کار آفرینی و استارتاپ

استارت آپ های SaaS که توصیه های VC را برای کاهش فروش و بازاریابی بهتر در سال جاری نادیده گرفتند

استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده دارند مجبور شد در سال جاری هزینه‌های بی‌شماری را کاهش دهد تا بتواند ارزش‌های بالایی را برآورده کند، یا نرخ سوزاندن آنها را به حداقل برساند یا هر دو. اما داده های جدید از فین تک Capchase نشان می‌دهد که بسیاری از استارت‌آپ‌ها – به‌ویژه آن‌هایی که از سرمایه‌گذاری حمایت می‌کنند – به نظر می‌رسد توصیه‌های اشتباهی در مورد اینکه کجا کوچک‌سازی کنند دریافت می‌کنند.

Capchase که به استارت‌آپ‌های SaaS سرمایه غیر کاهش‌دهنده وام می‌دهد، به عملکرد بیش از 500 استارت‌آپ SaaS در تعدادی از زمینه‌ها از جمله درآمد، باند و رشد بین آگوست و دسامبر 2021 و بین آوریل و آگوست 2022 پرداخت. یکی از نکات مهم این بود که شرکت‌ها که مخارج فروش و بازاریابی را کاهش ندادند، اکنون در وضعیت مالی و رشد بهتری نسبت به زمانی که بازار در سال 2022 شروع به افت کرد، داشتند.

میگل فرناندز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Capchase، گفت که در ابتدا از این یافته شگفت زده شد زیرا با توصیه هایی که بسیاری از VC ها به شرکت های نمونه کار خود می دهند – حداقل در توییتر – مطابقت ندارد.

با این حال، نتایج با این واقعیت همخوانی دارد که Capchase همچنین دریافت که اکثر شرکت‌های نرم‌افزاری بوت استرپ در سال جاری عملکرد بهتری نسبت به شرکت‌های دارای پشتیبان VC داشتند – اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح داد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا