کار آفرینی و استارتاپ

استارت‌آپ‌های تحت رهبری مهندسان مکانیک MIT راه‌حل‌های مراقبت بهداشتی را ارائه می‌کنند | اخبار MIT


مراقبت های بهداشتی همیشه برای نوآوری آماده بوده است. خواه افزایش ایمنی در اتاق‌های عمل، توسعه سیستم‌هایی برای کاهش زمان انتظار بیمار، یا بهبود تحویل دارو، فرصت‌های بی‌پایانی برای بهبود کارایی و کارایی مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد. همه گیری کووید-19 نیاز به این راه حل ها را بیش از پیش ضروری کرد.

جورج ویتفیلد، کارآفرین مقیم مرکز مارتین تراست برای کارآفرینی MIT، می‌گوید: «تعدادی استارت‌آپ از MIT بودند که به مشکلات مربوط به همه‌گیری رسیدگی کردند. یک شرکت به نام Biobot Analytics، فناوری را برای نظارت بر شیوع بیماری با مشاهده فاضلاب در فاضلاب توسعه داد. در یک مورد غیر قابل باور، آنها این حق را در حالی که کووید در حال گسترش بود توسعه دادند.

استارت‌آپ دیگری با الهام از همه‌گیری کووید-19، Teal Bio، یک ماسک تنفسی راحت، قابل استفاده مجدد و شفاف ایجاد کرد که می‌تواند توسط متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در شیفت‌های طولانی استفاده شود. این شرکت تعدادی از مزایای طراحی خود را شناسایی کرده است، از جمله هزینه کمتر، کاهش ضایعات و توانایی بهبود یافته برای شناسایی احساسات. Teal Bio توسط رهبران گروه مهندسی مکانیک (MechE) برای فارغ التحصیلان عملیات جهانی، Jason Troutner MBA ’19, SM ’19 و Giovanni Traverso، استادیار مهندسی مکانیک در MIT، تأسیس شد.

تراورسو با استارت آپ ها غریبه نیست. او هفت مورد از آنها را بنیانگذاری کرده است. تراورسو که MD-PhD است، هم استادیار دانشگاه MIT و هم پزشک در بیمارستان زنان و بریگهام است. اندازه شرکت های او از یک کارمند تا 140 کارمند است. به استثنای Teal Bio، رشته ای که شرکت های او را به هم متصل می کند، بیماری گوارش است.

تراورسو می‌گوید: «این شرکت‌ها در حال راه‌اندازی سیستم‌هایی هستند که دریافت دارو را برای بیماران به هر طریقی، به‌ویژه از طریق دستگاه گوارش، آسان‌تر می‌کنند».

یکی از شرکت‌هایی که تراورسو یکی از بنیانگذاران آن است، Lyndra Therapeutics، امیدوار است که انقلابی در نحوه مصرف دارو توسط بیماران ایجاد کند. آنها یک پلت فرم تحویل خوراکی دارو به نام LYNX ایجاد کرده اند که به طور مداوم یک، دو یا چهار هفته دارو را در یک کپسول ارائه می دهد که دارو را در یک دوره زمانی خاص آزاد می کند. کپسول در معده حل می شود و یک سیستم دارورسانی ستاره ای شکل ظاهر می شود.

بازوهای “ستاره” از پلیمری ساخته شده اند که دارو را نگه می دارد و از طریق پیوندهای تجزیه پذیر به هسته مرکزی متصل می شود. پس از اتمام دوره دوز، پیوندها متلاشی می شوند، بازوها از هم جدا می شوند و کل سیستم با خیال راحت از معده به روده کوچک حرکت می کند، جایی که از طریق دستگاه گوارش عبور می کند. این پلتفرم با انواع داروها از جمله ممانتین خوراکی برای بیماری آلزایمر در حال مطالعه است.

تراورسو می گوید: “بسیاری از بیماران به یک عزیز یا مراقب نیاز دارند تا به آنها کمک کند داروهای خوراکی روزانه مصرف کنند، بنابراین دادن توانایی مصرف یک قرص یک بار در هفته یا یک بار در ماه می تواند تأثیر مثبتی بر پایبندی آنها داشته باشد و بر کیفیت زندگی آنها بسیار تأثیر بگذارد.” .

Lyndra تا به امروز 240 میلیون دلار جمع آوری کرده است. یکی از روش‌های درمانی که آنها برای ارائه داروهای مورد استفاده برای درمان اسکیزوفرنی ایجاد کردند، به مرحله آزمایش‌های بالینی فاز دوم ارتقا یافته است.

آزمایش‌های بالینی نمونه‌ای از موانع منحصربه‌فردی است که استارت‌آپ‌های فناوری پزشکی مانند Lyndra در مسیر تجاری‌سازی با آن مواجه هستند. نهادهایی مانند سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی نیاز به مقررات سختگیرانه ای دارند که باید قبل از فروخته شدن هر وسیله پزشکی، دارو یا پلت فرم مراقبت های بهداشتی به کاربران نهایی رعایت شود.

درک درستی از چالش‌های نظارتی، تولیدی و تجاری که برای عرضه یک محصول موفق باید برطرف شوند، واقعاً حیاتی است. تراورسو می‌افزاید: این به منابعی اشاره می‌کند که برای اجرای واقعی این مقررات لازم است. تراورسو در اولین سال تحصیلی خود در دانشکده MIT کلاس جدیدی به نام 2.S988 (مهندسی ترجمه) معرفی کرد که هدف آن معرفی این عناصر حیاتی به دانشجویان است.

الن روش، دانشیار مهندسی مکانیک، در حال حاضر در تلاش است تا نیازهای نظارتی را برای استارتاپ خود تعیین کند. در ماه مه، او جایزه بزرگ را در اولین مسابقه جایزه ابتکار بنیانگذاران آینده MIT برای بازی خود دریافت کرد.

Roche یک فناوری کم تهاجمی ایجاد کرده است که زائده دهلیز چپ را در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی مسدود می کند. این فناوری که او در کنار پروفسور جنیفر لوئیس در دانشگاه هاروارد توسعه داده است، احتمال از بین رفتن لخته های خون را کاهش می دهد و در نتیجه از سکته مغزی جلوگیری می کند.

Roche می گوید: «برنامه Future Founders برای اصلاح چشم انداز شرکت ما و شناسایی مسیر صحیح نظارتی و تجاری سازی برای حرکت رو به جلو بسیار ارزشمند بود. «ایجاد یک زمین بازی ما را مجبور کرد که واقعاً به جنبه‌هایی مانند بازار ساحلی، جمعیت هدف بالینی، بودجه ما و IP فکر کنیم. [intellectual property] استراتژی، در حالی که به شبکه ای از متخصصان دسترسی دارید.»

در ماه سپتامبر، Roche و تیم او همچنین برنده بلیت طلایی Lab Central Ignite شدند تا از بنیانگذاران استارتاپی از گروه‌هایی که به طور سنتی در صنعت بیوتکنولوژی حضور ندارند، حمایت کنند.

Traverso و Roche هر دو به عنوان مدرس مهندسی مکانیک کلاس 2.75 (طراحی تجهیزات پزشکی) در کنار پروفسور Alexander Slocum و Nevan Hanumara خدمت کرده اند. این کلاس در پروژه ای به اوج خود می رسد که در آن دانشجویان با پزشکان بیمارستان های منطقه بوستون و نمایندگان صنعت برای طراحی دستگاه های پزشکی که به یک مشکل خاص رسیدگی می کنند، کار می کنند. در طول کلاس، کارشناسان نظارتی دانش آموزان را با چالش های منحصر به فرد راه اندازی یک شرکت یا راه اندازی یک محصول در فضای مراقبت های بهداشتی آشنا می کنند.

یکی از دانش‌آموزان سابق 2.75، آدام ساکس ’13، استارتاپ Vicarious Surgical را تأسیس کرد. این شرکت سیستم رباتیکی را توسعه داده است که جراحی با حداقل تهاجم را امکان پذیر می کند. یک دوربین و دو ابزار رباتیک از طریق یک برش کوچکتر از یک سکه وارد شکم می شوند. سپس جراح می تواند با دید 360 درجه در داخل بدن بیمار عمل کند.

دوره 2.75 به من درک عمیقی از کل فرآیند طراحی تجهیزات پزشکی داد، که در زمان تأسیس Vicarious Surgical بسیار ارزشمند بود. این به من کمک کرد نیازهای یک کاربر را درک کنم، به من نشان داد که چگونه یک محصول را ارائه دهم، و به من اجازه داد تا از ابتدا تا انتها در فرآیند توسعه یک دستگاه فرو کنم – که هنوز هم با رشد شرکت و ما به بسیاری از آنها اشاره می کنم. ساکس می گوید به توسعه سیستم خود ادامه دهیم.

Vicarious Surgical که در Waltham، ماساچوست مستقر است و در حال حاضر بیش از 200 کارمند تمام وقت دارد، در مرحله توسعه است. آنها بازخورد مثبتی از جراحان در مورد نمونه های اولیه بتا 2 خود دریافت کرده اند. ساکس و تیمش پس از کسب تاییدیه های مناسب از FDA قصد دارند محصول خود را برای استفاده در فتق و سایر روش های جراحی عمومی به بازار عرضه کنند.

تراورسو مهندسان مکانیک مانند خودش، روشه و ساکس را برای راه‌اندازی استارت‌آپ‌های پزشکی مناسب می‌داند.

بخش بزرگی از برنامه ما تجربه عملی است که ما آن را از طریق بسیاری از پیشنهادات دوره خود معرفی و پرورش می دهیم. من فکر می‌کنم زمانی که شما در حال توسعه دستگاهی هستید که با انسان دیگری ارتباط برقرار می‌کند، بسیار ارزشمند است.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا