اقتصادیبانک و بیمه

ارزش وام مسکن کاهش یافت

چک پایانی حالت ارزش اسناد مسکن علامت میدهد که هر برگ ورقه ها وام ها مسکن در فروددین ماه، اردیبهشت ماه و خردادماه سال پیشین به ترتیب ۵۸ هزار و ۵۰۰، ۵۸ هزار و ۹۰۰ و ۵۷ هزار و ۲۰۰ تومان ارزش دارا هستند. هر برگ از ورقه ها وام ها مسکن خزانه مسکن در تیر و مردادماه و شهریور سال قبل نیز با بها ۵۷ هزار و ۴۰۰، ۵۷ هزار و ۶۰۰ و ۵۷ هزار تومان تومان خرید و فروش می گردد.

این اسناد درهر کدام از ماه های مهر و آبان ۵۹ هزار و ۱۰۰ تومان و در آذر سال ۱۳۹۹ نیز ۵۸ هزار و ۴۰۰ تومان بها دارا هستند.

ورقه ها وام ها مسکن در دی‌ سال قبلی با ارزش ۵۹ هزار و ۲۰۰، در بهمن‌ماه با ارزش ۵۹ هزار و ۷۰۰تومان و در اسفندماه نیز با بها ۵۸ هزار و۸۰۰ تومان داد و ستد می‌گردد.

ارزش سندها مسکن از فروددین ماه تا مرداد همین سال

این اسناد در فروددین ماه ماه سال ۱۴۰۰ با ارزش ۵۸ هزار و ۲۰۰ تومان، در اردیبهشت این سال با بها ۵۸ هزار و ۶۰۰ تومان، در خردادماه همین سال با ارزش ۵۸هزار و ۲۰۰تومان داد و ستد می گردد. بها این ورقه ها در تیر و مرداد این سال نیز به ترتیب ۵۸ هزار و ۷۰۰ و ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان میباشد و این گزارش بر پایه ی ارزش مردادماه درج شده میباشد.

بها ورقه ها برای مجردها و متاهل‌های تهرانی

بنابراین، با اعتنا به‌این‌که مجردهای بومی طهران میتوانند تا ۱۴۰ میلیون تومان وام ها اخذ نمایند که مشمول ۱۰۰ میلیون تومان وام ها خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود، برای اخذ ۱۰۰ میلیون تومان وام ها می بایست ۲۰۰ کاغذ وام ها مسکن خریداری نماید که هزینه این تعداد اسناد با تسه ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومانی، ۱۲ میلیون و ۱۲۰هزار تومان میشود.

همینطور با در لحاظ تصاحب کردن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن می بایست ۸۰ ورق به مبلغ چهار میلیون و ۸۴۸ هزار تومان خریداری نمایند کل هزینه خرید سندها به ۱۶ میلیون و ۹۶۸ هزار تومان میرسد.

زوج‌های تهرانی نیز برهمین اصل میتوانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان مشمول ۱۰۰ میلیون تومان وام ها خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون قدرت وام جعاله اخذ نمایند؛ بدین ترتیب زوجین بایستی ۴۰۰ صفحه وام ها مسکن خریداری نمایند که هزینه آن ۲۴ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می گردد که هم پا با هزینه چهار میلیون و ۸۴۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن می بایست ۸۰ ورق وام ها مسکن خریداری نمایند در کل می بایست ۲۹ میلیون و ۸۸ هزار تومان پرداخت نمایند.

بها سندها در بقیه استان‌ها

سقف این وام ها برای مرکز ها استان و شهرهای با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده میباشد که برای آن می بایست ۱۶۰ شیت خریداری خواهد شد که هزینه آن ۹ میلیون و ۶۹۶ هزار تومان میباشد. این وام برای بقیه بخشها شهری ۶۰ میلیون تومان در حیث گرفته گردیده‌است که بایستی برای آن ۱۲۰ صفحه خریداری گردد که هزینه آن هفت میلیون و ۲۷۲ هزار تومان میگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا