کار آفرینی و استارتاپ

استارتاپ اتوماسیون بازاریابی Retail Rocket 24 میلیون دلار برای توسعه کسب می کند – TechCrunch

موشک خرده فروشییک پلت فرم مدیریت نگهداری برای برندها، امروز اعلام کرد که 24 میلیون دلار در دور سری A به رهبری صندوق سرمایه گذاری خصوصی قبرس Flintera جمع آوری کرده است. علاوه بر جمع آوری کمک مالی، Retail Rocket فاش کرد که SailPlay، نرم افزار توسعه استارت آپی را برای کمک به خرده فروشان در ایجاد برنامه های وفاداری و ارسال کمپین های پیام انبوه خریداری کرده است.

SailPlay مستقر در نیویورک قبل از خرید 3.3 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. این شرکت که در سال 2013 توسط لئونید شانگین و یاکوف فیلیپنکو تأسیس شد، خدماتی را برای جمع‌آوری داده‌های مشتری و استفاده از آن برای ایجاد بازی‌ها، متون و وظایف طراحی شده برای تشویق تجارت تکراری ارائه می‌دهد.

در مورد Retail Rocket، آن را در سال 2012 راه اندازی کرد، به رهبری همکلاسی های مدرسه بازرگانی نیک خلبینسکی و آندری چیژ، که تلاش کرده بودند اما نتوانستند با چندین استارت آپ محبوبیت پیدا کنند. آموخته‌های حاصل از تلاش‌های قبلی آن‌ها سکوی پرشی برای Retail Rocket بود که پس از چرخش‌های متعدد، در نهایت پایگاه مشتریان خود را به بیش از 1000 شرکت از جمله نینتندو، پوما و دکاتلون افزایش داد.

خلبینسکی، مدیرعامل این شرکت گفت: دنیای بازاریابی دیجیتال بسیار سریع در حال رشد است و تقاضا برای متخصصان بسیار ماهر به طور مداوم در حال افزایش است. پیچیدگی ابزارهای دیجیتال مارکتینگ نیز در حال رونق است – همین چند سال پیش ما نمی‌توانستیم فناوری‌هایی را که امروز استفاده می‌کنیم تصور کنیم.

به گفته خلبینسکی، Retail Rocket از یک مدل ریاضی برای تقسیم بندی خریدارانی که برای اولین بار محصول یک شرکت را خریداری می کنند، استفاده می کند. پلتفرم با تجزیه و تحلیل اقدامات آنها – به عنوان مثال، پیوندهایی که روی آنها کلیک می کنند – سعی می کند خواسته ها و ترجیحات آنها را دریابد.

موشک خرده فروشی

اعتبار تصویر: موشک خرده فروشی

Retail Rocket همچنین ابزارهایی را برای مدیریت کمپین مانند بازاریابی ایمیلی و اعلان‌های فشار مبتنی بر وب، و همچنین موتوری ارائه می‌کند که تلاش می‌کند بهترین زمان‌بندی و کانال ارتباطی (مانند پیامک) را برای ارائه پیشنهادهای شخصی شناسایی کند. خلبینسکی گفت که هدف ایجاد یک “سیستم مدیریت وفاداری و حفظ” برای مشتریان آنلاین و آفلاین است که در نهایت باعث رونق کسب و کار می شود.

خلبینسکی توضیح داد: «ما با تجارت الکترونیک بر روی یک مدل قیمت‌گذاری مبتنی بر عملکرد کار می‌کنیم. «در اکثر کشورها، قرنطینه های همه گیر باعث افزایش فروش آنلاین شد، بنابراین ما یک افزایش موقت درآمد را تجربه کردیم. پس از پایان قرنطینه، کاهش وجود داشت، اما به سطوحی فراتر از ماه‌های قبل از قرنطینه، زیرا بسیاری از مردم مجبور شدند عادات خرید خود را به سمت خرید آنلاین تغییر دهند.

بدون بررسی مستقل از پلتفرم Retail Rocket، مشخص نیست که آیا رویکرد آن ممکن است رقبایی مانند SalesForce، SAP، Bloomreach و Dynamic Yield را شکست دهد یا خیر. اما وعده نرم‌افزاری که به‌طور پیش‌بینی‌شده، تجارت تکراری را پیش می‌برد، فریبنده است. با توجه برای HubSpot، تنها افزایش 5 درصدی در حفظ مشتری می تواند سود را بین 25 تا 95 درصد افزایش دهد.

Retail Rocket حدود 150 کارمند در دفاتر هلند، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و شیلی دارد و قصد دارد در ماه های آینده ادغام و خرید را دو برابر کند. منابع نزدیک به شرکت به TechCrunch می‌گویند که Retail Rocket 50 میلیون دلار صرف خرید دارد.

سرگئی واسین، شریک Flintera در بیانیه ای گفت: «موشک خرده فروشی به لطف گسترش بین المللی و توانایی آنها در راه اندازی تیم های فروش در اروپا و آمریکای لاتین در رادارهای ما ظاهر شد. ما تحت تأثیر نتایج شرکت با توجه به مقدار محدود سرمایه گذاری آنها قرار گرفتیم. این شرکت در حال تقویت رشد خود پس از دور اولیه بود. با وجود آن، کارایی محصولات راکت خرده‌فروشی از رقبای بین‌المللی پیشی می‌گیرد. ما انتظار داریم که بازار تجارت الکترونیک جهانی به رشد خود با بیش از 10 درصد در سال ادامه دهد و آمریکای لاتین در این رقابت پیشتاز باشد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا