فرهنگی و هنریموسیقی و هنر های تجسمی

اسماعیلی: گوش شنوا برای شنیدن انتقاد‌ها داریم

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه یکشنبه 20 تیرماه با حضور در نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به تماشای اجرای «میرزا محمد» نشست. وی در کنار این جلسه توضیحات مختصری در خصوص ساماندهی حریم مجموعه تئاتر شهر، بودجه جشنواره عروسکی و هجمه هایی که در چند وقت اخیر علیه وزارت ارشاد شده است، ارائه کرد.

وی در پایان این اجرا با تشکر از دست اندرکاران جشنواره و هنرمندان گفت: حضور ما در نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک برای خداحافظی با دست اندرکاران و هنرمندان جشنواره بود.

وی ادامه داد: نمایشی که در حال تماشای آن بودیم یکی از داستان های تاریخی خودی بود که داستانی از دشمن گرفتن شیرزنان ایرانی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال به لطف خدا از جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک استقبال خوبی شده است و امیدواریم شاهد این رونق بیشتر در حوزه تئاتر و هنر باشیم.

اسماعیلی همچنین درباره کمبود بودجه برای تئاتر گفت: در روزهای اول مسئولیتم در وزارت ارشاد به هنرمندان تئاتر قول دادیم که مشکلات بودجه حل شود.اما سال گذشته تئاتر پررونق ترین دوران خود را تجربه کرد و این استقبال را در جشنواره تئاتر فجر شاهد بودیم. برنامه اصلی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت ویژه از تئاتر است. از این حیث نه تنها تهران بلکه از همه شهرستان ها حمایت شد که نمونه بسیار خوب آن جشنواره تئاتر منطقه ای بود.

وزیر ارشاد ادامه داد: به همکاران خود در معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای نمایشی گفتم که هیچ محدودیتی برای حمایت از برنامه های تئاتر نداریم. تئاتر عظمت تاریخی و فرهنگی این کشور را نشان می دهد.

اسماعیلی در واکنش به صحبت های دبیر جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک که به تحقق بودجه جشنواره اشاره کرده بود، گفت: هادی حجازی فر یکی از هنرمندان خوب تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا به وظیفه خود عمل کنیم و امیدواریم همیشه به عهدمان عمل کنیم و در کنار هنرمندان باشیم.

*به‌زودی مراحل ساخت حریم مجموعه تئاتر شهر اتفاق خواهد افتاد

اسماعیلی همچنین درباره وضعیت حریم مجموعه تئاتر شهر، موضوعی که مدت هاست مطرح بوده و به دغدغه فعالان و هنرمندان تئاتر کشور تبدیل شده است، بیان کرد: بحمدالله اعتبارات لازم تامین شده است و اولی گام برداشته شد و ساماندهی اطراف مجموعه تئاتر شهر توسط شهرداری در حال انجام است. در این زمینه با وزارت میراث فرهنگی نیز توافق شد. با توجه به تاریخی بودن مجموعه، با اعتبارات تخصیص یافته از سوی وزارتخانه تمهیدات لازم را انجام داده و مراحل قانونی را طی کرده ایم تا خیلی زود عملیات ساخت مجموعه تئاتر شهر آغاز شود.

اسماعیلی درباره وضعیت امنیتی مجموعه تئاتر شهر گفت: کار تمام شده است و به زودی امنیت را در اینجا ایجاد خواهیم کرد.

وی درباره بودجه نوزدهمین جشنواره عروسکی تهران مبارک که با وجود همکاری وزارتخانه هنوز به طور کامل محقق نشده است، توضیح داد: در این زمینه مشکلی نداریم و تمام امور مربوط به بودجه بر عهده معاونت هنری آقای سالاری است. .

اسماعیلی درباره هجمه هایی که در این مدت به اداره ارشاد صورت گرفت، گفت و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسانی این حملات را انجام داده اند و هدفشان چه بوده است، گفت: قصد را نخواندم، اما به هر حال تلاش می کنیم بهبود پیدا کنیم. فرهنگ و ایمنی فضای ملی هنری به حالت عادی بازگشته و فعالیت ها به روال عادی خود ادامه دارد.پر رونق ترین بهار سال های اخیر فرا رسیده است و اکنون نیز ممکن است سوالاتی را مطرح کند. ما یک جفت گوش شنوایی داریم و حاضریم به انتقاد گوش کنیم.

وزیر ارشاد شامگاه 20 تیرماه در سالن نمایش عروسکی سایه تهران به تماشای اثر میرزا محمد ساخته عقیل جماعتی در محوطه بزرگسالان نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک نشست.

پایان پیام/

 

 


این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا