ارز دیجیتالاقتصادی

آیا سولانا یک خرید با قیمت SOL در پایین ترین سطح 10 ماهه و کاهش 85 درصدی نسبت به اوج آن است؟

قیمت سولانا (SOL) در 3 ژوئن کاهش یافت و زیان خالص کاغذ آن را هفت ماه پس از رسیدن به بالای 260 دلار به 85 درصد کاهش داد.

قیمت SOL با بیش از 6.5 درصد کاهش در طول روز به 35.68 دلار رسید، پس از اینکه نتوانست با اطمینان از پایین‌ترین سطح 10 ماهه خود بازگردد.

اکنون که در یک سطح پشتیبانی قابل توجه تاریخی قرار دارد، جفت SOL/USD می‌تواند در ماه ژوئن شاهد یک اصلاح صعودی باشد و منطقه بعدی 40 تا 45 دلار باشد که حدود 25 درصد نسبت به قیمت 4 ژوئن خود افزایش یافته است.

نمودار قیمت روزانه SOL/USD. منبع: TradingView

کاهش 60 درصدی قیمت SOL در پیش است؟

با این حال، یک سناریوی بازگشت به دور از تضمین است و سولانا از معامله در قفل با بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال برتر (بر اساس ارزش بازار) که معمولاً بر روند آلت کوین های برتر تأثیر می گذارد، با باد مخالف روبرو می شود.

قابل ذکر است که ضریب همبستگی هفتگی بین BTC و SOL تا 4 ژوئن 0.92 بود.

آیا سولانا یک خرید با قیمت SOL در پایین ترین سطح 10 ماهه و کاهش 85 درصدی نسبت به اوج آن است؟
SOL/USD در مقابل ضریب همبستگی BTC/USD. منبع: TradingView

علاوه بر این، اگر بیت کوین به زیر سطح حمایت روانشناختی فعلی خود یعنی 30000 دلار سقوط کند، سولانا احتمالاً ضررهای بزرگتری نسبت به بیت کوین خواهد داشت.

در همین حال، به نظر می رسد فدرال رزرو مصمم به افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه خود است. در نتیجه این سیاست جنگ‌طلبانه، دارایی‌های پرریسک‌تر مانند بیت‌کوین جا دارند که پایین‌تر بیایند و به چشم‌انداز صعودی سولانا آسیب بزنند.

شکستن به زیر سطح حمایت فعلی SOL – حدود 35 دلار – شانس کاهش به سمت محدوده 18 تا 25 دلار را افزایش می دهد، که در مارس-ژوئیه 2021 به عنوان یک منطقه حمایتی قوی عمل کرد و قبل از افزایش قیمت 1200٪، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

آیا سولانا یک خرید با قیمت SOL در پایین ترین سطح 10 ماهه و کاهش 85 درصدی نسبت به اوج آن است؟
نمودار قیمت هفتگی SOL/USD. منبع: TradingView

این سناریوی نزولی SOL را تقریباً 60 درصد کمتر از قیمت در 4 ژوئن خواهد کرد.

قطع شدن شبکه سولانا

چشم انداز نزولی برای SOL همچنین زمانی رخ می دهد که بلاک چین Solana با قطعی های مکرر مواجه می شود، بنابراین شبکه آن عملاً برای ساعت ها غیرقابل استفاده برای “dapp” های کلیدی خود، از جمله پروتکل وام دهی Solend و سرم صرافی غیرمتمرکز، باقی می ماند.

آخرین نقص نرم افزاری Solana در 1 ژوئن ظاهر شد که شبکه را به مدت 4.5 ساعت خاموش کرد. بزرگترین قطعی بلاک چین در ژانویه اتفاق افتاد و تقریباً 18 ساعت از کار افتاد.

این قطع‌ها باعث وحشت سرمایه‌گذاران به نفع رقابت سولانا می‌شود و قبلاً همزمان شده است با چرخش سرمایه‌های چندین معامله‌گر به جای دیگر.

مایلز دویچر، تحلیلگر مستقل بازار، معتقد است سرمایه گذاران کریپتو پس از مشاهده شکست اخیر Terra محتاط شده اند. با این وجود، تحلیلگر ادعا می کند که قطعی سولانا در طول زمان با بلوغ شبکه کاهش می یابد.

مطالب مرتبط: کیمیا پشتیبانی از برنامه های Solana Web3 را یک روز پس از توقف بلاک چین اعلام کرد

اما اگر آنها نتوانند چنین رویدادهایی را خفه کنند، L1های دیگر [layer-1 blockchains] به کاهش سهم بازار خود ادامه خواهد داد.»

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.