دانش و فناوریموبایل و تبلت

آیا قاب جدید آیفون FineWoven اپل به آن بدی است که همه می گویند؟


خوراکی های کلیدی

  • قاب‌های جدید آیفون FineWoven اپل به دلیل خراشیدن، لکه‌دار شدن و جذب پرز به راحتی نقدهای منفی دریافت کرده‌اند.
  • آزمایش شخصی کیس FineWoven نشان داد که عملکرد آن بهتر از حد انتظار بود، بدون هیچ خراش برجسته یا مشکلی پس از تقریبا دو هفته استفاده.
  • رنگ مشکی ممکن است برخی از مسائل را پنهان کند.


هنگامی که اپل از سری جدید آیفون 15 خود رونمایی کرد، این شرکت همچنین از ابتکار جدیدی برای توقف فروش قاب های چرمی آیفون خود به عنوان بخشی از یک برنامه خبر داد. ابتکارات زیست محیطی و کربن خنثی گسترده تر. جایگزینی قاب‌های چرمی گوشی یک ماده جدید FineWoven است که اپل آن را به عنوان یک جناغ بادوام توصیف می‌کند. همچنین FineWoven را در سایر محصولات اپل مانند MagSafe Wallet اپل و در چند باند اپل واچ مشاهده خواهید کرد.

در حالی که این حرکت نجیبانه است، باعث ایجاد اختلاف نظر شده است. تقریباً بلافاصله پس از انتشار اولین دسته از بررسی‌های آیفون 15، چندین مقالات به مشتریان هشدار داد برای دور ماندن از قاب های FineWoven به دلیل آسانی خراش، لکه دار شدن و جذب پرز. تصاویر و داستان‌ها به‌طور گسترده به اشتراک گذاشته شدند، که در هر یک از آنها توضیح داده شده است که کشیدن ناخن انگشت شما به راحتی روی قاب باعث ایجاد خراش دائمی روی مواد می‌شود.

به جای اینکه حرف دیگران را قبول کنم، علیرغم دیدن تک تک قاب های FineWoven که در اپل استور محلی ام پر از خراش های حاصل از آزمایش ناخن انگشتانم بود، تصمیم گرفتم یک قاب FineWoven مشکی برای iPhone 15 Pro Max خود از آمازون بخرم و از آن برای چند هفته تا ببینیم چقدر بد (یا خوب؟) است. چرا به خرید آن در آمازون اشاره می کنم؟ زیرا ارزان تر از قیمت درخواستی 60 دلاری اپل بود و هیچ راهی وجود ندارد که این کیف 60 دلار ارزش داشته باشد. اما در یک دقیقه بیشتر در مورد آن.

شیب قاب FineWoven iPhone 15 Pro

سیب / جیب پرز

قاب Apple FineWoven iPhone 15 Pro Max

ما این مورد را برای چند هفته آزمایش کردیم و متوجه شدیم که بهتر از بررسی‌های اولیه است…

قوانین من برای اجرای آزمایشی حکایتی ساده بود: آن را روی آیفونم بگذارم و از آن مانند هر مورد دیگر استفاده کنم، از هرگونه آزمایش شکنجه صرف نظر کنم، و بعد از چند هفته تصمیم بگیرم که آیا آن را نگه دارم یا برگردانم و آن را دریافت کنم. پول برگشت

بنابراین، به محض رسیدن کیس، آن را روی گوشیم گذاشتم و چند عکس از آن در حالت بکر گرفتم. در روز اول چگونه به نظر می رسید:

به نظر خوب می رسد، درست است؟ یک الگوی خفیف در پارچه وجود دارد، که به نظرم خیلی جالب به نظر می رسید، در حالی که می دانستم دوام نخواهد داشت. جنس پارچه جناغی بر خلاف قاب‌های چرمی اپل که حس لمسی دارند، نرم و کمی لیز می‌شوند.

لبه‌های قاب به نظر می‌رسد که با موادی شبیه به FineWoven پوشانده شده‌اند، اما به جای نرم، محکم هستند و حس محکمی به قاب اضافه می‌کنند، که باعث می‌شود در صورت اجتناب‌ناپذیری از آیفون شما محافظت کند. بندازش.

دکمه ها محکم هستند و حس کلیکی دلپذیری به آنها می دهد. برای پیدا کردن دکمه اکشن تلاش کردم و چند بار وقتی سعی کردم گوشیم را در جیبم خاموش کنم، دکمه افزایش صدا را با آن اشتباه گرفتم. اما من فکر می کنم این بیشتر به خاطر حافظه عضلانی و تنظیم دکمه جدید در کنار آیفون است.

پس از اولین روز استفاده، الگوی پارچه همانطور که انتظار می رفت از بین رفت و من می توانستم یک نقص را در موردی که حلقه آهنربا MagSafe قرار دارد ببینم. من از یک پایه شارژ MagSafe در دفتر کارم و روی پاتختی خود به همراه کیف پول MagSafe استفاده می کنم.

از آن زمان، من از تلفنم (و به طور کلی از کیس) همانطور که معمولا استفاده می کردم استفاده کرده ام. آن را در یک کوله پشتی، روی بسیاری از میزها انداخته اند و چند تکه کوتاه روی زمین انداخته اند.

و اکنون، پس از تقریباً دو هفته استفاده، هیچ خراش برجسته (یا اصلاً، واقعاً) یا هیچ مشکل آشکار دیگری وجود ندارد. در اینجا چند تصویر وجود دارد که وضعیت فعلی آن را نشان می دهد:

من فکر می کنم یک هشدار در مورد تجربه من وجود دارد که ارزش پرداختن به آن را دارد، و این رنگ قضیه است. من شروع به فکر می کنم که مواد سیاه برخی از همان مسائلی را که دیگران از آنها شکایت کرده اند پنهان می کند. شاید اگر رنگ قهوه ای روشن را می خریدم که لکه های بیشتری را نشان می داد، تجربه من متفاوت بود. هرچند گفتنش سخت است.

به عنوان فردی که در سال گذشته از قاب چرمی اپل در آیفون 13 پرو مکس خود استفاده کرده است، باید بگویم که هیچ مشکلی با قاب FineWoven ندارم. آیا بعد از استفاده طولانی مدت کاملاً جدید به نظر می رسد؟ اصلا. این یک امر داده شده است. اما کیف چرمی من هم این کار را نکرد. در واقع، در اینجا یک عکس از کیف چرمی من پس از یک سال استفاده، پر از خراش ها و بخش هایی است که می توانید به دلیل مواد فرسوده آن، قاب را ببینید.

قاب چرمی iPhone 13 pro max بعد از یک سال

این تنها شکایت من در مورد کیس FineWove تاکنون است: 60 دلار ارزش ندارد. می‌توانستم پرداخت این مبلغ را برای یک کیف چرمی توجیه کنم، اما در توجیه آن برای یک قاب پارچه‌ای پوشیده از جناغ مشکل داشتم. حتی پرداخت 55 دلار قیمت درخواستی آمازون (از آن زمان تا 59 دلار افزایش یافته است) برای من کمی سخت بود. FineWoven جایگزینی یک به یک برای یک قاب چرمی نیست و باید بر اساس آن قیمت گذاری شود.

من هنوز چند هفته دیگر فرصت دارم تا تصمیم بگیرم آیا می خواهم قاب FineWoven را برگردانم یا خیر. با این حال، اگر نشانه ای از کاری باشد که قرار است انجام دهم، من تمام بسته بندی اصلی مورد نیاز برای بازگرداندن آن را دور انداختم. بنابراین، خوب یا بد، من اکنون متعهد هستم. و من با آن کاملاً خوب هستم.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا