ارز دیجیتالاقتصادی

اقتصاددان چینی از دولت می‌خواهد در مورد ممنوعیت کریپتو بازنگری کند – هشدار در مورد فرصت‌های فناوری از دست رفته – مقررات بیت‌کوین نیوز

یک استاد اقتصاد و مشاور سابق بانک خلق چین از دولت چین خواسته است تا در ممنوعیت ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند. او هشدار داد که ممنوعیت فعالیت‌های رمزنگاری می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌هایی شود که برای سیستم‌های مالی تنظیم‌شده «بسیار ارزشمند» هستند.

هشدار اقتصاددان چینی در مورد فرصت های از دست رفته به دلیل ممنوعیت کریپتو

ساوت چاینا مورنینگ پست روز دوشنبه گزارش داد، مشاور سابق بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBOC)، از دولت چین خواسته است تا ممنوعیت ارزهای دیجیتال خود را مجددا ارزیابی کند.

هوانگ ییپینگ بین سال‌های 2015 تا 2018 به‌عنوان عضو کمیته سیاست‌های پولی در بانک خلق چین خدمت کرد. او در حال حاضر استاد امور مالی و اقتصاد در دانشکده توسعه ملی دانشگاه پکن است.

مشاور سابق بانک مرکزی در حالی که اذعان داشت که ممنوعیت ارزهای دیجیتال ممکن است در حال حاضر برای چین عملی باشد، تاکید کرد که دولت باید در نظر بگیرد که آیا چنین سیاست‌هایی در بلندمدت پایدار خواهند بود یا خیر. او هشدار داد که ممنوعیت دائمی محصولات مرتبط با رمزنگاری می‌تواند منجر به از دست رفتن فرصت‌ها در فناوری‌هایی مانند بلاک چین شود که برای سیستم‌های مالی تنظیم‌شده «بسیار ارزشمند» هستند.

در سپتامبر 2021، دولت چین تمام فعالیت‌های رمزارز را غیرقانونی اعلام کرد و ادعا کرد که کریپتو نظم اقتصادی و مالی کشور را مختل می‌کند و در عین حال بستری برای فعالیت‌های مجرمانه فراهم می‌کند.

با وجود سرکوب مداوم دولت چین، تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هنوز در چین هستند. طبق گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis، چین در بین 10 کشور برتر با بیشترین پذیرش رمزنگاری قرار دارد. علاوه بر این، تشکیل پرونده ورشکستگی FTX در نوامبر سال گذشته نشان می دهد که کاربران سرزمین اصلی 8 درصد از پایگاه مشتریان صرافی در حال سقوط؛ FTX قبل از انحلال بیش از 5 میلیون کاربر فعال داشت.

علاوه بر این، فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال در چین افزایش یافته است. بر اساس داده‌های مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF)، ترافیک از چین حدود 20 درصد از کل نرخ هش بیت کوین را از سپتامبر 2021 تا ژانویه 2022 تشکیل می‌دهد. کشور… با شروع ممنوعیت و گذشت زمان، به نظر می رسد که معدنچیان زیرزمینی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اند و به نظر می رسد از محافظت ارائه شده توسط سرویس های پروکسی محلی راضی هستند.

هوانگ خاطرنشان کرد که PBOC در تلاش است تا از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) استفاده کند. اگرچه یوان دیجیتال یا e-CNY هنوز در مرحله آزمایشی خود است، بانک مرکزی در دسامبر سال گذشته شروع به شمارش ارز دیجیتال به عنوان بخشی از عرضه پول خود کرد. با این حال، شی پینگ، مدیر کل سابق تحقیقات PBOC اخیراً گفت که استفاده از CBDC چین “کم” و “بسیار غیر فعال” بوده است.

برچسب ها در این داستان

چین، کریپتو چین، ممنوعیت کریپتو چین، ارز دیجیتال چین، بانک مرکزی چین، اقتصاددان چینی، دولت چین، ممنوعیت رمز ارزهای دولتی چین، یوان دیجیتال، e-CNY، PBOC، رمزارز pboc

آیا فکر می‌کنید چین در آینده نزدیک چارچوب رمزنگاری دوست‌دارتری ایجاد خواهد کرد؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اقتصاددان چینی از دولت می‌خواهد در مورد ممنوعیت کریپتو بازنگری کند - هشدار در مورد فرصت‌های فناوری از دست رفته - مقررات بیت‌کوین نیوز

کوین هلمز

کوین که دانشجوی اقتصاد اتریش بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون یک مبشر بوده است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا