کار آفرینی و استارتاپ

افزایش یک سری A در بازار پیام های ترکیبی – TechCrunch

بازار برای شرکت‌های فناوری، همانطور که با بازار ضعیف IPO نشان می‌دهد، تمرکز بر سودآوری و محورهای فراوان را تغییر داده‌اند. با این حال، علیرغم اصلاحات مجدد مداوم بازار، سرمایه گذاری خطرپذیر یک طبقه دارایی پررونق است. در سال گذشته، بر اساس داده‌های CB Insights، سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز به 621 میلیارد دلار رسید که 111 درصد نسبت به سطوح سال 2020 افزایش یافته است. امسال، در حالی که ارزش‌گذاری‌ها با کاهشی مواجه شده است، سرمایه‌گذاران می‌گویند برگه‌های مدت گران قیمت نشان می‌دهد که هنوز امیدی برای بنیان‌گذاران وجود دارد.

در واقع، این بازار پیام های مختلط است. برای استارت‌آپ‌هایی که از مرحله اولیه فارغ‌التحصیل می‌شوند و به فکر فرود در سری A هستند، بهترین راه برای پیمایش در این زمان‌ها چیست؟ بنیانگذار Stellation Capital، پیتر بویس II، در TechCrunch Early Stage به ما پیوست تا به این سوال، همراه با بسیاری دیگر، در گپ متمرکز سری A خود پاسخ دهد.

بویس که جنرال کاتالیست را ترک کرد تا سرمایه 40 میلیون دلاری خود را جمع آوری کند، از منظر یک پزشک عمومی انفرادی صحبت کرد که به شرکت های پرتفوی کمک می کند تا سرمایه بعدی خود را طراحی کنند. ما در مورد یک پویایی نادر تغییر قدرت برای بنیانگذاران صحبت کردیم و اینکه چرا نوسانات 20٪ در ارزش گذاری شما در جوانی اهمیتی ندارد.

یک عمل نه چندان رایج

هنگامی که یک بنیانگذار یک دور سری A را مطرح می کند، اغلب اولین بار است که هیئت مدیره را به روشی رسمی تأسیس می کند. در نتیجه، بویس به بنیان‌گذاران توصیه می‌کند که نه تنها با شرکت، بلکه با شخصی که احتمالاً بیش از یک دهه آینده در هیئت مدیره شما خواهد بود، بررسی معکوس انجام دهند و مصاحبه کنند. مهم این است که به درستی برسید.

خبر پیشنهادی:   استودیوی استارت آپی اروپایی eFounders یک وب 3 عمودی به نام TechCrunch راه اندازی کرد

این سرمایه گذار گفت: بنیانگذاران باید در هنگام انتخاب یک عضو هیئت مدیره چندین فاکتور مانند سبک کاری، تخصص در یک حوزه خاص، دسترسی به سرمایه بعدی و منابع گسترده تر را در نظر بگیرند. با شرکت های نمونه کار مصاحبه کنید، به دنبال ارتباطات متقابل باشید، و بهتر از آن، در مورد تحقیقات خود ظریف نباشید. بویس گفت که بررسی دقیق معکوس می تواند به سرمایه گذار نشان دهد که شما در مورد کسب و کار خود “فوق العاده جدی” هستید.

او گفت: “من واقعاً بسیار متعجبم که این یک نوع عمل رایج تر نیست.” “دلیل اینکه من آن را برای بنیانگذاران دوست دارم این است که وقتی شروع به انجام تکالیف خود روی سرمایه گذار کردید، پویایی قدرت را کاملاً تغییر می دهد … مثل اینکه ناگهان آنها را در یک رابط و رابطه کاملاً متفاوت با خود قرار می دهید.”


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا