از طریق 19 پیشاهنگ تمام وقت است. این سیستم دارای چهار لایه است که استعدادها را از یک استخر بزرگتر تا یک جلسه بررسی منطقه ای به یک اردوی منطقه ای قبل از انتخاب 65 نفر برای اردوی نهایی فیلتر می کند.

استفن چارلز، رئیس پیشاهنگی گفت: برای ما، اولویت، توانایی فنی بازیکن است، نه جنبه فیزیکی. ما می خواهیم بازیکنانی داشته باشیم که با توپ راحت باشند، چه با فشار و چه بدون فشار.

RoundGlass Punjab پس از گذراندن «تمرین‌های تخصصی»، آزمایش‌های پیشاهنگی را در داخل و خارج از پنجاب «به دنبال بازیکنان خلاقی که در سیستم ما مناسب هستند» انجام می‌دهد. انگلکس گفت: «یک راه دیگر پیشاهنگی، مشاهده بازیکنان تیم‌هایی است که با آنها روبرو هستیم یا از مسابقات گروه‌های سنی مختلف.

توسعه

در RFYC، بچه‌ها پنج بار در هفته تمرین می‌کنند و در آخر هفته‌ها مسابقات برگزار می‌شود. GPS فعال است، هر جلسه با استفاده از دوربین‌های spiideo نصب شده در چمن ضبط می‌شود، که از آن داده‌ها جمع‌آوری شده و به Pro Soccer Data، یک پلت فرم مدیریت آنلاین که تمام داده‌های بازیکن را نیز متمرکز می‌کند، وارد می‌شود.

در RoundGlass، گروه های U-15، U-16 و U-18 پنج بار در هفته تمرین می کنند در حالی که گروه های U-11 و U-13 چهار جلسه دارند. انگلس گفت: “6 مربی ما با برنامه تمرینی 12 هفته ای کار می کنند و جلسات را با راهنمایی مدیر فنی آماده می کنند.”

RFYC یک چرخه شش هفته ای را برای “آموزش سیستماتیک و اصول” متمرکز بر حمله و دفاع دنبال می کند.

ما مجبور نیستیم تیمی بسازیم که در دفاع خوب باشد. ساندرو سالامی هلندی، سرپرست جوانان آکادمی که به عنوان مربی جوانان در باشگاه های هلندی NEC و PSV آیندهوون کار کرده است، گفت: ما به بازیکنی نیاز داریم که پس از شش سال وقتی آکادمی را ترک می کند، بفهمد که چگونه زمین را کوچک کند.

قرار گرفتن در معرض خارجی

به گزارش سلامی، برخی از رقابتی ترین مسابقات آنها بازی های درون آکادمی است. سطح رقابت در تورنمنت های رده سنی شهرستانی، ایالتی و حتی ملی اغلب چیزهای زیادی را به جا می گذارد – به عنوان مثال، در یکی از مسابقات رده سنی لیگ فوتبال بمبئی، RFYC با تفاضل گل بیش از 100 در صدر جدول است. از تهدید تقلب در سن

اینجاست که قرار گرفتن در معرض خارجی کمک می کند. ما می‌توانیم به بچه‌ها بگوییم که سریع‌تر بازی کنند. به این ترتیب، آنها متوجه می شوند که چه چیزی سریعتر است. ما نیز صادق هستیم. ما تیم زیر 18 سال را به باشگاه‌های PL نمی‌فرستیم، زیرا هنوز آنجا نیستیم. تا زیر 15 سال می توانیم به انگلیس برویم. بزرگترها می توانند به ژاپن بروند، جایی که ما هنوز می توانیم رقابت کنیم.

تغذیه سیستم

RoundGlass پنجاب یک تیم اصلی در I-League دارد و انگلس گفت که بسیاری از پسران آکادمی آنها به تیم های ذخیره و اول ارتقا یافته اند. چهار نفر از آکادمی عضو تیم ملی زیر 20 سال و دو نفر از تیم زیر 17 سال هستند.

فقط برخی از باشگاه های ISL در صید استعدادهای جوان در این آکادمی ها فعال هستند. بنابراین، RFYC ویدیوهای پروفایل بازیکن را به صورت فردی می سازد و آنها را به همه باشگاه ها ارسال می کند. در صورت رسیدن پیشنهادات، تصمیم نهایی با بازیکن است.

این همان چیزی است که آکادمی فوتبال تاتا (TFA) از زمان افتتاح آن در سال 1987 به آن شهرت داشت. این آکادمی زنجیره ای ثابت از بازیکنان را به فوتبال هند تغذیه کرد و بسیاری از بازیکنان بین المللی دارای مهر TFA بودند. اما این اواخر اینقدر جسورانه نبوده است.

گادفری پریرا، یکی از اولین دسته از بازیکنان TFA، گفت: “اکنون بازیکنان زیادی در مقایسه با زمان ما از TFA نمی آیند.”

یکی از عوامل کلیدی، پریرا، این بود که آکادمی در حال حاضر یک تیم اصلی در ISL در باشگاه جمشدپور دارد. همیشه تیرک دروازه ها را جابه جا می کند. وقتی تیم اصلی در ISL یا I-League بازی می کند، تمام توجه شما به سمت آن معطوف می شود. شما روی آراستگی بازیکنان متمرکز نیستید. پریرا گفت که تا آنجایی که به TFA مربوط می شود، این یک جایگاه عقب افتاده است.

با این حال، بازگشت سرمایه از دیدگاه آکادمی انتظار غیرمنطقی نیست. بدون آن، پایداری می تواند یک چالش باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا