کار آفرینی و استارتاپ

استارت‌آپ زیرساخت‌های فین‌تک آرژانتینی Geopagos با سرمایه ۳۵ میلیون دلاری، بند چکمه‌ها را پشت سر گذاشت – TechCrunch

ژئوپاگوسیک استارت آپ زیرساخت پرداخت مستقر در بوئنوس آیرس، 35 میلیون دلار در دوری به رهبری ریوروود کپیتال جمع آوری کرده است.

تامین مالی اولین سرمایه گذاری سازمانی شرکت است. این استارت‌آپ آرژانتینی که در سال 2013 تأسیس شد، به عنوان یک ارائه‌دهنده نرم‌افزار زیرساخت برچسب سفید عمل می‌کند، با هدف دادن توانایی به کسب‌وکارها برای راه‌اندازی خدمات مالی.

امروزه ژئوپاگوس در 15 کشور آمریکای لاتین حضور دارد و می گوید که بیش از 150 میلیون تراکنش را با حجم پردازش 5 میلیارد دلار در سال تسهیل می کند.

این وعده به شرکت هایی کمک می کند که می خواهند یک کسب و کار پذیرش پرداخت را ایجاد کنند و/یا مقیاس دهند “زمانی بی نظیر برای بازار” و امکان ادغام همه عملکردها تحت عنوان برچسب سفید – از پذیرش همه روش های پرداخت تا تجسم همه تراکنش ها، صرف نظر از روش پرداختی که برای جمع آوری استفاده شده است.

به طور خلاصه، Geopagos احساس می‌کند که در موقعیت ایده‌آلی است که می‌تواند به عنوان یک نرم‌افزار عمل کند که می‌تواند شرکت‌های مستقر مانند بانک‌های بزرگ را بازسازی کند و توانمندسازی‌هایی مانند فین‌تک‌ها را راه‌اندازی کند.

در واقع، مشتریان شامل موسسات مالی بزرگ، فین تک ها، خرده فروشان و شرکت های نرم افزاری و غیره می شود. برخی از این مشتریان Santander، BBVA، Itaú Fiserv، BAC Credomatic، Niubiz و Banco Estado شیلی هستند.

به زبان ساده، Geopagos به عنوان یک ارائه‌دهنده زیرساخت‌های فین‌تک، به مشتریان خود کمک می‌کند تا پرداخت‌های کارتی به هزاران مشتری خود را خریداری کرده و تسهیل کنند. این کارمزد نرم‌افزار به‌عنوان سرویس را بر اساس استفاده از آن دریافت می‌کند، که شرکت می‌گوید «همراستایی کامل را ممکن می‌سازد».

سباستین نونیز کاسترو، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Geopagos گفت: “اگر آنها برنده شوند، ما برنده می شویم.”

علاوه بر ارائه برچسب سفید، Geopagos مجموعه ای از API های باز خود را نیز ارائه می دهد تا مشتریان بتوانند در صورت تمایل تجربه کاربری خود را ایجاد و مدیریت کنند. این شرکت همچنین چندین نرم افزار ارائه می دهد، از جمله Tap to Phone، که نونیز کاسترو گفت: «در سطح منطقه مورد توجه گسترده ای قرار گرفته است».

شکی نیست که آمریکای لاتین یک بازار کارت بزرگ و کم نفوذ است – تخمین زده می‌شود که 28 درصد در مقابل 63 درصد در ایالات متحده باشد.

نونیز کاسترو خاطرنشان کرد: این بیماری همه گیر استفاده از راه حل های پرداخت دیجیتال را در سطح جهانی، به ویژه در آمریکای لاتین تسریع کرد. وی افزود: همچنین به طور کلی مفهوم داشتن بازار با بیش از یک خریدار امکان ظهور بازیگران جدید در اکوسیستم مالی را فراهم می کند که باعث ایجاد رقابت بیشتر و در نهایت راه حل های بهتر و نوآورانه تر می شود.

او به TechCrunch گفت: «در این محیط، بازرگانان اکنون می‌توانند توانایی خود را برای پذیرش پرداخت‌ها به میزان قابل توجهی افزایش دهند، زیرا هزینه‌های سیستم کاهش می‌یابد و به محصولات جدید و بهتری دسترسی دارند که همه اینها شامل شمول مالی بیشتری می‌شود.» در آمریکای لاتین، همه بازارها به سمت مدل خرید بازتر حرکت می کنند، اما هر کشور جداگانه در سطوح مختلف پذیرش قرار دارد. ما همچنان شاهد پیشرفت در این زمینه با کسانی هستیم که از مدل خرید باز استقبال می‌کنند و محیطی بهتر و در دسترس‌تر را برای بازرگانان و خریداران به طور یکسان ایجاد می‌کنند.»

مفهوم Geopagos در واقع در سال 2012 در خیابان پنجم در منهتن متولد شد، زمانی که یکی از بنیانگذاران آن به فروشگاه اپل رفت و متوجه شد که می تواند هزینه خرید را با کارت خود از طریق یک دستگاه کوچک پرداخت کند.

او به آرژانتین بازگشت و این ایده را برای چند تن از همکارانش توضیح داد، آنها هم مجذوب شدند و از بنیانگذاران او شدند. به گفته نونیز کاسترو، سال بعد، Geopagos با هدف آسان‌تر کردن پذیرش پرداخت‌ها از طریق آمریکای لاتین متولد شد.

او می‌گوید که Geopagos تا به امروز راه‌اندازی شده است، یک کسب‌وکار سودآور است که در سه سال گذشته درآمدی را با حدود ۷۵ درصد CAGR یا نرخ رشد مرکب سالانه افزایش داده است.

قبل از کمک به تأسیس Geopagos، نونیز کاسترو بیش از 14 سال را به عنوان معاون و مدیر کل GNS Amex، بخش LatAm گذراند، جایی که او عملیات تجارت کارت در آمریکای لاتین، از جمله نفوذ به بازارهای جدید را مدیریت کرد.

Endeavour Catalyst نیز در تامین مالی شرکت کرد. این شرکت قصد دارد از بودجه جدید خود برای ادامه ساخت زیرساخت های فناوری خود استفاده کند و به سایر کشورهای منطقه مانند برزیل، جایی که اخیراً راه اندازی شده است، گسترش یابد. این ماموریت دارد که تعداد معاملات تجاری خود را تا سال 2024 سه برابر کند.

خبرنامه هفتگی فین‌تک من، The Interchange، در 1 مه راه اندازی شد! ثبت نام اینجا تا آن را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

به گفته نونیز کاسترو، ژئوپاگوس حدود 350 کارمند دارد که عمدتاً در نقش های فناوری اطلاعات/فنی هستند و تنها در سال گذشته بیش از 100 نفر را استخدام کرده است.

فرانسیسکو آلوارز-دمالد، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت ریوروود کپیتال، خاطرنشان کرد که شرکت او برای سال‌ها بر توسعه روابط با شرکت‌های زیرساخت فین‌تک و سرمایه‌گذاری در آن‌ها متمرکز بوده است که در پشت روند ادامه پذیرش فناوری در فین‌تک در سطح جهانی هستند. .

«به ویژه، آمریکای لاتین از نظر تاریخی به طور قابل توجهی در پذیرش کارت پرداخت کمتر نفوذ کرده است. این یک مشکل بومی است که تا حدی با ظهور نئوبانک‌ها در سمت صادرکننده کارت/بانک معادله – با مقادیر بی سابقه منابع مالی طی دو سال گذشته – حل می‌شود، اما همچنین نیازمند نوآوری قابل توجهی در سمت پذیرش کارت است. او از طریق ایمیل نوشت.

ژئوپاگوس، از نظر ریوروود، چنین نوآوری را تقویت می‌کند – به نوبه خود، به مشتریان خود کمک می‌کند تا «شامل دیجیتالی در پرداخت‌ها در سراسر منطقه شوند».

آلوارز-دمالد افزود: “به عنوان سرمایه گذاران رشد جهانی و سرمایه گذاران فعال فناوری در آمریکای لاتین در بیش از 14 سال گذشته، ما ده ها فرصت را در این فضا درگیر و ارزیابی می کنیم.” این موضوع سرمایه‌گذاری در مورد «کسب به‌عنوان یک سرویس» یا «اکتساب تعبیه‌شده» یک منطقه به سرعت در حال توسعه از اختلال است و تیم Geopagos، پلت فرم، مدل کسب‌وکار و مقیاس منطقه‌ای نسبت به رقبای کوچک‌تر منحصربه‌فرد بودند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا