کار آفرینی و استارتاپ

استارتاپ تحویل بسته در روز بعد Veho به ارزش 1 میلیارد دلار پس از 125 میلیون دلار سری A – TechCrunch

وهواستارت‌آپی که از فناوری برای تحویل بسته‌های روز بعد استفاده می‌کند، با هدف حل آخرین مایل تحویل – نحوه رسیدن بسته‌ها از مراکز تکمیل به درب منزل مشتری است. همچنین می‌خواهد این کار را با استعداد منحصربه‌فرد انجام دهد: ارائه شفافیت در تحویل‌ها که با این گزینه شروع می‌شود که مشتریان کی، کجا و چگونه می‌خواهند بسته‌هایشان تحویل داده شود و سپس ارتباط بی‌درنگ در کل فرآیند.

ایتامار زور، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Veho به TechCrunch گفت: از زمان افزایش دور اولیه خود در تابستان 2020، Veho مستقر در نیویورک 40 برابر درآمد و در عین حال تعداد کارکنان خود را از 15 به 400 افزایش داده است.

این شرکت در حال حاضر در 14 بازار ایالات متحده کار می کند، اما قصد دارد تا پایان سال 2022 به 50 بازار رشد کند. برای انجام این کار، و سرمایه گذاری در توسعه فناوری، رشد تیم و معرفی و گسترش برنامه بازدهی خود، 125 میلیون دلار در این شرکت اعلام کرد. سرمایه گذاری سری A که ارزش شرکت را 1 میلیارد دلار برآورد کرد.

جنرال کاتالیست دور را رهبری کرد و Construct Capital به رهبری راشل هولت، Bling Capital، Industry Ventures، Fontinalis Partners و Origin Ventures به او پیوست. زور گفت که آخرین دور مالی به Veho در مجموع 130 میلیون دلار تا به امروز جمع آوری کرده است.

ممکن است از خود بپرسید که چرا در دنیا یک شرکت جوان چنین سرمایه زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، اما Zur پاسخ داد که Veho «یک پلت‌فرم اساسی است، نه یک عملیات کوچک در این مرحله، و ما می‌خواهیم رشد سریع خود را حفظ کنیم. ”

وی افزود: “ما در بحبوحه بزرگترین انقلاب تجارت الکترونیک فرصتی داریم و پس از رشد سریع در طول همه گیری، این فرصت از بین نمی رود.” “تجربه مشتری در مقابل چشمان ما در حال تغییر است، و به غیر از سرعت و ارتباطات، چیزی که برندها می خواهند ارائه دهند، دید و داده است. ما فکر می‌کنیم زمان مناسبی برای جذب سرمایه بیشتر برای ادامه رشد با سرعتی خارق‌العاده است.»

مطمئناً، آمازون در حدود 50 درصد از بازار آخرین مایل در آغوش خرس است و هیچ بحثی وجود ندارد که آنها در اینجا خوب عمل می کنند. Zur نیز آن را انکار نمی کند، اما او فرصتی را برای ارائه همان نوع خدمات تحویل برای 50 درصد مشاغل تجارت الکترونیکی که می خواهند چیزی سریعتر از 7 تا 10 روز کاری ارائه دهند، می بیند.

فناوری Veho با تقاضای تحویل بسته با شرکای راننده واجد شرایط مطابقت دارد و سپس می‌تواند به مشتریان زمان واقعی روز را که بسته خود را دریافت می‌کنند و حتی زمانی که راننده در حال حرکت است، اطلاع دهد. همچنین امکان زمان‌بندی مجدد تحویل در زمان واقعی، تغییر آدرس یا ارائه دستورالعمل‌های تحویل شخصی را فراهم می‌کند.

تیم Veho اعتبار تصویر: وهو

ایده این شرکت از تجربه خود زور نشات می گیرد. زمانی که در مدرسه بازرگانی بود، اشتراکی برای تحویل غذا خرید، اما اولین بسته‌اش هرگز نرسید. زور به یاد می آورد که سعی داشت با شرکت تحویل دهنده تماس بگیرد و پس از 40 دقیقه انتظار، تماس قطع شد. در نتیجه، او اشتراک را لغو کرد، که بی شباهت به سایر مصرف کنندگان نیست، زیرا آنها نسبت به دریافت دیرهنگام یا عدم تحمل بسته ها بیشتر می شوند.

زور گفت: «در فضای رقابتی فزاینده تجارت الکترونیک، تعداد زیادی شرکت وجود دارد که به دنبال تحویل سریع مشابه آمازون هستند، اما مقیاس لازم برای انجام آن را ندارند. “Veho زمین بازی را برای این برندها یکسان می کند. بزرگ‌ترین فرصت‌های از دست رفته، اتصال نقطه‌ها بین تجربه از پیش بسته‌بندی شده و تحویل است تا به برندها کمک کند وفاداری بیشتری داشته باشند و مردم بتوانند مدت طولانی‌تری با آنها بمانند، بیشتر بخرند و بیشتر خرید کنند.»

Veho در تلاش برای حل مشکل آخرین مایل تنها نیست و یکی از شرکت‌هایی است که در سراسر جهان نیز برای رویکردهای خود سرمایه جذب می‌کنند. به عنوان مثال، در شش ماه گذشته شاهد اعلام دورهای جدید Zoomo، Cargamos، Coco، Deliverr و Bringg بودیم. Walmart همچنین برنامه Walmart GoLocal خود را در تابستان برای سایر خرده فروشان معرفی کرد تا از شبکه تحویل این غول خرده فروشی استفاده کنند.

Zur نمی‌بیند که Veho با شرکت‌هایی مانند Deliverr یا برخی از آن‌ها رقابت کند، اما این شرکت را در حال رقابت با شرکت‌های کشتیرانی ملی می‌بیند. او معتقد است که فناوری آنها برای “دنیای قدیمی” طراحی شده است که تجارت الکترونیک را شامل نمی شود، و این چیزی است که Veho را از آنها جدا می کند – که “کاملاً بر اساس نیازهای مشتریان تجارت الکترونیک” با چشم اندازی از چگونگی ساخته شده است. این بخش در دهه آینده رشد خواهد کرد.

در بازار جهانی تحویل آخرین مایل در سال 2020 حدود 108 میلیارد دلار ارزش داشت و قرار است رشد کند 146.96 میلیارد دلار در چهار سال آیندهبا توجه به شرکت فناوری و تحقیقات Technavio، آمریکای شمالی در 39 درصد از این رشد مشارکت داشته است.

با تغییر خریدها به سمت تجارت الکترونیکی، بخش های تدارکات و تحویل بسته در حال رقابت برای پاسخگویی به تقاضاها هستند. آنها همچنین در چند سال گذشته با شکست های بزرگی مواجه شده اند. از دوبله مناسب “shipaggedonدر طول فصل تعطیلات در سال 2020، تا تاخیر در تولید و حمل و نقل برای همه چیز، از نیمه هادی ها تا گرفتن یک کشتی به بندر.

Veho می خواهد تجربه تحویل را به قدری عالی کند که اعتماد بین مصرف کننده و شرکت تجارت الکترونیک را تسهیل کند تا مشتریان دوباره به سفارش خود برگردند. Zur خاطرنشان می کند که این اتفاق در حال حاضر رخ داده است و به این اشاره می کند که مشتریانش که از فروش پوشاک و لوازم جانبی گرفته تا مواد غذایی و کالاهای بسته بندی شده را شامل می شود، شاهد افزایش 20 درصدی در خرید مجدد مشتری، 40 درصد افزایش در ارزش طول عمر مشتری و افزایش هشت امتیازی در تبلیغات خالص بوده اند. امتیاز در مقایسه با مشتریانی که جعبه خود را از یک شرکت حمل و نقل سنتی دریافت کرده اند.

در همین حال، کایل دوهرتی، مدیر عامل جنرال کاتالیست، گفت که جا برای شرکت‌های بیشتری وجود دارد 800 میلیارد دلار بازار تجارت الکترونیک، از کدام نیمی از آمریکا نشات می گیردو پیش‌بینی می‌شود که به طور کلی هر سال حدود 100 میلیارد دلار رشد کند.

مانند زور، دوهرتی نیز از دریافت بسته‌ها در خانه‌اش در سانفرانسیسکو ناراحتی‌های خاص خود را داشت که به گفته او به این دلیل بدنام است. مشکل دزدی بسته ها.

او افزود: “شما احساس درماندگی می کنید و کنترل اوضاع را از دست داده اید.” “ما در ردیف اول شتاب چشمگیر در استفاده از تجارت الکترونیک و زنجیره تامین استرس داشته ایم. ما اعتقاد داشتیم که فناوری رایانه ارائه دهندگان لجستیک را قادر می سازد تا تجربه بهتری ارائه دهند. وقتی با ایتا آشنا شدم، فوراً آن را دریافت کردم. او همچنین با تجار و مصرف‌کنندگان در مورد تجربه مصرف‌کننده همدلی دارد و این در بسیاری از زمینه‌ها برجسته بود.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا