فرهنگی و هنریمیراث و گردشگری

اقدامات اجرایی مرتبط با توسعه بازار گردشگری چین.

علی اصغر شالبافیان ظهر امروز در نشست برنامه همکاری های گردشگری ایران و چین با حضور فعالان بخش خصوصی و نهادهای ذیربط صنعت در سالن خلیج معاونت گردشگری گفت: در حال حاضر اقداماتی برای تعریف چینی انجام شده است. بازار گردشگری اما امروز نیاز این است که در مرحله اول با وجود آسیب شناسی و برنامه ریزی های کلان، اقدامات مناسبی را در سطح دستگاه های اجرایی تدوین و اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده از تحقیقات بین المللی می تواند در موفقیت توسعه روابط گردشگری ایران و چین موثر باشد، افزود: الزامات اقامت آنها تعریف شده است و این حوزه اطلاعاتی در کنار تحقیقات بین المللی می تواند در شفاف سازی نقشه راه آینده موثر باشد.»

شالبافیان گفت: در حالی که پیش‌بینی می‌شود رونق گردشگری چین برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، لازم است داده‌های موجود یکپارچه شود و زیرساخت‌های لازم برای ارائه اطلاعات به مردم فراهم شود. دستور کار باید تقویت سریع ارتباطات لازم باشد.

معاون گردشگری با تاکید بر اینکه نظام اجرایی توسعه روابط گردشگری ایران و چین باید بر اساس ظرفیت های کشور تعیین شود، یادآور شد: چین باید توجه کند.

شالبافیان همچنین از افتتاح دفتر توسعه گردشگری چین زیر نظر معاونت گردشگری خبر داد و افزود: گردشگری در ایران و چین رونق خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: در پیشبرد این برنامه‌ها، اقدامات در دو بخش دولتی و خصوصی به صورت فردی پاسخگو نخواهد بود و باید در ساختار ماتریسی و در همگرایی و تعامل بین بخشی برای جذب پتانسیل بازار گردشگری چین موثر باشد. … ”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا