دانش و فناوریموبایل و تبلت

الکسا چیست و آمازون اکو چه کاری می تواند انجام دهد؟

(Pocket-lint) – Amazon Echo یکی از طیف وسیعی از بلندگوها و دستگاه های هندزفری آمازون است که با صدای شما قابل کنترل است. «دستیار شخصی» با کنترل صدا در این دستگاه ها الکسا نام دارد که وظایف مختلفی را برای شما انجام می دهد و سیستم های مختلفی را کنترل می کند.

در این ویژگی، توضیح خواهیم داد که اکو چیست و الکسا چه کارهایی می تواند انجام دهد.

الکسا علاوه بر اینکه مستقیماً در دستگاه‌های اکو از آمازون در دسترس است، در بسیاری از دستگاه‌های شخص ثالث مانند بلندگوها یا تلویزیون‌ها و همچنین از طریق برنامه الکسا در تلفن‌ها در دسترس است. الکسا در برخی خودروها و در برخی از پوشیدنی ها نیز موجود است.

چه دستگاه هایی الکسا را ​​ارائه می دهند؟

این سوال دو طرف دارد – دستگاه‌هایی که با الکسا کار می‌کنند (مانند Philips Hue) – و دستگاه‌هایی که خدمات صوتی آمازون را ارائه می‌دهند، که پلتفرمی است که الکسا را ​​اجرا می‌کند.

اول از همه، الکسا حول دستگاه های اکو خود آمازون طراحی شده است. دامنه Amazon Echo شامل Echo و Echo Dot است که همه بلندگو هستند و سپس مدل‌های Echo Show که دارای نمایشگر هستند، بنابراین می‌توانند بازخورد بصری مانند ویجت‌های آب و هوا، ویدیوها یا متن آهنگ‌ها را به شما ارائه دهند. چندین ابزار الکسا آمازون نیز وجود دارد، مانند ساعت دیواری Echo و پلاگین Echo Flex.

squirrel_widget_2683192

ارزان ترین دستگاه اکو Echo Dot است که نقطه شروع خوبی برای ساخت سیستم اکو و شروع به کار است. می‌توانید تمام دستگاه‌های اکو را در اینجا مقایسه کنید.

دستگاه‌های زیادی وجود دارند که کنترل صوتی الکسا را ​​ارائه می‌کنند، مانند Sonos One، Sonos Move، Sonos Roam، Bose Home Speaker 500 یا Polk Command Bar. می‌توانید طیف وسیعی از جایگزین‌های Echo را در اینجا ببینید که الکسا را ​​نیز ارائه می‌دهند.

همه این دستگاه‌ها دارای میکروفون‌های میدان دور هستند که می‌توانند صدای شما را از طریق نویز پس‌زمینه تشخیص دهند و با شنیدن کلمه بیداری الکسا، منتظر فرمان شما هستند. هنگامی که این را بگویید، الکسا وارد عمل شده و به دستورات شما پاسخ می دهد. اما الکسا واقعاً چه کاری می تواند انجام دهد؟

الکسا چه کاری می تواند انجام دهد؟

الکسا قادر به پخش موسیقی، ارائه اطلاعات، ارائه اخبار و نمرات ورزشی، اطلاع از وضعیت آب و هوا، کنترل خانه هوشمند شما و حتی اجازه به اعضای Prime برای سفارش محصولات از آمازون است. الکسا در فضای ابری قرار دارد و اطلاعات ارائه شده را دائماً گسترش می دهد و پاسخ ها را برای ارائه اطلاعات دقیق تر به شما اصلاح می کند. مهم نیست از چه دستگاه الکسا بپرسید، همه می توانند این نوع پاسخ ها را برگردانند، چه در نوار صوتی شما یا در ماشین شما.

یکی از عملکردهای اصلی پخش موسیقی است و الکسا می تواند منابع زیادی را ترسیم کند. البته آمازون موزیک پشتیبانی می‌شود، اما فراتر از آن، از بسیاری از سرویس‌های دیگر مانند Spotify، Deezer، Apple Music، TuneIn و همچنین برنامه‌های ارائه‌دهندگان فردی مانند BBC پشتیبانی می‌شود.

squirrel_widget_2683477

دستگاه‌های اکو با نمایشگر همچنین می‌توانند اطلاعات بصری را برگردانند و فراتر از ویجت‌ها به ویدیوهای خبری، دستور غذاها یا بازی‌ها بسط می‌دهند. در دستگاه‌های مجهز به نمایشگر – Echo Show – همچنین می‌توانید از کنترل‌های لمسی برای پاسخ دادن، به عنوان مثال، یا کنترل دستگاه‌های خانه هوشمند استفاده کنید.

الکسا همچنین می‌تواند با استفاده از Skills (که مانند برنامه‌ها هستند) از اطلاعات دستگاه‌ها و سرویس‌های دیگر استفاده کند، بنابراین می‌تواند اطلاعات خاصی در مورد ماشین شما، آخرین وزن‌کشی شما با Fitbit یا پیدا کردن Tile به شما بدهد.

جیب پرز

الکسا در خانه هوشمند چطور؟

کنترل خانه هوشمند در یکی از مهمترین حوزه های نفوذ الکسا ظاهر شده است. این دیگر فقط در مورد درخواست آب و هوا و پخش موسیقی با کنترل صوتی فانتزی نیست – بلکه در مورد اتصال و کنترل دستگاه های دیگر در خانه شما نیز هست.

برای مثال، همانطور که با دوربین‌های Arlo می‌توانید زنگ در حلقه ویدیویی خود را در Echo Show مشاهده کنید. می‌توانید الکسا را ​​به Philips Hue یا سایر لامپ‌ها مانند Ikea متصل کنید تا آنها را با صدا روشن یا خاموش کنید یا به کنترل‌های گرمایش خود پیوند دهید تا بتوانید دمای خانه خود را بررسی و تغییر دهید.

از این نظر، الکسا یک کنترل‌کننده خانه هوشمند عالی است – و پس از اتصال به الکسا، از طریق هر چیزی که از دستورات صوتی الکسا پشتیبانی می‌کند قابل دسترسی است.

برخی از دستگاه‌های اکو با ارائه پشتیبانی از Zigbee یک قدم جلوتر می‌گذارند، که به شما امکان می‌دهد مستقیماً دستگاه‌های خانه هوشمند را بدون نیاز به برنامه یا هاب جداگانه برای آن دستگاه متصل و راه‌اندازی کنید. برای مثال، می‌توانید یک لامپ Philips Hue بخرید و آن را با برخی از جدیدترین دستگاه‌های Echo تنظیم کنید، بدون اینکه به Hue Hub نیاز داشته باشید.

چه چیزی می توانید از الکسا بپرسید؟

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید از الکسا بخواهید انجام دهد. مهارت‌های برنامه الکسا به شما امکان می‌دهد دستگاه اکو خود را با قابلیت‌هایی مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنید.

چندین دسته مهارت در بخش مهارت های برنامه وجود دارد، از جمله ماشین متصل، غذا و نوشیدنی، سفر و حمل و نقل، موسیقی و صدا، خانه هوشمند، و بسیاری دیگر. برای شروع، فقط باید روی Enable Skill ضربه بزنید تا زمانی که موردی مناسب خود را پیدا کردید – یا می توانید از Alexa بخواهید که Skills را از طریق صدا فعال کند.

برخی برای استفاده از شما نیاز دارند که به یک حساب موجود یا اشتراک جداگانه پیوند دهید. به عنوان مثال، برای استفاده از اوبر با الکسا، باید در بخش مهارت‌های اپلیکیشن الکسا وارد حساب اوبر خود شده باشید.

در اینجا فقط چند نمونه از کارهایی که می توانید از الکسا بخواهید وجود دارد، اما ما یک ویژگی کاملا جداگانه داریم که می توانید آن را نیز بخوانید:

 • “الکسا، من را ساعت 7 صبح بیدار کن”
 • “الکسا، از Skyscanner برای پرواز به نیویورک بخواهید”
 • “الکسا، داستان های برتر را از تلگراف بخواهید”
 • “الکسا، امروز چه چیزی در تقویم من وجود دارد؟”
 • “الکسا، هوای لندن چگونه است؟”
 • “الکسا، تیلور سویفت را از آمازون موزیک بازی کن”
 • “الکسا، رفت و آمد من چگونه است؟”
 • “الکسا، لیست پخش مورد علاقه من را به هم بزنید”
 • “الکسا، آن را روشن کن”
 • “الکسا، فردا بارون میاد؟”
 • “الکسا، کتاب صوتی من را بخوان”
 • “الکسا، چه خبر؟”
 • “الکسا، از اوبر بخواهید که درخواست سواری کند”
 • “الکسا، Just Eat را باز کن و آخرین سفارش من را بخواه”
 • “الکسا، قهوه ساز را روشن کن”
 • “الکسا، همه چراغ ها را روشن کن”
 • “الکسا، اتاق خواب اصلی را روی 20 درجه تنظیم کنید”
 • “الکسا، از جیمی الیور دستور غذا بپرس”
تادوamazon echo کارهایی که الکسا می تواند انجام دهد و چه خدماتی سازگار است تصویر 4

چه برنامه ها و خدماتی با الکسا کار می کنند؟

همانطور که از برخی از سوالات بالا خواهید دید، شرکت های متعددی با دستگاه های آمازون اکو همکاری می کنند. هزاران و هزاران مهارت در دسترس است، اما در اینجا برخی از خدماتی که با الکسا کار می کنند و معنای آنها را می توانید انجام دهید، آورده شده است.

فقط بخور

شراکت Just Eat به این معنی است که می توانید الکسا را ​​بخواهید تا از یکی از هزاران رستورانی که در دسترس دارد، غذای غذای خود را به شما سفارش دهد.

دفتر ملاقات

مهارت Met Office برای مکان‌های مختلف در سراسر بریتانیا در دسترس است، بنابراین مطمئن شوید که یکی از موارد خاص خود را دانلود کرده‌اید. سپس می توانید پیش بینی دقیق آب و هوا را از الکسا بخواهید.

اوبر

نیاز به Uber از خانه دارید؟ مشکلی نیست فقط از الکسا بخواهید که از شما درخواست کند و یک راننده در راه است.

راه آهن ملی

آیا می خواهید بدانید که رفت و آمد شما قبل از ترک خانه چه چیزی برای شما در نظر گرفته است؟ از الکسا بخواهید بررسی کند و او اطلاعات مربوط به زمان و برنامه قطار را از راه آهن ملی دریافت خواهد کرد.

روزنامه گاردین

برای کسانی که The Guardian را می‌خوانند، الکسا خلاصه‌ای از داستان‌های برتر روزنامه را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید دریابید که قبل از رفت و آمد می‌خواهید کدام‌ها را بخوانید.

تلگراف

مانند گاردین، مشارکت با تلگراف به این معنی است که کاربران می توانند داستان های برتر این مقاله را نیز از الکسا بخواهند.

تایم اوت

الکسا یک برنامه عالی برای کسانی که در لندن یا اطراف آن زندگی می کنند، یک جلسه توجیهی روزانه به شما ارائه می دهد و مجموعه ای از مهیج ترین اخبار، بررسی ها، افتتاحیه ها، رویدادها و چیزهایی را که نباید در نزدیکی شما از دست بدهید، ارائه می دهد.

اسکای اسپورت

آیا می خواهید بدانید تیم فوتبال مورد علاقه شما در چه وضعیتی قرار دارد؟ یا وضعیت تیم رقیب شما چگونه است؟ فقط از الکسا بپرسید و او خبر بد را با لهجه دوست داشتنی خود ارائه خواهد کرد.

جیمی الیور

به یک دستور غذا از برنامه جیمی الیور نیاز دارید اما دستتان پر است؟ فقط از الکسا بپرسید و او آن را برای شما پیدا خواهد کرد تا بتوانید به هر کاری که انجام می دهید ادامه دهید.

فیت بیت

می خواهید بدانید چگونه خوابیدید یا چند قدم انجام داده اید؟ شراکت Fitbit با Echo به این معنی است که شما فقط می توانید از الکسا بپرسید و او به شما اطلاع خواهد داد. نیازی به باز کردن برنامه Fitbit نیست. الکسا همچنین در ساعت هوشمند Versa 2 تعبیه شده است.

Skyscanner

منو ببر نیویورک همکاری با Skyscanner به کاربران این امکان را می دهد که با استفاده از روش جستجوی گفتگوی طبیعی، تاریخ پرواز و قیمت را از الکسا بپرسند.

ایزی جت

آخرین اطلاعات ورود و خروج پروازهای EasyJet را به سرعت با پرسش از الکسا بررسی کنید یا وضعیت پروازی را که با آن سفر می کنید جویا شوید.

TuneIn

برای کسانی که عاشق یک ایستگاه رادیویی تصادفی هستند، مشارکت TuneIn با Echo به شما این امکان را می دهد که از الکسا بخواهید ایستگاه مورد علاقه شما را پیدا کند و در طول روز به آن گوش دهید.

رادیو پلیر

مانند TuneIn، RadioPlayer ایستگاه های رادیویی متعددی را ارائه می دهد به این معنی که می توانید از الکسا بخواهید که یکی را به شما پیشنهاد دهد یا فقط یکی را که می دانید دوست دارید پخش کنید.

Spotify

مشارکت Spotify به کاربران این امکان را می‌دهد تا آهنگ‌ها، هنرمندان یا لیست‌های پخش را از طریق الکسا درخواست کنند، سپس آنها را از طریق صدای 360 درجه همه جانبه Echo پخش می‌کند.

لباسشویی

آیا کت و شلوار یا لباسی دارید که ماه ها به خشکشویی نیاز داشته باشد؟ از الکسا بخواهید که از آن مراقبت کند و مشارکت با Laundrapp به این معنی است که آنها جمع آوری، تمیز و دوباره تحویل داده می شوند.

بی ام و

BMW Connected به‌عنوان یک مهارت در دسترس است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا از الکسا بخواهند تا سطح سوخت و باتری خود را به‌روزرسانی کند و همچنین از او بخواهند که ماشینشان را از راه دور قفل کند.

تادو

مشارکت با سیستم گرمایش هوشمند Tado به این معنی است که کاربران این سیستم می توانند از الکسا بخواهند تا دمای خانه خود را بدون حرکت دادن عضله تنظیم، افزایش یا کاهش دهد.

نتاتمو

مانند تادو، همکاری با Netatmo به این معنی است که کاربران با این سیستم گرمایشی همچنین می‌توانند از الکسا بخواهند دمای خانه‌شان را بالا یا پایین کند.

کندو

Hive یکی دیگر از شرکای خانه هوشمند Echo است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از الکسا بخواهند گرمایش را کم یا زیاد کند، چراغ‌ها را روشن یا خاموش کند، و همچنین هر چیزی را با دوشاخه Hive Active روشن یا خاموش کند.

نیاتو

همکاری Neato با Echo به این معنی است که می‌توانید از الکسا بخواهید که به ربات جاروبرقی Botvac Connected خود بگوید تمیز کردن را شروع، متوقف کند، متوقف کند یا از سر بگیرد. همچنین در آینده دستورات بیشتری مانند زمان بندی ارائه خواهد شد.

Philips Hue

آیا باید چراغ اتاق خواب را خاموش کنید یا همه چراغ ها را؟ مشارکت Philips Hue به شما این امکان را می دهد که به جای اینکه مجبور شوید به برنامه بروید، چراغ های Hue خود را با درخواست از الکسا کنترل کنید.

دایره منطق

برای کسانی که دوربین های Logi Circle را دارند، می توانید از الکسا بخواهید که شروع به ضبط کند، حالت حریم خصوصی را غیرفعال کند یا دوربین شما را روشن کند.

انرژی EDF

مشارکت EDF Energy به کاربران این امکان را می‌دهد که از الکسا بخواهند به حساب انرژی آن‌ها دسترسی داشته باشد، داده‌های پرداخت بعدی خود را بررسی کنند و یک متر را بدون بلند کردن انگشت خود نشان دهند.

لینک تی پی

مشارکت با TP-Link به این معنی است که کاربران با هر یک از دوشاخه ها یا لامپ های هوشمند این شرکت می توانند از الکسا بخواهند که آنها را با صدای خود کنترل کند.

WeMo

مانند TP-Link، همکاری WeMo به این معنی است که کاربران می توانند از الکسا بخواهند دستگاه های متصل WeMo خود را بدون نیاز به باز کردن برنامه خاموش یا روشن کند.

هانیول

آیا یک سیستم متصل Honeywell دارید؟ فقط از الکسا بخواهید که گرمایش شما را کم یا زیاد کند و مطمئن شود که این کار انجام می شود.

SmartThings

SmartThings همچنین شریک Echo است و به کاربران این امکان را می دهد که از طریق الکسا به خانه هوشمند خود فرمان دهند، خواه چراغ ها را خاموش کنند یا دما را افزایش دهند.

لانه

سازگاری Nest با Echo به این معنی است که کاربران می‌توانند مانند سایر سیستم‌های گرمایش هوشمند در این فهرست، ترموستات خود را از طریق الکسا کنترل کنند. شما می توانید دمای مورد نظر خاصی را تنظیم کنید، دمای مورد نظر را کاهش دهید، و همچنین جملاتی مانند “من خیلی گرم هستم” را بگویید.

نوشته بریتا اوبویل. در ابتدا منتشر شد .
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا