ارز دیجیتالاقتصادی

استراتژیست هشدار می دهد که اعتبار سوئیس در شرف فروپاشی است – می گوید: “در بانک یک فرار وجود دارد” – اقتصاد بیت کوین نیوز

گرگ فاس، استراتژیست بازار، پیش‌بینی کرده است که کردیت سوئیس بانک بزرگ بعدی خواهد بود که سقوط می‌کند، و دلیل آن مشکلات سرمایه و فرار بانک است. این غول بانکی سوئیسی همچنین “ضعف های مادی” را در کنترل های گزارشگری مالی خود شناسایی کرده است. پس از اینکه بانک نتوانست سرمایه را از بزرگترین سرمایه گذار خود جذب کند، سهام آن روز چهارشنبه سقوط کرد.

استراتژیست می گوید اعتبار سوئیس در کنار پاییز

گرگ فاس، استراتژیست بازار، در پادکست Coin Stories که روز سه شنبه منتشر شد، درباره سقوط قریب الوقوع غول بانکداری سوئیس Credit Suisse هشدار داد. هشدار او پس از سقوط چندین بانک بزرگ ایالات متحده، از جمله بانک سیلیکون ولی و بانک امضاء شد.

Foss در حال حاضر مدیر اجرایی Validus Power Corp است. او یکی از سهامداران موسس 3iQ Corp. بود و قبلاً نقش مدیر ارشد پورتفولیو با تمرکز بر استراتژی های اعتباری در Fiera Quantum را بر عهده داشت. او همچنین یک شریک مدیریتی برای استراتژی های اعتباری در مدیریت سرمایه گذاری GMP و مدیریت دارایی Marret بود و معاون معاملات با درآمد ثابت در TD Securities بود.

Foss شروع کرد و توضیح داد: “Credit Suisse یک موسسه مالی مهم از نظر سیستمی است و در بانک وجود دارد.”

بخش ثروت دارایی‌های خود را به شکلی باشکوه از دست می‌دهد و این یک محرک سود بسیار کلیدی برای بانک است، و اساساً این کار در بانک است.

Credit Suisse یکی از 30 بانکی است که توسط هیئت ثبات مالی (FSB)، با مشورت کمیته بازل در نظارت بانکی و مقامات ملی، به عنوان بانک های مهم سیستمی جهانی (G-SIB) شناسایی شده است. سایر بانک های موجود در آخرین لیست G-SIB شامل JPMorgan Chase، Bank of America، Citigroup، HSBC و Goldman Sachs هستند.

«اگر CSFB [Credit Suisse First Boston] با مشکل مواجه می شود، این فقط در مورد CSFB نیست، بلکه در مورد تمام مؤسسات دیگری است که در معرض خطر قرار دارند یا خطرات طرف مقابل دارند.» او هشدار داد. در سال 1988، کردیت سوئیس First Boston، یک بانک سرمایه گذاری معروف در آن زمان را خریداری کرد.

فاس در پاسخ به این سوال که چرا معتقد است کردیت سوئیس بانک بزرگ بعدی سقوط خواهد کرد، توضیح داد:

چون در مشکل سرمایه بزرگی است. برای حدود یک تریلیون دلار دارایی فقط 10 میلیارد دلار ارزش بازار دارد که به طرز مضحکی پایین است.

این استراتژیست خاطرنشان کرد که دومین بانک بزرگ در سوئیس ادعا می کند که استانداردهای تعیین شده توسط بانک تسویه بین المللی (BIS) را رعایت کرده است، اما وی خاطرنشان کرد که استانداردهای سرمایه BIS برای بازار مشخص نشده است.

روز چهارشنبه، پس از آن که بزرگترین سرمایه گذار آن، بانک ملی عربستان سعودی فاش کرد که نمی تواند کمک مالی بیشتری به بانک سوئیس ارائه کند، سهام کردیت سوئیس سقوط کرد. ما نمی توانیم زیرا به بالای 10 درصد می رسیم. عمار الخدیری، رئیس بانک ملی عربستان سعودی، گفت: این یک موضوع نظارتی است.

Credit Suisse گزارش سالانه 2022 خود را روز سه‌شنبه منتشر کرد و بیان کرد که «ضعف‌های مادی» را در کنترل‌های گزارش‌گری مالی شناسایی کرده است. این گزارش توضیح می‌دهد که «مدیریت بانک فرآیند ارزیابی ریسک مؤثری را برای شناسایی و تحلیل ریسک تحریف‌های بااهمیت در صورت‌های مالی خود طراحی و حفظ نکرده است».

در زمان نگارش این مقاله، سهام گروه Credit Suisse با قیمت 1.92 دلار معامله می شود که در روز چهارشنبه نزدیک به 24 درصد کاهش داشت. ارزش سهام بیش از 97 درصد از بالاترین رکورد خود سقوط کرده است.

آیا فکر می کنید که کردیت سوئیس طبق هشدار گرگ فاس، استراتژیست بازار، در شرف سقوط است؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

استراتژیست هشدار می دهد که اعتبار سوئیس در شرف فروپاشی است - می گوید: "در بانک یک فرار وجود دارد" - اقتصاد بیت کوین نیوز

کوین هلمز

کوین که دانشجوی اقتصاد اتریش بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون یک مبشر بوده است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا