ارز دیجیتالاقتصادی

آیا اتریوم از نظر کارمزد از بیت کوین پیشی گرفته است؟ Crypto Voices افکار را به اشتراک می گذارداخیراً، حوزه کریپتو، به‌ویژه طرفداران بیت‌کوین، در مورد هزینه‌هایی که به جیب می‌زنند، سر و صدا کرده است. بیت کوین معدنچیان آنها در حال فکر کردن هستند که آیا این هزینه ها به اندازه کافی نصف شدن قریب الوقوع سال 2024 و کاهش درآمد حاصل از آن را جبران می کند یا خیر. از سوی دیگر، اتریوم، نایب قهرمان دنیای ارزهای دیجیتال، در هزینه های هفتگی به طور قابل توجهی بالاتر است. در اینجا بینشی از شبکه‌های بلاک چین پیشرو و جایی که کاربران واقعاً برای فضای بلاک هزینه می‌کنند، آورده شده است.

طرفداران بیت کوین در مورد 2 بلاک چین پیشرو و هزینه های انتقال بحث می کنند

بسیاری از شبکه‌های بلاک چین پیشرو امروزی با هزینه‌های انتقال ارائه می‌شوند که برای ایجاد انگیزه در ماینرها یا اعتبارسنجی‌ها برای نظارت و اعتبارسنجی تراکنش‌ها، تقویت شبکه طراحی شده‌اند. علاوه بر تضمین امنیت، این کارمزدها از هرزنامه ها جلوگیری می کند، تراکنش ها را اولویت بندی می کند و سیاست های اقتصادی متمایز را بر اساس دستورالعمل های اجماع هر بلاک چین ارائه می دهد.

در حوزه بیت کوین، زمانی که ماینرها یک بلوک را کشف می کنند، با هزینه های مربوط به آن بلاک خاص پاداش دریافت می کنند. این احساس غالب وجود دارد که برای اینکه امنیت بیت کوین پس از هاوینگ های متعدد قوی بماند، ممکن است هزینه های آن به افزایش نیاز داشته باشد.

با این حال، اگر افزایشی در پذیرش کاربر و تعاملات همتا به همتا وجود داشته باشد، هزینه ها به طور بالقوه کاهش می یابد. با این حال، این فرض می‌کند که شبکه می‌تواند به طور یکپارچه برای پاسخگویی به چنین تقاضای شدید مقیاس شود.

این هفته، جامعه کریپتو پر از گپ و گفت در مورد آن بوده است بیت کوین هزینه ها، به خصوص که داده ها نشان دهنده اتریوم هستند (ETH) اعتبار سنجی ها به طور قابل توجهی بیشتر از بیت کوین معدنچیان شیرجه زدن در آمار آرشیو شده از جانب cryptofees.info در 9 سپتامبر، و شما آن را در هفته گذشته خواهید دید، ETH اعتبار دهندگان حدود 3.54 میلیون دلار هزینه دریافت کردند.

متقابلا، بیت کوین ماینرها فقط 694632 دلار جمع آوری کردند. اعداد را خرد کنید و ETHهزینه ها 5.1 برابر بیشتر از بیت کوین‘s اما در اینجا یک بازگشت جالب وجود دارد: دو سال پیش، درست قبل از آن بیت کوین‘شن ETHبالاترین رکورد، بیت کوین در رتبه ششم لیگ کارمزد قرار گرفت.

در طول هفته از 27 سپتامبر 2021، بیت کوین ماینرها در عرض هفت روز 548425 دلار جمع آوری کردند ETH به رقم خیره کننده 24.16 میلیون دلار رسید. یعنی در آن هفته 2021، ETHهزینه ها تحت الشعاع قرار گرفت بیت کوینبه میزان شگفت انگیز 44.1 بار.

سریع به جلو به این هفته، بیت کوین مدال نقره را با هزینه هفت روزه، با Uniswap پس از 519,144 دلار و BNB ورود به سیستم زنجیره ای 242101 دلار. در طول ماه گذشته، از درآمد عظیم 807.01 میلیون دلاری بیت کوین ماینرهای تولید شده، تنها 2.13 درصد از کارمزد حاصل شده است.

اما نه روز گذشته تصویری زیباتر را ترسیم می کند: بیت کوین ماینرها شاهد دریافت هزینه متوسط ​​2.91 درصد نسبت به یارانه پاداش بوده اند که از اول سپتامبر 2023 افزایش یافته است. جرقه گفتگو با استعلام نظرات در مورد داده ها از cryptofees.info.

پست فیات‌جاف در X داده‌های cryptofees.info را نشان می‌دهد که چگونه هزینه‌های هفت روزه اتریوم بسیار بالاتر بوده است. “نظر صادقانه شما در این مورد چیست؟” او درخواست کرد. موسس کوین‌کایت، رودولفو نواک، در این باره گفت: ادعا کردن، “بیت کوین در انتقال ارزش کارآمدتر است.” جوئل والنزوئلا، یکی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، پاسخ داد، بیان می کند، “اتریوم برترین ارز دیجیتال در حال حاضر است.”

جان کاروالیو نسبت به مقایسه هزینه ها در سایت cryptofees.info ابراز تردید کرد. کنایه زدنهمچنین می‌توانید Apple و Visa و Twitter و JPMorgan و هر چیز متمرکز دیگری را به لیست FUD بیت کوین خود اضافه کنید.

درگیر شدن با نقد کاروالیو، فیاتجاف پاسخ داد“بنابراین شما فکر می کنید که بیت کوین به همان اندازه که به اپل و ویزا ضرر می کند به اتریوم ضرر می کند؟” طرفداران اتریوم در بحث دفاع کرد هزینه های بالا به عنوان گواهی بر استحکام بلاک چین مبتنی بر قرارداد هوشمند.

با افزودن دیدگاه دیگری، Cobra Bitcoin، متصدی مرموز Bitcoin.org، نظر داد“باید متشکر باشیم که اتریوم از SHA256 به عنوان الگوریتم ماینینگ خود استفاده نکرده است.” او توضیح داد: «مشوق‌های ماینر همیشه نه تنها تحت تأثیر فعالیت در بیت‌کوین، بلکه در خارج از آن نیز قرار می‌گیرد. اگر سکه های سودآورتر SHA256 sh** ظاهر شوند، ماینرها احمق خواهند بود که آنها را استخراج نکنند.

نظر شما در مورد اعتبار سنجی اتریوم که کارمزد بیشتری نسبت به استخراج کنندگان بیت کوین دریافت می کنند چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا