دانش و فناوریموبایل و تبلت

آیا اپل واچ سری 9 جدید تفاوتی با نسل قبلی خود دارد؟ ما با اپل واچ سری 9 در مقابل سری 8 روبرو می شویم تا بفهمیم چه چیزی تغییر کرده است.


 • اپل واچ سری 9

  انتخاب برتر ما

  اپل واچ سری 9 ممکن است تقریباً شبیه به اپل واچ سری 8 به نظر برسد، اما دارای چیپست S9 قدرتمندتر و تراشه نسل دوم UWB است. اینها ویژگی هایی مانند پردازش محلی سیری و یافتن دقیق را امکان پذیر می کند. همچنین دارای یک حرکت دوبار ضربه جدید برای کنترل اپل واچ شما تنها با یک دست است.

  طرفداران

  • نمایشگر 2000 نیت
  • اشاره دو ضربه سریع
  • سیری روی دستگاه پردازش شد
  منفی

  • بدون تغییر در طراحی
  • عمر باتری مشابه سری 8
  • بدون سنسور جدید

 • ساعت اپل سری 8 مربع

  اپل واچ سری 8

  یک جایگزین عالی

  310 دلار 399 دلار ۸۹ دلار صرفه جویی کنید

  این یک طراحی عالی، انبوهی از سنسورها و ویژگی‌های بیشتر از آنچه که احتمالاً می‌دانید با آن چه کنید، دارد. در حالی که عمر باتری آن بهترین در بازار ساعت های هوشمند نیست، شارژ سریع باعث می شود شارژ روزانه آن کمی دردناک تر شود.

  طرفداران

  • عمر باتری مناسب
  • بسته بندی شده با سنسور
  • شارژ سریع
  منفی

  • دستورات سیری در فضای ابری پردازش می شوند
  • بدون اشاره دو ضربه
  • تراشه قدیمی UWB

آخرین نسخه از ساعت هوشمند محبوب اپل با دو مدل جدید در رویداد Wonderlust اپل معرفی شد. اپل واچ اولترا 2، یک نسخه به روز شده از اپل واچ اولترا است که برای اولین بار در سال 2022 ظاهر شد. همچنین با عرضه اپل واچ سری 9، به روز رسانی جدیدی برای خط اصلی اپل واچ نیز وجود دارد. معمولاً به شدت دراماتیک هستند، اما همیشه برخی از ویژگی های مفید اضافی وجود دارد. آیا اپل واچ جدید ارزش ارتقا را دارد؟ ما با اپل واچ سری 9 در مقابل سری 8 روبرو هستیم که در صدر قرار دارد.


قیمت، در دسترس بودن و مشخصات

اپل واچ سری 8 در سپتامبر گذشته 399 دلار / 379 پوند بود. در حال حاضر تنها با قیمت 309 دلار در آمازون در دسترس است و قیمت آن اغلب نزدیک به عرضه یک مدل جدید کاهش می یابد. اپل واچ جدید سری 9 از 399 دلار / 399 پوند راه اندازی می شود، و می توانید آن را با مدل جدید موجود از 22 سپتامبر پیش خرید کنید.

به‌روزرسانی‌های اپل واچ معمولاً تغییرات تدریجی هستند و تغییرات قابل توجهی را ایجاد می‌کنند، بنابراین چگونه مشخصات مطابقت دارند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

 • اپل واچ سری 9 اپل واچ سری 8
  نام تجاری سیب سیب
  مواد مورد آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ
  اندازه ها 41 میلی متر، 45 میلی متر 41 میلی متر، 45 میلی متر
  نمایش دادن 904 میلی‌متر مربع، وضوح 430 در 352 پیکسل، 2000 نیت (41 میلی‌متر)، 1143 میلی‌متر مربع، رزولوشن 484 در 396 پیکسل، 2000 نیت (45 میلی‌متر) 904 میلی‌متر مربع، وضوح 430 در 352 پیکسل، 1000 نیت (41 میلی‌متر)، 1143 میلی‌متر مربع، رزولوشن 484 در 396 پیکسل، 1000 نیت (45 میلی‌متر)
  باتری تا 18 ساعت تا 18 ساعت
  قابلیت اتصال فقط GPS، GPS و تلفن همراه فقط GPS، GPS و تلفن همراه
  سنسورهای سلامت دمای بدن، اکسیژن خون، ضربان قلب نوری، ضربان قلب الکتریکی دمای بدن، اکسیژن خون، ضربان قلب نوری، ضربان قلب الکتریکی
  ابعاد 41 x 35 x 10.7 mm (مدل 41 mm)، 45 x 38 x 10.7 mm (مدل 45 mm) 41 x 35 x 10.7 mm (مدل 41 mm)، 45 x 38 x 10.7 mm (مدل 45 mm)
  وزن 41 میلی متر – 31.9 گرم (آلومینیوم)، 42.3 گرم (فولاد ضد زنگ)، 45 میلی متر – 38.7 گرم (آلومینیوم)، 51.5 گرم (فولاد ضد زنگ) 41 میلی متر – 32 گرم (آلومینیوم)، 42.3 گرم (فولاد ضد زنگ)، 45 میلی متر – 38.8 گرم (آلومینیوم)، 51.5 گرم (فولاد ضد زنگ)
  پرداخت های موبایلی Apple Pay Apple Pay
  گزینه های رنگی صورتی، نیمه‌شب، نور ستاره، طلایی، نقره‌ای، گرافیت، مشکی، محصول (قرمز) نیمه شب، نور ستاره، طلایی، نقره ای، گرافیت، سیاه فضایی، (محصول)قرمز

طراحی و ساخت

اگر می‌خواهید اپل واچ سری 9 خود را به نمایش بگذارید و مردم متوجه شوند که جدیدترین مدل را به نمایش می‌گذارید، آماده باشید که ناامید شوید. مانند اکثر آپدیت های اپل واچ، تفاوت خارجی بسیار کمی بین اپل واچ سری 9 و نسل قبلی آن وجود دارد. کیس‌ها دقیقاً به همان اندازه هستند، 45x38x10.7mm برای نسخه 45mm و 41x31x10.7mm برای نسخه 41mm.

طراحی بدون تغییر است، بنابراین شما به سختی می توانید بگویید کدام سری از ساعت های اپل را می پوشید، مگر اینکه گزینه رنگ جدید را انتخاب کنید، که بعداً به آن خواهیم پرداخت. با توجه به دهمین سالگرد عرضه اولین اپل واچ در سال آینده، به احتمال زیاد با عرضه اپل واچ سری 10 تغییرات مهم تری به وجود خواهد آمد.

نمایش دادناپل واچ سری 9 صفحه نمایش 2000 نیت

اپل واچ سری 8 کوچکتر دارای صفحه نمایش 1.7 اینچی همیشه روشن رتینا OLED است و مدل بزرگتر دارای صفحه نمایش 1.9 اینچی است. اپل واچ سری 9 به نمایشگرهایی با همان اندازه می چسبد، اما تفاوت قابل توجهی در روشنایی وجود دارد. اپل واچ سری 9 می تواند تا 2000 نیت روشنایی داشته باشد، که دو برابر 1000 نیت اپل واچ سری 8 است. علاوه بر این، با اپل واچ سری 9، در صورت نیاز می توانید از 1 نیت نیز استفاده کنید. اپل واچ سری 9 بدون ایجاد مزاحمت برای افراد دیگر.

مدل ها

ساعت اپل سری 9 مدل های کربن خنثی

سیب

اپل واچ سری 8 در چهار مدل مختلف، دو روکش متفاوت و شش رنگ مختلف موجود است. می‌توانید مدل 41 میلی‌متری یا مدل 45 میلی‌متری را انتخاب کنید که هر کدام فقط دارای GPS یا GPS و تلفن همراه هستند. گزینه‌ای از جنس آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ وجود دارد که مدل‌های آلومینیومی در رنگ‌های نقره‌ای، نیمه‌شب، نور ستاره‌ای و قرمز (محصول) و فولاد ضد زنگ در رنگ‌های گرافیت، نقره‌ای و طلایی موجود است.

اپل واچ سری 9 رنگ جدیدی را به طیف آلومینیومی اضافه می کند: صورتی. در غیر این صورت، تمام رنگ ها و مدل های مشابه با اپل واچ سری 8 موجود است.

حسگرها

اپل واچ سری 9 دو شیر

سیب

هر دو مدل دارای حسگرهای اکسیژن خون، ECG، تشخیص سقوط، SOS اضطراری و سنسورهای دما هستند که می‌توانند به ویژگی‌هایی مانند ردیابی باروری کمک کنند. اپل واچ سری 9 هیچ سنسور جدیدی اضافه نمی کند اما از آن حسگرها برای تقویت یک ویژگی کاملاً جدید استفاده می کند. خب یه جورایی

اپل واچ سری 9 توانایی تعامل با اپل واچ شما را با دو بار ضربه زدن روی انگشت اشاره و شست دست ساعت خود با حرکتی به نام Double Tap معرفی می کند. اپل می‌گوید که از الگوریتم‌های پیچیده‌ای استفاده می‌کند که به عواملی مانند شتاب‌سنج و تغییر در جریان خون شما نگاه می‌کند تا مشخص کند چه زمانی این عمل را انجام داده‌اید. می‌توانید از حرکت دوبار ضربه زدن برای فعال کردن دکمه اصلی روی صفحه‌نمایش استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید برای پاسخ دادن به تماس، توقف تایمر، به تعویق انداختن زنگ ساعت، پخش یا توقف موسیقی، یا باز کردن ویجت‌ها، دو ضربه سریع بزنید.

با این حال، می‌توانید با فعال کردن Assistive Touch در تنظیمات Accessibility، ویژگی مشابهی را در Apple Watch Series 8 خود دریافت کنید، که می‌توانید از آن برای تعامل با Apple Watch خود با استفاده از ژست‌هایی مانند pinch، double pinch، clench و double clench استفاده کنید.

سخت افزار

تفاوت اصلی بین مدل ها این است که اپل واچ سری 8 بر روی چیپست اپل S8 اجرا می شود، در حالی که اپل واچ سری 9 بر روی S9 SiP جدید اجرا می شود. چیپست به روز شده 60 درصد ترانزیستور بیشتری نسبت به اپل واچ سری 8 دارد و پردازنده گرافیکی آن 30 درصد سریعتر است. موتور عصبی چهار هسته‌ای همچنین قابلیت‌های یادگیری ماشینی را ارائه می‌کند که دو برابر سریع‌تر از اپل واچ سری 8 است.

در شرایط واقعی، این امکان را به اپل واچ سری 9 می دهد تا چیزی را ارائه دهد که باید یک پیشرفت قابل توجه باشد. توانایی پردازش برخی از درخواست‌های Siri به‌جای ارسال آن‌ها به فضای ابری، مستقیماً در Apple Watch شما. این بدان معناست که حتی زمانی که اتصال شبکه خوبی ندارید، همچنان می‌توانید از سیری برای انجام درخواست‌های رایج، مانند درخواست از سیری برای شروع تمرین استفاده کنید. همچنین به این معنی است که می‌توانید با استفاده از سیری در Apple Watch Series 9 به داده‌های سلامت دسترسی داشته باشید یا آن را ثبت کنید، با سؤالاتی مانند “دیشب چقدر خوابیده‌ام؟” یا “امروز حلقه Move من چگونه به نظر می رسد؟”. با این حال، این ویژگی تا پایان سال به زبان‌های انگلیسی و ماندارین در دسترس نخواهد بود و سایر زبان‌ها بعداً ارائه می‌شوند.

همچنین یک تراشه UWB نسل دوم در اپل واچ سری 9 وجود دارد که پیدا کردن آیفون با استفاده از ساعت اپل را آسان تر می کند. ویژگی Precision Finding با بازخورد لمسی و صدای جیک که نشان دهنده نزدیکی شماست، به شما می‌گوید آیفون شما چقدر دور است و در کدام جهت است. تراشه جدید همچنین امکان تعامل با HomePod را فراهم می کند. هنگامی که به هوم پاد خود در حال پخش نزدیک می شوید، اپل واچ شما به طور خودکار صفحه Now Playing را باز می کند تا به شما امکان کنترل موسیقی را بدهد. اگر چیزی پخش نمی‌شود، یک پشته هوشمند با پیشنهادهایی برای رسانه‌ای که ممکن است بخواهید پخش کنید، خواهید دید.

باتری

اپل واچ سری 8 دارای باتری لیتیوم یونی قابل شارژ است که تا 18 ساعت دوام می آورد. با وجود تراشه قدرتمندتر اپل واچ سری 9 جدید، اپل همچنان مدل جدید را به عنوان قابلیت دوام 18 ساعت بین شارژها ارزیابی می کند. هر دو قادر به شارژ سریع از 0 تا 80 درصد در حدود 45 دقیقه هستند.

نرم افزار

اپل ساعت اسنوپی

سیب

هر دو اپل واچ سری 9 و اپل واچ سری 8 می توانند واچ OS 10 جدید را اجرا کنند. یکی از مهم ترین ویژگی های سیستم عامل جدید اضافه شدن مجموعه ای هوشمند از ویجت ها است که از هر ساعتی قابل دسترسی است. این ویجت‌ها قابل تنظیم هستند و به شما این امکان را می‌دهند که به برنامه‌ها یا اطلاعاتی که نیاز دارید فقط با کشیدن انگشت یا اسکرول روی تاج دیجیتال دسترسی داشته باشید. همچنین برخی از ویژگی‌های بهداشتی جدید، از جمله توانایی ردیابی میزان زمان سپری شده در نور خورشید و روشی جدید برای ردیابی وضعیت ذهنی شما در برنامه Mindfulness وجود دارد. و احتمالا مهمتر از همه، یک صفحه ساعت متحرک جدید با Snoopy و Woodstock وجود دارد.

اعتبار سبز

لوگوی Apple Watch سری 9 کربن خنثی

سیب

یک تفاوت نهایی بین اپل واچ سری 9 و اپل واچ سری 8 وجود دارد و این یکی از مهمترین آنها است. اپل واچ سری 9 اولین محصول اپل است که در آپشن های کاملاً کربنی خنثی در دسترس است، به عنوان بخشی از ماموریت جاری اپل برای اینکه تمام محصولاتش تا سال 2030 بدون کربن باشد.

گزینه کربن خنثی، هر اپل واچ آلومینیومی است که از آلومینیوم بازیافتی استفاده می کند، همراه با نوار جدید Sport Loop که با 30 درصد مواد بازیافتی ساخته شده است. اپل بیان می کند که این ترکیب 78 درصد کاهش ردپای کربن دارد و مابقی با سرمایه گذاری در پروژه های مبتنی بر طبیعت جبران می شود. حتی یک لوگوی جدید از دایره ای از برگ های سبز وجود دارد که نشان می دهد ترکیب اپل واچ که خریداری می کنید کربن خنثی است. هیچ ترکیبی از Apple Watch Series 8 نمی تواند ادعا کند که کاملاً کربن خنثی است.

Apple Watch Series 9 v Series 8: آیا باید ارتقا دهید؟

اگر در حال خرید جدید هستید، اپل واچ 9 راهی برای رفتن است. صفحه‌نمایش دو برابر روشن‌تر، ویژگی جدید فانتزی دو بار ضربه زدن که همیشه روشن است، یک تراشه ارتقا یافته UWB که از برخی ویژگی‌های مفید جدید پشتیبانی می‌کند، و درخشش گرم از دانستن اینکه اپل واچ شما در نابودی سیاره نقشی ندارد، دریافت می‌کنید. . و در حالی که قیمت اپل واچ سری 8 اکنون که به تدریج کنار گذاشته می شود کمتر خواهد بود، احتمالاً ارزش آن را دارد که تفاوت را از بین ببرید.

Apple Watch gradient-1

سیب

اپل واچ سری 9

انتخاب سردبیر

اپل واچ سری 9 ممکن است تقریباً شبیه به اپل واچ سری 8 به نظر برسد، اما دارای چیپست S9 قدرتمندتر و تراشه نسل دوم UWB است. اینها ویژگی هایی مانند پردازش محلی سیری و یافتن دقیق را امکان پذیر می کند. همچنین دارای یک حرکت دوبار ضربه جدید برای کنترل اپل واچ شما تنها با یک دست است.

اگر قبلاً یک اپل واچ سری 8 دارید، احتمالاً کافی نیست که شما را ناامید از ارتقاء کند. حتی قابلیت دو بار ضربه زدن نیز چیزی است که می‌توانید آن را در اپل واچ سری 8 خود تقلید کنید. تنها چیزی که ممکن است شما را متقاعد کند که آن را ارتقا دهید، پردازش روی دستگاه برای دستورات Siri است زیرا سیری اغلب در اپل واچ سری 8 بی‌فایده است. اگر اتصال شبکه عالی ندارید.

اپل واچ سری 8-1

سیب / جیب پرز

اپل واچ سری 8

یک جایگزین عالی

329 دلار 399 دلار 70 دلار صرفه جویی کنید

اپل واچ سری 8 دارای طراحی عالی، انبوهی از سنسورها و ویژگی‌های بیشتر از آنچه احتمالاً می‌دانید با آن چه کار کنید، دارد. عمر باتری آن بهترین در بازار ساعت های هوشمند نیست، اما شارژ سریع باعث می شود شارژ روزانه آن آسان شود و ویژگی های تناسب اندام فوق العاده هستند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا