فوتبالورزشی

ابراهیموویچ – گواردیولا، فرگوسن – بکهام: 5 کشمکش برتر فوتبالیست و مربی | اخبار فوتبال


منچستریونایتد هفته گذشته باید با دومین شکست فصل خود در لیگ برتر مقابل آرسنال روبرو شود. اما بیش از شکست، کشمکش بین جیدون سانچو، وینگر منچستریونایتد و سرمربی اریک تن هاگ توجه بیشتری را به خود جلب کرد. سانچو برای بازی مقابل آرسنال با هم تیمی هایش در منچستریونایتد به سفر نرفت. پس از بازی، تن هاگ فاش کرد که سانچو به دلیل تمرینات غیر قابل توجه او انتخاب نشده است. این توضیح به سختی می‌تواند سانچو را آرام کند و مرد انگلیسی در رسانه‌های اجتماعی نوشت که او “برای مدت طولانی یک قربانی بوده است.”

دیوید بکهام و الکس فرگوسن

در این مقاله، نگاهی به پنج مورد از بزرگترین کشمکش‌های «بازیکن علیه مدیر» در تاریخ این بازی انداخته‌ایم.

5. زلاتان ابراهیموویچ vs پپ گواردیولا

طلسم سوئدی در فصل 10-2009 زیر نظر پپ گواردیولا در یک فصل در بارسلونا بازی کرده بود. با این حال، این دوره به دلیل دشمنی زلاتان ابراهیموویچ با این بازیکن اسپانیایی، بسیار پیچیده بود. ایبراهیموویچ زمان بازی مناسبی را تحت نظر سرمربی کاتالان ها نگرفت. پس از خروج بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از اینترمیلان در سال 2010، ابراهیموویچ نحوه رویارویی خود با گواردیولا در رختکن را فاش کرد.

“گواردیولا به من خیره شده بود و من آن را از دست دادم. فکر کردم، “دشمن من آنجاست که سر طاسش را می خاراند!” من فریاد زدم: “شما هیچ مشکلی ندارید!” و بدتر از آن اضافه کردم: “شما می توانید به جهنم بروید!” من کاملاً آن را از دست دادم و شاید انتظار داشتید گواردیولا چند کلمه در پاسخ بگوید، اما او یک بزدل بدون ستون فقرات است.” میلان.

4. روبرتو مانچینی در مقابل ماریو بالوتلی

منصفانه است که بگوییم ماریو بالوتلی مهاجم ایتالیایی از رابطه دوستانه با روبرتو مانچینی لذت نمی برد. این دو ایتالیایی حتی در سال 2013 در حین تمرین منچسترسیتی درگیر شدند. طبق گزارش رسانه ها، چالش اشتباه بالوتلی با هم تیمی اش اسکات سینکلر در یک جلسه تمرینی باعث عصبانیت مانچینی سرمربی وقت منچسترسیتی شده بود. در سال 2011، بالوتلی درگیر مشاجره با مانچینی شد. در جریان بازی تدارکاتی منچسترسیتی مقابل لس آنجلس گلکسی، بالوتلی یک فرصت آسان برای گلزنی را از دست داد. بالوتلی به جای اینکه یک فرصت آسان را تمام کند، تصمیم گرفت با یک ضربه پشتی گلزنی کند. تلاش جسورانه بالوتلی بی نتیجه ماند. این اتفاق باعث عصبانیت مانچینی شد که خیلی زود تصمیم گرفت بالوتلی را از زمین خارج کند.

3. ژوزه مورینیو در مقابل پل پوگبا

پل پوگبا در سال 2016 در میان هیاهو و هیجان باورنکردنی بازگشت خود به منچستریونایتد را تکمیل کرد. اما دومین دوره او با شیاطین سرخ به دلیل درگیری با ژوزه مورینیو، سرمربی وقت منچستریونایتد، تلخ بود. همه چیز از جایی شروع شد که مورینیو سرمربی فرانسوی را از سمت نایب کاپیتان کنار گذاشت. این دو حتی در سپتامبر 2018 درگیر درگیری شدیدی شدند. سه سال بعد، پوگبا حمله شدیدی به مورینیو انجام داد. پوگبا ضمن یادآوری ارتباط خود با سرمربی پرتغالی، به اسکای اسپورت گفت: «زمانی رابطه خوبی با مورینیو داشتم. همه آن را دیدند و فردای آن روز نمی دانید چه اتفاقی افتاده است. این چیز عجیبی است که من با مورینیو داشتم و نمی توانم برای شما توضیح دهم، زیرا حتی خودم هم نمی دانم.

2. ژوزه مورینیو در مقابل لوک شاو

مورینیو یک بار دیگر در این لیست بدنام نامی پیدا می کند. این بار به خاطر اختلاف او با لوک شاو، مدافع منچستریونایتد است. مورینیو بارها از این فوتبالیست انگلیسی انتقاد کرده است. مورینیو مدعی شده بود که شاو در آن زمان از دیگر گزینه‌های دفاع چپ منچستریونایتد عقب‌تر بود.

1. الکس فرگوسن در مقابل دیوید بکهام

خوب، به سختی می توان در مورد این ادعای مقام اول، هر چند به دلایل اشتباه، تردیدی وجود داشت. دشمنی بین الکس فرگوسن، سرمربی افسانه ای و دیوید بکهام، هافبک سابق انگلیسی، توسط بسیاری به عنوان یکی از زشت ترین دشمنان تاریخ این بازی شناخته می شود. اعتقاد بر این است که درگیری آنها در بازی جام حذفی مقابل آرسنال در سال 2003 آغاز شد. با اختلاف دو گل منچستریونایتد، فرگوسن، مدیر وقت منچستریونایتد، در نیمه اول از بکهام انتقاد کرده بود. فرگوسن حتی به طور تصادفی به کفشی ضربه زد که به بالای چشم چپ کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس برخورد کرد. چهار ماه پس از حادثه رختکن، اسکات تصمیم گرفت بکهام را به رئال مادرید بفروشد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا