فوتبالورزشی

امی مارتینز پس از از دست دادن پنالتی لیونل مسی در ضربات کوپا آمریکا مقابل اکوادور، آرژانتین را نجات داد و به نیمه نهایی رسید | اخبار فوتبال


آرژانتین در ضربات پنالتی 4-2 اکوادور را شکست داد و به نیمه نهایی کوپا آمریکا در روز پنجشنبه پس از تساوی 1-1 در وقت قانونی، امی مارتینز دروازه بان خود در ضربات پنالتی دو سیو زد.

امیلیانو مارتینز از آرژانتین اولین پنالتی را از آنخل منا از اکوادور در ضربات پنالتی در جریان بازی یک چهارم نهایی کوپا آمریکا 2024 CONMEBOL بین آرژانتین و اکوادور مهار کرد (گتی ایماژ از طریق خبرگزاری فرانسه)

گل اول لیساندرو مارتینز برای آرژانتین توسط کوین رودریگز در وقت های تلف شده لغو شد و بدون هیچ وقت اضافی در کوپا آمریکا جدا از فینال، بازی مستقیماً به ضربات پنالتی کشیده شد.

لیونل مسی با اولین تلاش آرژانتین در ضربات تیراندازی از تیر دروازه عبور کرد اما مارتینز از دست آنخل منا و آلن میندا نجات پیدا کرد و مدافع عنوان قهرمانی در دیدار نیمه نهایی مقابل ونزوئلا یا کانادا قرار گرفت.

لیونل اسکالونی سرمربی آرژانتین گفت: در ضربات پنالتی، تیم به دروازه بان خود اعتماد کورکورانه ای دارد و این امری اساسی است. “حتی پس از از دست دادن لئو و با همه اینها برای تیم، بسیار مهم است که دروازه بان ما جلوتر بیاید.

“فکر می کنم وقتی به این شکل برنده می شوی لذتبخش نیست. البته ما خوشحالیم، اما من از این پیروزی لذت نبردم.”

مسی بازی را با وجود مصدومیت پس از از دست دادن بازی آخر گروه خود مقابل پرو به دلیل مشکل همسترینگ شروع کرد و کاپیتان آرژانتین رکورد بیشترین دقایق بازی در تاریخ مسابقات را شکست.

آرژانتین در اوایل مالکیت توپ را در اختیار داشت اما این اکوادور بود که اولین موقعیت را ایجاد کرد که جرمی سارمینتو فضایی برای شوت از زاویه بسته پیدا کرد و مارتینز را مجبور به مهار توپ کرد.

اما هنگامی که هواداران آرژانتین صدای خود را پیدا کردند، تیم آنها در دقیقه 35 پیش افتادند، زمانی که ضربه سر الکسیس مک آلیستر با ضربه سر الکسیس مک آلیستر در تیرک دروازه قرار گرفت و مدافع با سر به اولین گل بین المللی خود اشاره کرد.

اکوادور در نیمه دوم فشار را افزایش داد و در یک کرنر در یک ساعت زمانی که سانتر روی دست رودریگو دی پل منحرف شد و داور بلافاصله به نقطه نقطه اشاره کرد نتیجه داد.

خارج از پست

کاپیتان انر والنسیا جلو آمد و مارتینز را به اشتباه فرستاد، اما بهترین گلزن اکوادور متوجه شد که تلاش او از تیر دروازه خارج شد، قبل از اینکه کریستین رومرو مدافع آرژانتین ضربه ریباند را مهار کرد.

مارتینز رو به جمعیت کرد و با دست‌های بلند شده از خوشحالی غرش کرد و خانم باد را از بادبان‌های اکوادور بیرون کشید.

فلیکس سانچز، سرمربی اکوادور گفت: “او کاپیتان است و پنالتی را گرفت زیرا به اندازه کافی اعتماد به نفس داشت، اما از دست داد. این در فوتبال اتفاق می افتد.”

“در بسیاری از زمینه های دیگر بازی، او توانست سهمی داشته باشد… ما واقعا از اینکه او از این فرصت استفاده کرد، قدردانی می کنیم. امروز قرعه کشی شد، انجام نشد. شاید دفعه بعد این اتفاق بیفتد.”

اما وقتی بازی به وقت های تلف شده می رفت، اکوادور که هرگز آرژانتین را در کوپا آمه ریکا شکست نداده بود، گل تساوی را به دست آورد، زمانی که جان یبوآ در یک سانتر ضربه ای زد و رودریگز در کنار زمین ماند و ضربه سر را در دقیقه 91 از مارتینز عبور داد.

دروازه بان آرژانتین آخرین خنده را داشت، با این حال، قبل از اینکه نیکلاس اوتامندی ضربه تعیین کننده را به ثمر برساند، دو سیو بسیار مهم را در ضربات بازی انجام داد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا