دانش و فناوریلپ تاپ

آیا Asus ROG Ally واقعا می تواند با Steam Deck رقابت کند؟ مشخصات و قیمت لو رفت


همه‌ی ما در مقطعی گرفتار روز اول آوریل یک شرکت فناوری شده‌ایم، اما اعلام اینکه ایسوس ROG Ally دستی را اعلام می‌کند شوخی نیست. بسته بندی برخی از مشخصات به طور قابل توجهی بهتر نسبت به نزدیکترین رقابت خود در Steam Deck، این باید روی کاغذ بی معنی باشد.

بنابراین، پس از دیدن ویدیوها و لو رفتن های زیاد در چند روز گذشته، چرا هنوز در مورد آن عصبی هستم؟ به زبان ساده، من فکر می کنم ایسوس خودش را به گوشه ای رسانده است.

یک رقیب جدید نزدیک می شود

فروش انبوه نینتندو سوییچ ثابت کرد که بازی های دستی به دور از یادگاری از گذشته است. با این حال، با توقف عرضه PSP توسط سونی، نینتندو از نظر عرضه‌های سطح بالای کنسول‌ها در رقابتی با یک اسب باقی مانده بود و عدم جاه‌طلبی برای ورود سایر برندها به بازار باعث شده بود که بازی‌های دستی به آرامی از بازار خارج شوند. کانون توجه

با این حال، به نظر می‌رسد که انتشار Steam Deck، با تمام پتانسیل بازی‌های رایانه‌های شخصی قابل حمل، بازی‌های دستی را تا حد زیادی به صحنه مرکزی بازگردانده است. اکنون تولیدکنندگان بیشتری به دنبال ورود به بازار با امید به رقابت با موفقیت دستگاه Steam هستند.

وارد ROG Ally شوید. ایسوس با تبلیغ یک APU سفارشی Zen 4 RDNA3 4nm از AMD، ادعا می‌کند که ROG Ally می‌تواند دو برابر عملکرد Steam Deck داشته باشد و همچنین سبک‌تر و نازک‌تر است. آن را با یک نمایشگر 7 اینچی 1080p با عملکرد بالا با نرخ تازه سازی 120 هرتز جفت کنید و آنچه روی کاغذ یک نیروگاه قابل حمل مطلق است خواهید داشت.

اما قدرت به تنهایی برای تضمین موفقیت کافی نیست. به هر حال، Xbox Series X به عنوان قدرتمندترین کنسول تا به حال شناخته می شود، اما پلی استیشن 5 سونی آن است که در حال حاضر در سهم بازار و فروش پیشروی می کند. در حالی که خواستگاران زیادی برای تاج و تخت دستی رقابت می کنند، Steam Deck به لطف یک ویژگی کلیدی در خطر واقعی از دست دادن تاج خود قرار ندارد. قیمت رقابتی که تطبیق آن سخت است.

(اعتبار تصویر: ایسوس)

رقابتی بودن هزینه دارد

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، اخیراً در یک رویداد زنده WSJ Tech اعلام کرد که اکثر کنسول‌های مدرن با ضرر فروخته می‌شوند. در واقع، برای هر کنسول ایکس باکس فروخته شده (احتمالاً به معنای سری X) ضرر خالصی در حدود 200 دلار دارد. به این معنا که، در حالی که ارزش خرده فروشی Xbox Series X حدود 499 دلار است، هزینه واقعی ساخت کنسول حداقل 699 دلار است – و این قبل از تعیین قیمت خرده فروشی توصیه شده است.

بنابراین، چگونه شرکت هایی مانند مایکروسافت و سونی می توانند با این ضرر به فروش برسند؟ از آنجا که آنها فقط تولید کننده کنسول نیستند، بلکه پلتفرم هایی هستند که توسط ویترین های درآمدزا پشتیبانی می شوند.

در سال 2021، تخمین زده شد که تا 69 درصد (خوب) از درآمد پلی استیشن تنها از طریق فروش PS Store بوده است. مایکروسافت و سونی به ازای هر بازی، DLC، ریزتراکنشی یا اشتراکی که بر روی کنسول‌های خود فروخته می‌شوند، 30 درصد از غنایم را کاهش می‌دهند. این به غول های کنسول اجازه می دهد تا در طول زمان ضرر خود را جبران کنند و در نهایت به سود برسند.

به طور مشابه، Steam – پرکاربردترین پلتفرم توزیع بازی‌های ویدیویی در جهان، 30 درصد از هر فروش را به خود اختصاص می‌دهد و می‌تواند استراتژی مشابه مایکروسافت و سونی را هنگام قیمت‌گذاری Steam Deck به کار گیرد.

با این حال، ایسوس، بدون پشتوانه یک پلت فرم توزیع بزرگ، به سادگی نمی تواند هزینه های تولید ROG Ally را جبران کند. همانطور که Ayaneo 2 (1300 دلار) و OneXPlayer (1250 دلار) با مشخصات بسیار قابل توجه نیز نتوانسته اند. یا می توانند؟

Asus ROG Ally

(اعتبار تصویر: Asus)

این ممکن است Ally باشدمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا