کار آفرینی و استارتاپ

اسطوخودوس 13.2 میلیون دلار برای موتور بازاریابی ایمیلی خود با هوش مصنوعی دریافت می کند • TechCrunch

سال ها پیش، ویل آلرد و ویلیام بالانس در حال توسعه یک پلتفرم فناوری به نام Sorter بودند تا از روانشناسی شخصیت و ارتباطات در کمپین های بازاریابی استفاده کنند. درست زمانی که سورتر به سمت بازار می رفت، همه گیری شیوع پیدا کرد – و بودجه بازاریابی یخ زد. در حالی که یک هفته از بودجه باقی مانده بود، آلرد و بالانس چرخیدند و فناوری خود را دوباره بسته بندی کردند تا در جیمیل کار کنند، چیزی که فکر می کردند یک انحراف کوتاه برای راه اندازی Sorter است.

اما کاربران محصول بسته بندی مجدد را دوست داشتند – و سرمایه گذاران هم همینطور. بنابراین Sorter تبدیل به Lavender شد، یک پلت فرم مربیگری ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی.

Lavender با ارائه‌دهندگان ایمیل ادغام می‌شود تا زمینه را برای مشتریان احتمالی فروش فراهم کند و راه‌هایی برای بهینه‌سازی پیام برای دریافت پاسخ پیشنهاد دهد. با نشان دادن اینکه در این ایده پول وجود دارد، شرکت امروز اعلام کرد که 13.2 میلیون دلار در دور سری A به رهبری Norwest Venture Partners با مشارکت Signia Venture Partners و دور اولیه به رهبری Signia با مشارکت CapitalX، Position Ventures و سرمایه گذاران فرشته مختلف جمع آوری کرده است. .

بالنس در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «با ترکیب یادگیری عمیق در داده‌های ایمیل با ارتباطات و روان‌شناسی رفتاری، دستیار نوشتن هوش مصنوعی Lavender راه‌هایی را برای افزایش نرخ پاسخ شناسایی و اجرا می‌کند. در شرایط آب و هوایی امروز، تیم ها باید کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهند. درحالی‌که تعداد تیم‌های فروش به دلیل اخراج‌ها کاهش می‌یابد، تیم‌ها از اسطوخودوس برای مؤثرتر و کارآمدتر کردن هر تکرار استفاده می‌کنند.

محصول اسطوخودوس از سه جزء مختلف تشکیل شده است: یک مربی ایمیل فروش، یک “دستیار شخصی سازی” و یک پورتال اطلاعاتی و مربیگری ایمیل. ابزارهای ایمیل، مطالب تحقیقاتی (مانند اخبار و به‌روزرسانی‌ها، آمار بودجه، فهرست‌های شغلی، رویدادها، توییت‌ها و موارد دیگر) را برای گیرندگان فراهم می‌کنند و می‌توانند به‌طور خودکار پیش‌نویس‌هایی را از آن تحقیق ایجاد کنند (à la ChatGPT)، یا به سادگی چند نقطه برای کار در آن ایجاد کنند. یک رشته ایمیل از قبل موجود همانطور که یک ایمیل نوشته شده است، اسطوخودوس آن را در زمان واقعی امتیاز می دهد، که نشان دهنده پیشرفت در زمینه های خاص است.

داشبورد تحلیلی Lavender جزئیات سطح بالایی را در مورد ایمیل‌ها، از جمله نرخ‌های ورودی و زمینه‌های نگرانی احتمالی نشان می‌دهد. اعتبار تصویر: اسطوخودوس

بالانس گفت: «نوشتن یک «ایمیل بهتر» یک فرآیند چهار مرحله‌ای است – تحقیق، ایجاد، ویرایش و یادگیری – و محصول ما به هر چهار مرحله کمک می‌کند. ما به‌جای خودکارسازی، به کاربران کمک می‌کنیم تا ایمیل‌های شخصی‌سازی شده مؤثرتر را سریع‌تر بنویسند. هوش مصنوعی در کنار آنها کار می کند، اما جایگزین آنها نمی شود.

در همین حال، پورتال یادگیری فوق الذکر Lavender، فعالیت های ایمیل را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند و مناطقی را که نیاز به بهبود دارند برجسته می کند. مدیرانی که از Lavender استفاده می‌کنند، می‌توانند ببینند کدام قالب‌های ایمیل در مقایسه با الگوهای غیرمعمول کار می‌کنند، و همچنین معیارهایی مانند امتیازات ایمیل فردی، نرخ باز کردن، نرخ پاسخ و زمان نوشتن را مشاهده کنند.

اسطوخودوس همچنین تکرارهای “در معرض خطر” را شناسایی می کند که ممکن است برای رسیدن به اهداف خاص به حمایت یا مربیگری اضافی نیاز داشته باشند. این قابلیتی نیست که احتمالاً هر نماینده ای را هیجان زده کند، به خصوص کسانی که برای فرآیندها و حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند. اما بالانس می گوید که در جایی که فروش یک سازمان در خطر است، یک کالای خالص است.

تیم های فروش بیش از حد بر روی بهینه سازی برای بهره وری و اتوماسیون متمرکز شده اند. این بهینه‌سازی اجباری خریداران را با تصور بدی از فروشندگان مواجه کرده است، زیرا آنها احساس می‌کنند که آنها فقط یک عدد هستند. «فروش باید به ایجاد روابط واقعی بازگردد – نه اتوماسیون و هرزنامه. اسطوخودوس ایمیل های شخصی سازی شده واقعی را برای کاربران ما سریعتر می کند.”

اگرچه Lavender تنها شرکتی نیست که از اتوماسیون در بخش بازاریابی و فروش استفاده می‌کند، اما مطمئناً از زمان رونق عمومی سود می‌برد. طبق یک 2022 گزارش از Ascend2 و Research Partners، 69٪ از بازاریابان می گویند که سفر کلی مشتری آنها تا حدی یا بیشتر خودکار است در حالی که 9٪ می گویند که سفر آنها کاملاً خودکار است. همان گزارش نشان داد که تقریباً یک سوم – 31٪ – از متخصصان بازاریابی برای خرید یک راه حل اتوماسیون بازاریابی در 12 ماه آینده برنامه ریزی کرده اند.

رقبای Lavender عبارتند از Sellscale که به طور مشابه از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن ایمیل های بازاریابی استفاده می کند و استارتاپ اتوماسیون بازاریابی Klaviyo که در آگوست گذشته سرمایه گذاری زیادی از Shopify دریافت کرد. (بالانس جاسپر و رجی را نیز به عنوان رقیب می‌داند؛ هر دو از هوش مصنوعی تولید متن برای تهیه نسخه‌های بازاریابی استفاده می‌کنند).

بالانس با امتناع از پاسخ به سؤالی در مورد درآمدهای مکرر، گفت: “ما نزدیک به دو سال دیگر قبل از افزایش سرمایه خطرپذیر ساختیم.” اسطوخودوس برای ادامه ساخت در بازار فعلی سرمایه خوبی دارد.

تیم Lavender اخیراً به 16 کارمند افزایش یافته است که از شش کارمند در سه ماهه چهارم 2022 افزایش یافته است. Ballance می گوید که این استارت آپ – که تا به امروز در مجموع 14.2 میلیون دلار جمع آوری کرده است – به گسترش و تکمیل “نقش های کلیدی” در بقیه سال ادامه خواهد داد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا