کار آفرینی و استارتاپ

اسکوترهای الکترونیکی Bo Mobility با مهندسی فرمول یک ساخته شده اند – TechCrunch

اولین موج ریزموبیلیتی الکتریکی توسط شرکت‌های میکروموبیلت مشترک (که هنوز هم تا حد زیادی بی‌سود هستند) – Limes and Birds of the world که اسکوترهای برقی را رایج کردند، ایجاد شد. اکنون، با افزایش قیمت بنزین، جهان در حال سوختن است و افراد بیشتری به سفر به محل کار خود و برگشتن به روشی ارزان، پایدار و سرگرم‌کننده فکر می‌کنند، فروش اسکوترهای برقی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش ها، اندازه بازار جهانی اسکوترهای الکترونیکی که در سال 2021 حدود 20.78 میلیارد دلار بود، انتظار می رود با نرخ رشد سالانه مرکب 7.8 درصد از سال 2022 تا 2030 رشد کند. یک مطالعه. با توجه به این فرصت عظیم بازار، استارت‌آپ‌های خصوصی اسکوترهای الکترونیکی با انواع ابزارهای کوچک و منظمی که تا می‌شوند و سواران را نسبت به خطرات قریب‌الوقوع هشدار می‌دهند، از کار چوب بیرون می‌آیند.

میدونم به چی فکر میکنی مطمئناً بازار در حال حاضر اشباع شده است، و سگ های بزرگ در Okai و Segway قبلاً آن را پوشش داده اند. اما اسکار مورگان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل استارتاپ اسکوتر الکترونیکی مستقر در بریتانیا تحرک بو، می گوید که صنعت به اشتباه در تولید اسکوتر پیش می رود.

مورگان به TechCrunch گفت: “روش بزرگ شدن اسکوترها این بود که میکرو اسکوتر را گرفتند و یک پیشرانه یون لیتیوم را به آن چسباندند.” این تقریباً مانند این است که اگر تسلا گفته بود، ما می‌خواهیم یک خودروی الکتریکی بسازیم، بنابراین یک موتور الکتریکی را به مدل T Ford می‌بندیم.»

بو در اوایل ژوئن در آمستردام در رویداد Micromobility Europe راه اندازی شد، اما این استارتاپ اولین اسکوترهای خود را در بریتانیا به فروش خواهد رساند. بنیانگذاران آن همگی از زمینه های خودروسازی و مهندسی هستند. مورگان و یکی از بنیانگذاران هری ویلز در مهندسی پیشرفته ویلیامز ملاقات کردند، جایی که هر دو بر روی برنامه هایی برای استقرار فناوری فرمول یک در محصولات و دسته های دیگر کار کردند. لوک روبوس، یکی دیگر از بنیانگذاران بو، در استودیوی طراحی پیشرفته جگوار لندرور روی خودروهای خودران کار می کرد. با توجه به تخصص آنها، این تیم فکر می کرد که بهتر است یک اسکوتر مانند یک ماشین بسازد – با یک شاسی کاملا یکپارچه.

اسکوتر بو با یک شاسی کاملا یکپارچه و تک منحنی طراحی شده است. اعتبار تصویر: تحرک بو

شاسی دوباره مهندسی شده بو از تکنیک ساخت و ساز “مونوکوک” استفاده می کند که در صنعت به آن پوسته ساختاری نیز می گویند و به این معنی است که تمام تنش ها و بارها توسط پوسته خارجی اسکوتر در سطح مقطع بزرگتری نسبت به لوله معمولی تحمل می شود. مورگان گفت: یا قاب های اسکوتر جعبه ای. بو از آن به عنوان “تک منحنی” یاد می کند زیرا بدنه آلومینیومی اسکوتر دارای یک انحنای ثابت از بالا به پایین است. قابل ذکر است، این بدان معناست که تا نمی شود، چیزی که مورگان گفت تصمیمی آگاهانه برای حفظ یکپارچگی ساختاری و سواری است. اما با وزن 40 پوندی، به اندازه کافی سبک است تا بتوان به راحتی برخی از پله ها را بالا برد.

مورگان گفت: «تغییر این روش تولید، محصول را ارزان‌تر نمی‌کند، اما آن را به مراتب قوی‌تر می‌کند. یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید اگر از نظر استراتژیک قوی هستید، تاکتیک ها مهم نیستند. و به عنوان یک طرح اساسی، حرکت از این ساختار لوله‌ای به یک منحنی واقعی، از نظر استراتژیک بهترین راه برای تولید این محصولات است، قطعاً در سطح برتر.

و حق بیمه بو روروک مخصوص بچه ها است. این استارتاپ در حال حاضر برای پیش‌سفارش با قیمت حدود 50 دلار (40 پوند) رزرو می‌کند، اما قیمت فروش آن حدود 2435 دلار (1995 پوند) خواهد بود. سواران غیرمتعهد نیز می توانند اشتراک اسکوتر را با قیمت 84 دلار (69 پوند) در ماه دریافت کنند.

یکی از اعتبارات Bo این است که یک روروک مخصوص بچه ها بسازد که تجربه کاربر را به جای یک برگه مشخصات خیره کننده در اولویت قرار دهد – اگرچه با برد 31 مایلی، قلاب روی گردن برای ایمن کردن کیف ها و ویژگی های هوشمند مانند ردیابی GPS و ضد سرقت، به روز رسانی OTA و بلوتوث، مشخصات قطعا خود را دارند.

قلاب اسکوتر Bo Mobility برای مواد غذایی

یک قلاب تعبیه شده داخلی به سواران اجازه می دهد تا کیسه ها را محکم کنند. اعتبار تصویر: تحرک بو

بو در سال 2019 بر اساس این ایده تأسیس شد که سخت‌افزار موجود اسکوتر نه تنها در باز کردن پتانسیل اسکوترهای الکترونیکی شکست خورده است، بلکه فعالانه بسیاری از افراد را از احساس امنیت و ایمنی کافی برای پریدن روی یکی از آنها مسدود کرده است. برای رفع این مشکل، Bo سیستمی به نام Safe Steer ایجاد کرده است، یک تثبیت کننده فعال چرخ جلو که می تواند با خطر چاله ها و دست اندازها در جاده مقابله کند، که اسکوترها با چرخ های کوچک خود در برابر آن آسیب پذیر هستند.

مورگان می‌گوید: «بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که یک اسکوتر ایمن ساخته‌اند، زیرا مجموعه‌ای از لاستیک‌ها را روی آن قرار داده‌اند یا عرشه کمی پهن‌تر شده است یا نوعی چروک‌های متوسط ​​مانند آن هستند. کاری که ما می‌خواستیم انجام دهیم ایجاد یک تغییر گام عمیق است. بنابراین وقتی فرمان را تثبیت می‌کنیم، ناگهان مردم روی آن می‌پرند و از همه گروه‌های جمعیتی، احساس راحتی می‌کنند، که بسیار مهم است.»

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم بو، عدم وجود سیستم تعلیق است، ویژگی که مورگان می‌گوید برای اسکوترهایی که با سرعت 22 مایل در ساعت می‌روند، کاملاً غیر ضروری است. در واقع، مورگان تا آنجا پیش رفت که گفت تعلیق در یک اسکوتر سنگین، گران، غیرقابل اعتماد است، کار نمی کند و محصول شرکت هایی است که ایده بهتری ندارند. او استدلال می‌کند که تنها چیزی که شما نیاز دارید یک فاصله بین دو محور طولانی است که به راننده فرمان پایدار و «خطرناک»، لاستیک‌های باکیفیت که حدود 80 درصد صدای معمولی جاده را می‌گیرد، و عرشه هوا می‌دهد.

اسکوتر الکترونیکی Air Deck on Bo Mobility از نزدیک

Air Deck با الاستومر مهندسی شده ساخته شده است تا شوک را جذب کرده و سواری نرمی را ارائه دهد. اعتبار تصویر: تحرک بو

Air Deck اساساً کمی الاستومری مهندسی شده است که بو آن را به عرشه عرشه 6 اینچی عرض و 22 اینچی وصل کرده است تا فضایی بین سوارکار و فلز اسکوتر قرار دهد.

«مثل کف پاهای الف است [sneaker]مورگان گفت، بنابراین به همان روشی که نایک‌های شما گرما را از پیاده‌روی خارج می‌کند، این کار صدای پچ‌پچ و ارتعاش را که در واقع باعث می‌شود اسکوتر رانندگی را خسته کند، از بین می‌برد. “وقتی شما آن را حل می کنید، شگفت انگیز است که سوار شدن اسکوتر چقدر راحت تر می شود.”

چه زمانی می توانید یکی را تهیه کنید؟

Bo نمی‌خواهد یکی از آن شرکت‌هایی باشد که وعده می‌دهد و نمی‌تواند عمل کند، بنابراین در حال عرضه نرم‌افزاری برای گروه منتخبی از پیش‌سفارش‌ها در بریتانیا است. به گفته مورگان، این افراد در اواخر سال جاری واحدهای اولیه را دریافت خواهند کرد. او خاطرنشان کرد که اولین مشتریان بازخورد مستقیمی به بو ارائه می دهند تا به اطمینان از یک محصول عالی کمک کنند. تا اوایل سال آینده، بو قصد دارد به سمت تولید انبوه حرکت کند و حمل و نقل را ابتدا به اروپای غربی در ماه ژوئن آغاز کند، و سپس، به مرور زمان، به ایالات متحده

برای سبز نگه داشتن چیزها و تا حد امکان مقاوم در برابر زنجیره تامین، Bo تلاش می کند اسکوترها را به مشتری نهایی نزدیک کند. مورگان، که خاطرنشان کرد، هدف Bo یافتن مکان‌های مشابه در ایالات متحده با گسترش آن، گفت که این بدان معناست که واحدهای اولیه بریتانیا در بریتانیا تولید و مونتاژ می‌شوند، و تولید انبوه و مونتاژ اولیه در اروپای غربی انجام خواهد شد.

بدیهی است که پیش‌سفارش‌ها به تولید بو کمک می‌کند، اما این شرکت نیاز به افزایش درآمد خارجی نیز دارد. مورگان گفت که بو سال گذشته به دور پیش فروش بیش از حد مجاز پایان داد و در میانه مرحله اولیه قرار دارد که هدف آن جمع آوری 4 میلیون دلار است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا