فوتبالورزشی

استیماچ می گوید: بازی های آسیایی: دلیلی برای درخواست نتیجه از بازیکنان ندارم اخبار فوتبال


ایگور استیماچ، سرمربی تیم فوتبال مردان هند که عازم بازی‌های آسیایی هانگژو شده بود، در کنفرانس مطبوعاتی قبل از عزیمت خود در مورد روحیه در اردو، با یک سوال از خودش لبخند زد.

سرمربی هند، ایگور استیماچ (PTI/عکس فایل)

“کدام روحیه و در کدام اردو؟” استیماک پرسید.

سرمربی کروات بعدازظهر یکشنبه، ساعاتی قبل از دیدار با بازیکنانش که در فرودگاه دهلی برای پرواز ساعت 10 شب به هنگ کنگ جمع شده بودند، صحبت می کرد. پس از یک ترانزیت “5-6 ساعت”، تیم “حوالی ساعت 5 بعد از ظهر” دوشنبه در هانگژو فرود می‌آید. آنها روز سه شنبه بدون حتی یک جلسه تمرین با چین به مصاف چین می روند.

استیماچ گفت: “از درخواست زمان بیشتر برای آماده سازی، به نقطه ای رسیدیم که باید از جایی که بازیکنان را درست قبل از شروع بازی می گیریم خوشحال باشیم.”

و آنها حتی بازیکنانی نیستند که کروات ها در وهله اول می خواستند. از «نخستین فهرست 50 بازیکنی که بیش از چهار ماه پیش ارائه شد» و پس از چندین بار تغییر آن، مربی سونیل چهتری و ساندش جینگان را از جمله انتخاب‌های برجسته‌اش برای تیم در اختیار دارد، اما بسیاری از بازیکنان دیگر که «من» برای اولین بار ملاقات خواهم کرد.»

جینگان – به همراه چینگلنسانا سینگ و لالچوننگ‌نگا – اواخر روز جمعه به تیم اضافه شدند که در چند روز گذشته چندین بار در میان مذاکرات لحظه آخری بین فدراسیون فوتبال هند (AIFF) و باشگاه‌های سوپر لیگ هند (ISL) تغییر کرد. حاضر نیست بازیکنان را با لیگ که از پنجشنبه شروع می شود آزاد کند.

و بدین ترتیب چین، بنگلادش و میانمار را با “آنچه ما داریم”، استیماچ امیدوار است که کمپین گروه A خود را با یک مبارزه خوب آغاز کند، در درجه اول، “زیرا در چنین شرایطی نمی توانم انتظار بیشتری داشته باشم”.

صادقانه بگویم، من به نتایج فکر نمی کنم. من هیچ دلیلی برای درخواست نتیجه از بازیکنان ندارم.” او گفت: “دلایل کاملاً مشخص است. تمام چیزی که از بازیکنان می خواهم انجام دهند بهترین توانایی هایشان است. سعی می کنم به آنها در رسیدن به نتیجه کمک کنم. که.”

اولویت او پیروزی در مسابقات یا صعود به مرحله بعد از گروه نیست، بلکه “پاهای بازیکنانم را نجات دهد” و “کسی را با مصدومیت ناامید نکنم” با چشم به راه های مقدماتی جام جهانی است. بنابراین، او گفت، او می‌تواند چتری و جینگان را در برابر چین کنار بگذارد و مستقیماً از سفر – که برای آمادگی تاکتیکی نیز دو برابر می‌شود – به رقابت می‌رود.

من به چین فکر نمی کنم. من به بنگلادش و میانمار فکر می کنم. پس اگر در بازی اول ساندش و سونیل را کنار بگذارم تعجب نکنید. من نه ما و نه کشور را در خطر از دست دادن سونیل پیش از مسابقات مقدماتی جام جهانی قرار نمی دهم.

دو روز آماده سازی قبل از بازی های بزرگ هرگز به ما کمک نمی کند. به همین دلیل همیشه مخالف چنین اردوهای کوتاهی بودم و سعی می کردم از چنین چالش هایی فرار کنم. آنها هیچ چیز خوبی برای هند به ارمغان نمی آورند.»

استیماچ گفت که بخشی از تیم کرواسی در جام جهانی 1998 که سوم شد، اگر می دانست که “عناصر خاصی ما را از رفتن به آنجا با بهترین تیم ممکن باز می دارند”، احتمالاً کارها را به گونه ای دیگر انجام می داد.

“من ترجیح می دهم همه بازیکنان لیگ I را انتخاب کنم و درخواست کنم تا دو ماه با آنها تمرین کنم تا برای بازی های آسیایی آماده شوم. و شما تفاوت زیادی در آنجا مشاهده نمی کنید. ما تفاوت زیادی در کیفیت بازی نداریم. بازیکنانی که در ISL بازی می کنند و جوانان خوب I-League.”

کشمکش برای آزادی بازیکنان خارج از پنجره فیفا و متعاقب آن کمبود زمان آماده سازی – استیماچ بارها بر برگزاری اردوهای ملی طولانی تر قبل از تورنمنت های بزرگ تاکید کرده است – همچنان به “بی عدالتی در حق تیم ملی” ادامه می دهد.

او گفت: “این چیزها به طور مداوم ما را دنبال می کنند.” برای هند است. امروز آنچه را داریم داریم. اکثر آنها در کنار ما نیستند و من برای آنها متاسفم زیرا این یک فرصت بزرگ برای یک نسل بزرگ از دست رفته است تا شاید یک مدال در آنجا کسب کند.

او اضافه کرد که برای کسانی که در این تیم کاملاً ضعیف حضور دارند، اهمیت این بازی های آسیایی را نباید از دست داد. استیماچ گفت: “این تورنمنت باید بیشتر به بازیکنانی که در درجه اول در لیست نیستند به عنوان یک فرصت و چالش عالی برای اثبات خود خدمت کنند – که آنها شایسته فرصت های بهتر در ISL، باشگاه هایشان و تبدیل نکات برجسته به خودشان هستند.”

استیماچ در حالی که اظهار داشت که هیچ تورنمنتی برای او رسمی نیست، با این حال، حساب کرد که با بازیکنانی که در اختیار دارد، هند برای صعود از گروه در هانگژو به مبارزه فراوان و کمی شانس نیاز دارد. “چقدر می توانیم انجام دهیم؟” او گفت.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا