فوتبالورزشی

استعفای کوشال داس دبیر کل فدراسیون بین المللی فوتبال | اخبار فوتبال

کوشال داس، دبیرکل جنجالی فدراسیون فوتبال هند (AIFF) به دلیل “دلایل سلامتی” از سمت خود استعفا داد و به دوره 12 ساله خود پایان داد که اغلب با اتهامات نادرست مالی همراه بود.

داس که در سال 2010 به سمت بالا منصوب شد، از 20 ژوئن به دلیل سلامتی در مرخصی بوده است، اگرچه بسیاری از محافل فوتبال گفتند که کمیته مدیران (COA) پس از یک حسابرس و حسابرس کل او را از کار خود دور نگه داشته است. حسابرسی چندین ناهنجاری مالی پیدا کرد که در حال حاضر در حال بررسی هستند.

کوشال داس، دبیر کل فدراسیون فوتبال هند به دلایل پزشکی از سمت خود استعفا داده است. فدراسیون فوتبال هند به تصمیم او احترام می گذارد و از او برای کمک و راهنمایی هایش در طول مدت تصدی این سمت تشکر می کند. برای او آرزوی سلامتی و موفقیت داریم. در تلاش‌های آینده‌اش، AIFF در بیانیه‌ای اعلام کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: “سوناندو دار، سرپرست دبیرکل، مسئولیت اداره روزانه فدراسیون را بر عهده خواهد داشت.”

داس استعفای خود را به CoA ارسال کرد که در حال حاضر فوتبال هند را اداره می کند، پس از آن که دادگاه عالی به دلیل عدم برگزاری انتخابات در زمان مقرر، حکم پرافول پاتل را برکنار کرد.

دوران تصدی داس به عنوان دبیر کل AIFF تقریباً همزمان با ریاست آن پاتل است.

ممیزی اخیر CAG از حساب های AIFF برای دوره مصادف با تصدی پاتل.

داس پیش از این توسط یک کارمند زن AIFF به آزار و اذیت متهم شده بود و پس از آن که کمیته شکایات داخلی که عمدتاً از زیردستانش تشکیل می‌شد، به او انتقاد کردند.

CoA همچنین دریافته است که یک شرکت طالع بینی بیش از 16 میلیون روپیه برای پیش بینی سرنوشت تیم ملی مردان بزرگسال در مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا پرداخت کرده است.

اخیراً، شکایت دیگری مطرح شده است که در آن نام یک آکادمی فوتبال مستقر در احمدآباد بارها و بارها در مورد معاملات مبهم برخی از نقل و انتقالات مربوط به بازیکنان سابق پیکان هند به چشم می خورد.

داس که قبل از پیوستن به AIFF در سال 2010، به مدت دو سال به عنوان مدیر مالی (CFO) با شورای بین المللی کریکت (ICC) کار می کرد.

در حالی که تیم ملی هند در دوران تصدی خود به سه تورنمنت فوتبال جام ملت‌های آسیا راه یافت، داس در طول سال‌ها به دلیل ناتوانی در سازماندهی نمایش بین‌المللی با کیفیت برای تیم ملی بزرگسالان انتقادات زیادی دریافت کرده است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا