ارز دیجیتالاقتصادی

افت شدید در استفاده از TVL و DApp قبل از اصلاح 16% Avalanche (AVAX)


پس از یک رالی چشمگیر 73 درصدی بین 13 جولای و 13 آگوست، بهمن (AVAX) با رد 16 درصدی از سطح مقاومت 30.30 دلار مواجه شد. برخی از تحلیلگران سعی خواهند کرد این اصلاح را به عنوان یک “تعدیل فنی” نشان دهند، اما سپرده های شبکه و برنامه های غیرمتمرکز نشان دهنده بدتر شدن شرایط هستند.

شاخص بهمن (AVAX)، USD. منبع: TradingView

تا به امروز، Avalanche 83٪ کمتر از بالاترین قیمت خود در نوامبر 2021 با 148 دلار باقی مانده است. برای توضیح افت قیمت 16 درصدی، داده های بیشتری نسبت به تحلیل تکنیکال قابل تجزیه و تحلیل است، بنابراین بیایید نگاهی به استفاده از شبکه از نظر سپرده ها و کاربران بیندازیم.

پلتفرم نرم افزار غیرمتمرکز (DApp) با ارزش بازار 7.2 میلیارد دلاری همچنان یکی از رقبای 15 رقیب برتر است. در همین حال، Solana (SOL)، یکی دیگر از پلتفرم‌های لایه 1 اثبات کار (PoW) دارای ارزش بازار 14.2 میلیارد دلاری است که تقریباً دو برابر بزرگتر از Avalanche است.

TVL شرکت Avalanche در دو ماه 40 درصد کاهش یافت

برخی از تحلیلگران تمایل دارند به مقدار کل ارزش قفل شده (TVL) وزن زیادی قائل شوند و اگرچه این ممکن است برای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) مرتبط باشد، به ندرت برای ضرب توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، بازارهای کالاهای دیجیتال، بازی های رمزنگاری مورد نیاز است. ، قمار و برنامه های اجتماعی.

با استفاده از لایه 2 راه حل Polygon (MATIC) به عنوان یک پروکسی، در حال حاضر دارای 2.2 میلیارد دلار TVL است در حالی که ارزش بازار MATIC 7.2 میلیارد دلار است. بنابراین، نسبت MCap/TVL 3.3x. عجیب است که همین نسبت در مورد Avalanche نیز صدق می کند که در حال حاضر دارای 2.2 میلیارد دلار TVL و 7.2 میلیارد دلار سرمایه است.

ارزش کل بهمن قفل شده است، AVAX. منبع: DefiLlama

معیار DApp اولیه Avalanche در اواخر جولای پس از کاهش TVL به زیر 110 میلیون AVAX شروع به نمایش ضعف کرد. در دو ماه، 85.4 میلیون فعلی کاهش شدید 40 درصدی است و نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران سکه‌ها را از برنامه‌های قرارداد هوشمند شبکه خارج کرده‌اند.

نمودار بالا نشان می‌دهد که چگونه سپرده‌های قراردادهای هوشمند Avalanche به 175 میلیون AVAX در 13 ژوئن به اوج خود رسید و به دنبال آن کاهش دائمی داشت. از نظر دلاری، 2.2 میلیارد دلار TVL کنونی کمترین رقم از سپتامبر 2021 است. این عدد 8.2 درصد از کل TVL (به استثنای اتریوم) را نشان می دهد. با توجه به داده های DefiLlama.

در ابتدا، داده‌ها ناامیدکننده به نظر می‌رسند، به ویژه با توجه به کاهش 27 درصدی TVL شبکه Solana در مدت مشابه در شرایط SOL، و TVL اتریوم 33 درصد در سپرده‌های ETH کاهش یافته است.

استفاده از DApp نیز زنجیره های رقیب را ضعیف عمل کرده است

برای تأیید اینکه آیا کاهش TVL در Avalanche دردسرساز است، باید چند معیار استفاده از DApp را تجزیه و تحلیل کرد.

بهمن DApp داده های زنجیره ای 30 روزه. منبع: DappRadar

همانطور که توسط DappRadar نشان داده شده است، در 18 آگوست، تعداد آدرس های شبکه Avalanche در تعامل با برنامه های غیرمتمرکز نسبت به ماه قبل 5 درصد کاهش یافت. در مقایسه، اتریوم 4 درصد افزایش و کاربران Polygon 10 درصد افزایش یافتند.

TVL Avalanche در مقایسه با پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مشابه بیشترین ضربه را خورده است و تعداد آدرس‌های فعالی که با اکثر DApp‌ها در تعامل هستند تنها در یک مورد از 20000 فراتر رفته است. این داده ها باید یک سیگنال هشدار برای سرمایه گذارانی باشد که روی این راه حل خودکار اجرای بلاک چین شرط بندی می کنند.

از سوی دیگر، Polygon 12 برنامه غیرمتمرکز را با 20000 یا ماه آدرس فعال در یک دوره زمانی جمع آوری کرد. یافته‌های بالا نشان می‌دهد که Avalanche در برابر زنجیره‌های رقیب در حال از دست دادن زمین است و این دلیل بیشتری برای فروش ۱۶ درصدی اخیر می‌افزاید.

نظرات و نظراتی که در اینجا بیان می شود، صرفاً همان نظرات و دیدگاه های مطرح شده در اینجاست نویسنده و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیستند. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.