کار آفرینی و استارتاپ

استارتاپ کنیایی BNPL Lipa Later پس از جمع آوری 12 میلیون دلار به بازارهای آفریقایی بیشتری چشم دوخته است – TechCrunch

لیپا بعدیک پلتفرم اعتباری مصرف کننده تحت رهبری فناوری کنیا، پس از جمع آوری 12 میلیون دلار بودجه قبل از سری A، در حال برنامه ریزی برای گسترش به بازارهای جدید در آفریقا است.

دور تأمین مالی سهام و بدهی توسط Cauris Finance، Lateral Frontiers VC (یکی از اولین سرمایه گذاران Lipa Later) و GreenHouse Capital با مشارکت SOSV IV LLC، Sayani Investments و Axian Financial Services رهبری شد.

این استارت‌آپ، یک شرکت buy now, pay later (BNPL) که در سال 2018 تأسیس شد، اکنون در حال برنامه‌ریزی برای ورود به تانزانیا، غنا و نیجریه و گسترش در بازارهای موجود خود، یعنی کنیا، اوگاندا و رواندا است.

“ما هیجان زده هستیم که با سرمایه گذاران خود کار می کنیم زیرا به دنبال رشد و گسترش به بازارهای بیشتر در آفریقا هستیم. در 12 ماه آینده، ما به دنبال رشد و دو برابر شدن حضور خود در بازارهای موجود هستیم، حتی با افتتاح سه تا پنج بازار جدید در آفریقا. اریک مولی.

Samakab Hashi، شریک Lateral Frontiers VC، در مورد آخرین دور تأمین مالی اظهار داشت: «این دور جدید بودجه، آنها را در موقعیت مناسبی برای گسترش عرضه محصولات خود قرار می دهد و Lipa Later را یک قدم به عنوان بازیکن غالب Buy-Now-Pay-Later نزدیک می کند. در این قاره.”

Lipa Later شراکت انحصاری با خرده فروشان در سراسر این بازارها دارد که به خریداران اجازه می دهد برای محصولات به صورت اقساطی پرداخت کنند. به عنوان مثال، شراکت Lipa Later با خرده‌فروش فرانسوی Carrefour (که حضور منطقه‌ای دارد) به مشتریان این امکان را می‌دهد تا برای اقلامی از جمله مبلمان، لوازم الکترونیکی و حتی فاسد شدنی‌ها در اقساط ماهانه پرداخت کنند.

مشتریان بابت اعتباری که به آنها تعلق می گیرد، نرخ بهره ماهانه (حدود 2.3٪ در مورد Carrefour) می پردازند. این استارتاپ در حال برنامه ریزی برای ایجاد مشارکت بیشتر با بازرگانان در برنامه خود برای پوشش کشورهای بیشتری در سراسر آفریقا است.

استارتاپ کنیایی BNPL Lipa Later پس از جمع آوری 12 میلیون دلار به بازارهای آفریقایی بیشتری چشم دوخته است - TechCrunch

(از راست به چپ) فرانک مورئو، مدیر کشور – Carrefour East Africa، و Eric Muli، مدیر عامل شرکت Lipa Later، نشان دهنده عرضه محصول LipaVismart که توسط Lipa Later ارائه شده است. اعتبار تصویر: لیپا بعد.

«Lipa Later نه تنها چشم‌انداز اعتبار مصرف‌کننده را در سراسر آفریقا تغییر می‌دهد، که تا به امروز برای بیشتر افراد قابل دسترسی نبوده است، بلکه آینده خرید، تجارت الکترونیک و پرداخت‌ها را نیز تسریع می‌کند. آنها این کار را به روشی واقعاً مبتنی بر محصول و مشتری انجام داده‌اند که هم به نفع تاجران و هم برای مصرف‌کنندگان است و ثابت شده است که در بازارهای مختلف به‌طور باورنکردنی مقیاس‌پذیر است».

سیستم امتیازدهی اعتباری و یادگیری ماشین اختصاصی Lipa Later به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا تقریباً فوراً ثبت‌نام کرده و حد اعتبار دریافت کنند. این استارت آپ همچنین یک BNPL API ساخته است که در پلتفرم های تجارت الکترونیکی ادغام می شود که به بازرگانان امکان می دهد محصولات را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشند و این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می کند که اقساط ماهانه اقلام خریداری شده را پرداخت کنند.

بودجه جدید به سرمایه گذاری نامعلوم 2020 توسط صندوق Uncovered با دفتر مرکزی توکیو اضافه می کند که در استارت آپ های اولیه و اولیه در آفریقا سرمایه گذاری می کند. لیپا لاتر جزو پنج استارت آپی بود که بودجه دریافت کردند.

Lipa Later یکی از بازیگران پیشرو در بازار BNPL کنیا است، جایی که با Aspira، Miti، Flexpay Technologies و Julla رقابت می کند. مطابق با این نظرسنجی سال 2021 در مورد کنیا، صنعت پرداخت BNPL در این کشور به دلیل نفوذ سریع تجارت الکترونیک و اثرات رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری COVID-19 رشد قوی را تجربه کرده است. انتظار می‌رود صنعت BNPL در کنیا در طی سال‌های 2021 تا 2028 CAGR 30.8٪ را ثبت کند. انتظار می‌رود ارزش ناخالص کالا BNPL به 589.5 میلیون دلار در سال 2028 برسد که از 51.6 میلیون دلار در سال 2020 افزایش یافته است.

Lipa Later در تلاش خود برای عبور از آفریقا، جایی که فرصت‌ها با رشد تجارت الکترونیک و منابع اعتباری جایگزین فراوان است، باید با رقابت Payflex آفریقای جنوبی (که اخیرا توسط استرالیا BNPL Zip خریداری شد) و PayJustNow و PayQart و Carbon نیجریه مبارزه کند. صفر


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا