کار آفرینی و استارتاپ

استارت‌آپ کریپتو لجر با Cathay Innovation همکاری می‌کند تا صندوق بخش ۱۱۰ میلیون دلاری را راه‌اندازی کند – TechCrunch

کاتای نوآوری امیدوار است در یک مشارکت سرمایه گذاری جدید با شرکتی که دارایی های کریپتو را ایمن می کند، کیف را ایمن کند.

این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر 1.5 میلیارد دلاری در حال ورود به بازار کریپتوها با یک صندوق جدید 110 میلیون دلاری است که به این بخش اختصاص داده شده است که به طور مشترک با آن فعالیت خواهد کرد. دفتر کلدنیس باریر، یکی از بنیانگذاران Cathay به TechCrunch گفت، یک استارت آپ فرانسوی که بر امنیت دارایی های دیجیتال متمرکز است.

این صندوق شبیه یک شرکت سرمایه گذاری شرکتی است، زیرا بخشی از آن توسط یک شرکت اداره می شود، اما Ledger با VC شرکتی معمولی متفاوت است، زیرا یک استارتاپ مرحله C سری C است، نه یک شرکت بزرگ که به دنبال شرط بندی بر روی شرکت های نوپا است. به گفته Barrier، Ledger Cathay Capital، همانطور که صندوق جدید نامیده می‌شود، در شرکت‌های سری A در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها در سراسر چشم‌انداز ارزهای دیجیتال، از جمله DeFi، امنیت و زیرساخت‌های نوظهور سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

دنیس باریر، یکی از بنیانگذاران Cathay Innovation اعتبار تصویر: کاتای نوآوری

ادعای شهرت لجر، دستگاه USB مانند آن است که تراکنش‌های رمزنگاری را تأیید می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کنترل فیزیکی کلیدهای کیف پول شخصی خود را به جای تکیه بر حافظه‌های خود برای دسترسی حفظ کنند. پاسکال گوتیه، مدیرعامل این استارت‌آپ به TechCrunch گفت که جدیدترین جمع‌آوری کمک مالی این استارت‌آپ ۴۲۷ میلیون دلار برای شرکت به ارمغان آورده است – که نسبت به تعهدات ۳۸۰ میلیون دلاری که TechCrunch در آن زمان گزارش کرده بود، به دلیل تعهدات جدیدی که پس از آن وارد شد، اندکی افزایش داشت. گوتیه گفت که Cathay Innovation سرمایه‌گذار اصلی در آن دور بود که ارزش لجر را 1.5 میلیارد دلار ارزیابی کرد.

Barrier توضیح داد که Cathay، حامی لجر در پنج سال گذشته، از لجر خواست تا با آنها همکاری کند تا سرمایه جدیدی را برای یک صندوق رمزنگاری جمع آوری کند نه اینکه به تنهایی این کار را انجام دهد، زیرا شرکت خطرپذیر می خواست “بهترین های هر دو جهان را به دست آورد”. Barrier توضیح داد که او می‌خواست صندوق بتواند مانند یک VC سنتی به سرعت حرکت کند و در عین حال پشتیبانی و تخصص طولانی‌مدت برای شرکت‌های پرتفوی مشابه یک بازوی سرمایه‌گذاری شرکتی فراهم کند. او افزود که پس از آغاز گفتگوهای دو شرکت در مورد این استراتژی، حدود یک سال طول کشید تا صندوق به عنوان یک وسیله نقلیه رسمی گرد هم آمد.

در حالی که راه اندازی یک بازوی سرمایه گذاری برای یک استارتاپ تا حدودی غیر متعارف است، اما در رمزارزها بسیار رایج است – Uniswap، FTX و Binance سه نمونه برجسته هستند. خود لجر که گوتیه گفت سال‌ها سودآور بوده است، اخیراً در استارت‌آپ‌های دیگری سرمایه‌گذاری کرده است. گوتیه گفت که یکی از آنها RTFKT بود، شرکت NFT که نایک در دسامبر گذشته خریداری کرد، اگرچه او نام هیچ یک از شرط‌بندی‌های دیگر لجر را در این فضا به اشتراک نمی‌گذارد.

ما از ترازنامه سرمایه گذاری کردیم زیرا فشار شرکای ما خیلی زیاد بود، بنابراین باید از جایی شروع می کردیم. اکنون، ما در حال ایجاد ساختاری در اطراف کاری هستیم که انجام می‌دادیم، بسیار طبیعی و بسیار سریع… اما مدتی است که در بازار بوده‌ایم.»

Cathay، یک شرکت سرمایه‌گذاری جهانی که بیشتر به دلیل شرط‌بندی روی استارت‌آپ‌های فناوری از جمله Pinduoduo و Chime از طریق صندوق‌های عمومی شناخته می‌شود، در گذشته با شرکت‌هایی به این روش جفت شده است تا به یک بخش عمیق برود. اجرا می شود صندوق انرژی هوشمند در ارتباط با Total Energy و Hubei و همچنین a صندوق تحرک به گفته Barrier، در کنار Valeo، که هر دو با مدل‌های مشابه Ledger Cathay Capital کار می‌کنند.

به گفته گوتیه، اگرچه خود لجر بیشتر به دلیل سخت افزارش شناخته شده است، اما این صندوق دارای وظایف گسترده ای است.

«هر کسی که بتواند در بالای آن بسازد [Ledger] پلتفرم – که اساساً هر کسی در بازار است – یک شات از تعامل با ما دارد [through the fund]گوتیه گفت.

وی با اشاره به اینکه اخیرا بسته شده است، افزود: صندوق هنوز هیچ سرمایه ای را مستقر نکرده است. بر اساس اعلام رسمی Ledger Cathay Capital، Bpifrance، بانک سرمایه گذاری عمومی کشور، یکی از سرمایه گذاران صندوق جدید است.

با رکود اخیر بازار کریپتو، از گوتیه پرسیدم که آیا او نگران زمان راه‌اندازی این صندوق است و آیا برای استفاده از فرصت‌های ارز دیجیتال خیلی دیر شده است. او با اشاره به اینکه لجر در سال 2014 تأسیس شد و قبلاً رکود را پشت سر گذاشته بود، پاسخ داد و افزود که هنوز به پتانسیل بازار خوشبین است، تا حدی به دلیل فعالیت توسعه دهندگانی که در پلتفرم لجر دیده است.

Gauthier فکر می‌کند که این یک تمایز کلیدی برای Ledger Cathay Capital خواهد بود، زیرا لجر دیدگاهی جهانی از dApp‌ها و بلاک‌چین‌های جدیدی دارد که از سوی کاربران خود به بازار می‌آیند – این شرکت ادعا می‌کند که 20 درصد از ارزهای دیجیتال جهان را ایمن می‌کند. به همین دلیل است که گوتیه گفت در حال حاضر نگران قیمت‌های کریپتو نیست، علاوه بر مزایایی که به گفته او از سرمایه‌گذار جهانی است که دفتر مرکزی آن در خارج از ایالات متحده مستقر است.

گوتیه گفت: «زمانی که بازارها سخت می شوند، آن موقع است که ما در بهترین حالت خود هستیم.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا