فوتبالورزشی

اوبامیانگ پس از ابتلا به ویروس دچار “ضایعات قلبی” شده است اخبار فوتبال

این امر باعث شد تا پیر امریک اوبامیانگ در بازی روز جمعه مقابل غنا از بازی خارج شود و بقیه جام آفریقا او را در هاله ای از ابهام قرار دهد.

AP | ، یائونده (کامرون)

مهاجم گابن و آرسنال پی یر امریک اوبامیانگ را از بازی روز جمعه مقابل غنا محروم کرد و بقیه جام آفریقا او را در هاله ای از ابهام قرار داد. فدراسیون فوتبال گابن اعلام کرد که او در جام ملت‌های آفریقا در کامرون پس از ابتلا به ویروس کرونا دچار ضایعات قلبی شده است.

اوبامیانگ را از بازی روز جمعه مقابل غنا محروم کرد و بقیه جام آفریقا او را در هاله ای از ابهام قرار داد.

فدراسیون گابن در بیانیه ای اعلام کرد که “ضایعات قلبی” در بررسی مقامات پزشکی کنفدراسیون فوتبال آفریقا پیدا شد که اوبامیانگ را برای اطمینان از اینکه اوبامیانگ پس از بازگشت از تست ویروسی مثبت بازی نمی کند، معاینه کردند.

دو بازیکن دیگر گابن نیز پس از بررسی های پزشکی مشابه پس از بازگشت از تست ویروس مثبت از بازی منع شدند.

فدراسیون گابن گفت که تشخیص اوبامیانگ جدی نبود اما مقامات پزشکی “نمی خواستند ریسک کنند” و کمیسیون پزشکی CAF حکم داد که اوبامیانگ قادر به بازی مقابل غنا نیست. ضایعه آسیب یا تغییر غیر طبیعی در بافت بدن است.

اوبامیانگ هفته گذشته هنگام ورود به کامرون در فرودگاهی برای ویروس کرونا مثبت شد و در انزوا قرار گرفت. او همچنین اولین بازی گابن، پیروزی 1-0 مقابل کومور را از دست داد.

تست ویروس کاپیتان گابن از آن زمان منفی بود و دو روز قبل از بازی غنا از انزوا خارج شد و انتظار می رفت به تیم بازگردد.

خبر پیشنهادی:   جام ملت‌های آسیا: سه قهرمان لیگ با «مورد علاقه‌ها» می‌جنگند ATKMB | اخبار فوتبال

فدراسیون گابن گفت که اکسل میه مهاجم گابنی و ماریو لمینا هافبک دو نفر دیگر از CAF بودند که از بازی با غنا به دلیل داشتن شواهدی مبنی بر ضایعات قلبی جلوگیری کردند. آنها همچنین به دلیل مثبت بودن آزمایش ویروس در حال ایزوله بودند.

اخبار مربوط به اوبامیانگ و هم تیمی هایش در همان روز منتشر شد که اعلام شد آلفونسو دیویس، مدافع بایرن مونیخ با شواهدی مبنی بر التهاب عضله قلب پس از ابتلا به ویروس، کنار گذاشته شده است.

در جام آفریقا، گابن به دلیل ویروس بدون دو بازیکن دیگر مقابل غنا بازی کرد. مدافعان سیدنی اوبیسا و لوید پالون روز چهارشنبه در تست اجباری تیم 48 ساعت قبل از بازی خود مثبت شدند که آخرین موارد شیوع بیماری در گابن است.

تست پاتریس نئوو سرمربی گابن نیز روز چهارشنبه مثبت شد اما بعداً قبل از بازی گروه C جواب منفی داد و اجازه یافت جای خود را در کنار زمین بگیرد.

گابن در دقیقه 88 گل تساوی را به ثمر رساند تا با غنا 1-1 مساوی شود و به خود شانس صعود به مرحله حذفی را بدهد.

بستن داستان

اوبامیانگ پس از ابتلا به ویروس دچار "ضایعات قلبی" شده است اخبار فوتبال

.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا