کار آفرینی و استارتاپ

استارت‌آپ آنلاین خواربارفروشی Kurly در میان بلاتکلیفی بازار، IPO را لغو می‌کند • TechCrunch

کورلییک استارت آپ کره جنوبی که خدمات تحویل مواد غذایی در روز بعد را ارائه می دهد، به تازگی اعلام کرد که برنامه خود را برای عرضه عمومی در بحبوحه بدتر شدن شرایط اقتصادی که شروع به کار استارت آپ ها در بازار را متوقف کرده است، لغو کرده است.

این شرکت در بیانیه ای ایمیلی گفت: «ما تصمیم گرفتیم عرضه در بورس کره (KOSPI) را به تعویق بیندازیم، با توجه به اینکه احساسات بازار در میان ابهامات بازار جهانی ضعیف باقی مانده است.

این استارت آپ غربالگری اولیه فهرست را در 22 آگوست 2022 پشت سر گذاشت. در کره جنوبی، یک شرکت خصوصی باید فرآیند عرضه اولیه اولیه (IPO) را طی شش ماه پس از دریافت تأییدیه اولیه برای فهرست انجام دهد. از این رو، مهلت عرضه اولیه سهام Kurly در 22 فوریه است. اگر Kurly بخواهد فهرست خود را از سر بگیرد، باید از صفر شروع کند.

این شرکت در بیانیه خود گفت: “Kurly در زمان بهینه ای که بتوانیم ارزش گذاری خود را به طور کامل در آینده ارزیابی کنیم، IPO را از سر می گیرد.” ما پول نقد کافی برای انجام کار جدیدی که در حال برنامه ریزی بودیم داریم.»

TechCrunch بودجه 210 میلیون دلاری Kurly قبل از IPO را با ارزش 3.3 میلیارد دلار در دسامبر 2021 پوشش داد. اما اکنون طبق گزارشات، ارزش استارتاپ خواربار فروشی آنلاین تقریباً 669 میلیون دلار است که حدود 78 درصد کاهش یافته است.

این شرکت که توسط مدیر عامل Kurly، سوفی کیم، یک بانکدار سرمایه‌گذاری سابق تأسیس شد، به محصولات غیر خوارباری مانند لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی و مکمل‌های بهداشتی به عنوان بخشی از تلاش برای افزایش درآمد یا حجم ناخالص کالا (GMV) قبل از فهرست شدن، گسترش یافت. در مصاحبه با بلومبرگ در مارس سال گذشته، کیم گفت که محصولات غیر خوارباری آن بیش از 20 درصد از کل GMV کورلی را تشکیل می دهند.

آگوست گذشته، Kurly اولین حمله خارجی خود را به سنگاپور انجام داد و به مصرف کنندگان در سنگاپور این امکان را داد تا از طریق اپلیکیشنی به نام RedMart که متعلق به Alibaba’s Lazada است، غذاهای آماده و آماده را بخرند.

Kurly از زمان آغاز به کار خود در سال 2015 در مجموع حدود 761 میلیون دلار جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران آن عبارتند از DST Global، Sequoia Capital China، Hillhouse Capital، Aspex Management، MiraeAsset Venture Investment، Anchor Equity Partners و سرمایه گذاران استراتژیک مانند CJ Logistics و SK Networks.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا