فوتبالورزشی

انگلیس با پیروزی مقابل ایتالیا به یورو 2024 رسید اما مجارستان باید منتظر بماند | اخبار فوتبال


انگلیس درجه یک ایتالیا را 3-1 در ومبلی شکست داد تا به آخرین کشوری تبدیل شود که پس از دور مقدماتی روز سه‌شنبه، جواز حضور در مسابقات قهرمانی اروپا را در سال آینده کسب کرده است، اما امید مجارستان با تساوی خارج از خانه مقابل لیتوانی متوقف شد.

هری کین مهاجم شماره 09 انگلیس پس از به ثمر رساندن گل سوم تیمش در جریان مسابقه فوتبال مقدماتی یورو 2024 گروه C بین انگلیس و ایتالیا در ومبلی لندن جشن گرفت (AFP)

انگلیس و مجارستان تنها تیم‌هایی بودند که روز سه‌شنبه این فرصت را داشتند تا جایگاه خود را در فینال آلمان در ژوئن آینده تضمین کنند، در حالی که تیم گرت ساوت‌گیت از پشت می‌آمد تا قهرمان اروپا را شکست دهد و از صدرنشینی در گروه C مطمئن شود.

شکست برای ایتالیا، که قبل از اینکه انگلیس با دو گل از هری کین، گلزن تاریخ خود – اولین ضربه پنالتی – و یکی از مارکوس راشفورد، از طریق Gianluca Scamacca از آنها پیشی بگیرد، تیم میهمان را در جایگاه سوم نامطمئن قرار داد.

اوکراین پس از اینکه پل امبونگ در دقیقه 12 میزبان را پیش انداخت، با نتیجه 3-1 مالت را در خارج از خانه شکست داد و در رده دوم قرار گرفت. یک گل به خودی و سپس یک پنالتی باعث شد اوکراین در نیمه اول پیش بیفتد و آنها یک سوم را نزدیک پایان از میخایلو مودریک اضافه کردند.

اوکراین مسابقات مقدماتی خود را در ماه آینده با یک بازی خانگی مقابل ایتالیا به پایان می رساند که به دلیل درگیری با روسیه باید در یک مکان بی طرف برگزار شود.

مجارستان اگر در لیتوانی پیروز می شد، که در 6 دیدار قبلی 5 بار شکست خورده بود، موفق می شد، اما در کاوناس با دو گل از حریف عقب افتاد و سپس به تساوی 2-2 رسید.

لیتوانی که تنها یک بازی در گروه G برده بود، در وقت استراحت با گل‌های فدور سرنیچ و پیژوس سیرویس پیش افتاد اما مجارستان با ضربه پنالتی دقیقه 67 کاپیتان دومینیک زوبوسلای و ضربه سر بارناباس وارگا در هشت دقیقه به پایان رسید.

مجارستان برای یک برنده فشار می آورد اما اکنون باید تا ماه آینده صبر کند تا بتواند در یورو 2024 حضور داشته باشد. آنها پس از اینکه صربستان رتبه دوم در بلگراد موفق شد مونته نگرو همسایه خود را 3-1 در پشت دوبل الکساندر میتروویچ شکست دهد، یک امتیاز پیش است.

دانمارک و اسلوونی هر دو برنده خارج از خانه در گروه H بودند تا به مرحله مقدماتی صعود کنند.

سان مارینو SCARE دانمارک

دانمارکی ها در سن مارینو ترسناک بودند، جایی که جمهوری کوچک اولین گل خود را در این رقابت ها به ثمر رساند اما میهمان همچنان 2-1 پیروز شد، در حالی که اسلوونی 1-0 بر ایرلند شمالی در بلفاست پیروز شد، جایی که آدام سرین پس از 5 دقیقه گلزنی کرد.

این نتایج باعث شد تا قزاقستان با وجود شکست 2-1 فنلاند در خارج از خانه در دیدار اولیه روز سه شنبه، امیدهای ضعیفی برای صعود خودکار داشته باشد.

فرانسه در دیداری دوستانه در لیل به پیروزی قانع کننده 4-1 مقابل اسکاتلند دست یافت، جایی که شروع بازی با 10 دقیقه تأخیر به هواداران اجازه داد تا با توجه به تدابیر امنیتی تقویت شده در محل، به راحتی وارد زمین شوند.

هر دو تیم پیش از این جایگاه خود را در فینال یورو 2024 تضمین کرده بودند و اسکاتلند با گل بیلی گیلمور در دقیقه 11 برای مدت کوتاهی پیش افتاد، اما بنجامین پاوارد پنج دقیقه بعد بازی را به تساوی کشاند و قبل از نیمه دوم یک گل به ثمر رساند.

کیلیان امباپه درست قبل از استراحت، پس از اینکه لیام کوپر به دلیل کشیدن پیراهن روی اولیویه ژیرو جریمه شد، پنالتی را برای فرانسه به گل تبدیل کرد و کینگزلی کومان با یک ریباند در دقیقه 70، گل را کامل کرد.

آلمان (میزبان)، اتریش، بلژیک، فرانسه، پرتغال، اسکاتلند، اسپانیا، انگلیس و ترکیه از قبل برای فینال رزرو شده اند.

دور نهایی مسابقات مقدماتی گروهی ماه آینده و مسابقات از 14 ژوئن تا 14 ژوئیه برگزار می شود.

“اخبار هیجان انگیز! هندوستان تایمز اکنون در کانال های WhatsApp است انگلیس با پیروزی مقابل ایتالیا به یورو 2024 رسید اما مجارستان باید منتظر بماند | اخبار فوتبال همین امروز با کلیک کردن روی لینک مشترک شوید و از آخرین اخبار مطلع شوید!” اینجا کلیک کنید!

آخرین اخبار بازی های آسیایی 2023 را مشاهده کنیدمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا