فوتبالورزشی

امباپه با 300 گل جوان ترین می شود، رونالدو و مسی در بالای صحنه | اخبار فوتبال


کیلیان امباپه 300 گل سریعتر از کریستیانو رونالدو و لیونل مسی به ثمر رسانده است. تیری هانری بزرگ سابق فرانسه چیزی جز تحسین ندارد.

کیلیان امباپه مهاجم شماره 10 فرانسه پس از زدن گل یازدهم جشن گرفت (AFP)

امباپه در آخر هفته به این موفقیت دست یافت در شکست 14-0 جبل الطارق در سن 24 سال و 333 روز. هم مسی و هم کریستیانو رونالدو، دو ستاره بزرگ این بازی در قرن بیست و یکم، وقتی به نقطه عطف رسیدند، مسن‌تر بودند.

هانری که اکنون مسئولیت هدایت نسل جدید بازیکنان فرانسه را به عنوان مربی تیم زیر 21 سال بر عهده دارد، گفت: “کاری که این بچه انجام می دهد واقعاً خارج از این دنیا است.” “این فقط غیر قابل باور است.”

امباپه در اوایل دوران حرفه ای خود اغلب با هانری مقایسه می شد. هر دو در آکادمی Clairefontaine فرانسه حضور داشتند و سپس به عنوان وینگر چپ در موناکو بازی کردند، جایی که هر یک در نوجوانی قهرمان لیگ فرانسه شدند. امباپه سپس یکی دیگر از دستاوردهای هنری را تکرار کرد که در اولین تورنمنت بزرگ خود با فرانسه قهرمان جام جهانی 2018 شد. هنری قهرمان مسابقات 1998 شد.

امباپه همچنین به دلیل زودرس بودنش با پله بزرگ برزیل مقایسه شده است. اما از نظر استایل با سرعت و مهارت های ویرانگرش به هنری نزدیکتر است.

هانری گفت: “او یک گلزن است، پاس گل می دهد، می داند چگونه همه کارها را انجام دهد.” “البته، جا برای پیشرفت وجود دارد، اما این موضوع نیست.”

امباپه با هفدهمین هت تریک دوران حرفه ای خود، تعداد گل های فصل خود را در 19 بازی به 21 گل رساند. این چهل و ششمین گل ستاره پاری سن ژرمن در 74 بازی ملی بود. او اکنون تنها 5 گل از هانری در لیست گلزنان تاریخ فرانسه و 10 گل کمتر از رکورد ملی اولیویه ژیرو، هم تیمی خود فاصله دارد.

تعداد دقیق گل ها در دوران حرفه ای پله برای همیشه موضوع بحث خواهد بود. او اغلب می‌گفت یکی از دلایلی که باید به‌عنوان بهترین بازیکن تمام دوران در نظر گرفته شود، این بود که بیش از 1000 گل به ثمر رساند. اما بسیاری از شمارش او رد می‌کنند زیرا پله گل‌هایی را که در بازی‌های دوستانه یا بازی‌ها در برابر تیم‌های نیمه حرفه‌ای یا حتی آماتور به ثمر می‌رساند را شامل می‌شود.

وقتی از امباپه پرسیده شد که امباپه می تواند به چند گل برسد، هانری به شوخی به عدد 1000 اشاره کرد و سپس گفت: “این تصمیم با اوست.”

هنری می‌گوید: «او مردی است که از فوتبال نفس می‌کشد، خودش را به خوبی آماده می‌کند، همه چیز و هیچ کاری را انجام نمی‌دهد، حرفه‌ای بودن و میل او به بازی همیشه وجود دارد. 300 گل؟ عده‌ای هستند که حتی در تمرینات هم موفق به این کار نشده‌اند.»منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا